Fasadowy spór wokół odpadów

10
DCIM100GOPROGOPR1700.JPG

Jak podaje PAP, wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński uznał, że najgroźniejsze na terenie województwa w tej chwili jest składowisko w Wołominie. Jak zapowiedział, będzie nakłaniać samorząd województwa do choćby częściowej likwidacji tego miejsca.

– Mapujemy i monitorujemy nielegalne składowiska niebezpiecznych odpadów na Mazowszu. Na terenie województwa jest ich ponad 60. Te, które budzą nas największy niepokój, są monitorowane nawet 24 godziny na dobę – zapewniał wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński. Dodał, że największy niepokój budzi składowisko w okolicach Wołomina. – To miejsce jest specyficzne z kilku powodów. Po pierwsze były starosta wydał zezwolenie na składowanie w tym miejscu odpadów niebezpiecznych, właściciel tego miejsca miał postawione zarzuty, sprawą zajmowało się CBA. Następnie na to składowisko została zwieziona nielegalnie ilość odpadów przewyższająca wielokrotnie tę, na jaką opiewało pozwolenie – tłumaczył wojewoda. Dodał, że nielegalne składowisko znajduje się niedaleko elektrociepłowni, linii kolejowej i kilku obiektów użyteczności publicznej, choćby takich jak galeria handlowa. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

10 KOMENTARZE

 1. powiedziałem: zdziwię się jak oni razem coś zrobią.
  wszystkie w Polsce znikną – a to zostanie – nikt za ten stan rzeczy nie poniesie odpowiedzialności i nikogo nie skażą. Dlaczego? Może widlaki wiedzą. Ja – nie wiem.

  a jak tam fontanna? za kwotę domu jednorodzinnego??? Jednak ktoś poszedł po rozum do głowy i założył filtry???? Jak można było tego nie zrobić?? jak można było z tego zrezygnować?? urzędnicy – a nie dzieci – zatarły pompę łożyska a może i silnik. Powinniście wziąć se te pompę i z własnej kasy oddać za NIE naprawę – ale kupno i wstawienie drugiej. Zamontowanie zgodnie z DTR i sztuką budowlaną. za waszą a nie naszą KASE.
  to dopiero trzeba nie mieć mózgu. Albo go mieć.. o 2 zwoje więcej od kury.

 2. Eee nie obrażaj kur , te to grzebią , grzebią uparcie aż coś wygrzebią , np fundusze z UE albo rządowe 😉 a tu .. i jajka są , coś pożytecznego … a tu tylko jaja 😉 traga
  Bo myśleli ze fontanna w parku dla dzieci to jak ławeczka czy pies co nikt do tego nie podejdzie bo i po co .. będą się dzieci z daleka zachwycały … myśl techniczna , ogólnie myśl, nie jest tu na ogrodowej obowiązkowa 😉 wręcz przeciwnie

 3. Eee nie obrażaj kur , te to grzebią , grzebią uparcie aż coś wygrzebią , np fundusze z UE albo rządowe 😉 a tu .. i jajka są , coś pożytecznego … a tu tylko jaja 😉 traga
  Bo myśleli ze fontanna w parku dla dzieci to jak ławeczka czy pies co nikt do tego nie podejdzie bo i po co .. będą się dzieci z daleka zachwycały … myśl techniczna , ogólnie myśl, nie jest tu na ogrodowej obowiązkowa 😉 wręcz przeciwnie

 4. Składowiska są NIELEGALNE, a władza je monitoruje zamiast zlikwidować i kosztami obciążyć odpowiedzialnych. No to może ja sobie NIELEGALNIE dom postawię i władza mi go pomonitoruje. Na ochronie zaoszczędzę.

  • To składowisko jest pozornie legalne, bo działało na podstawie udzielonego pozwolenia. Może trochę ktoś przesadził z ilością składowanych odpadów, ale generalnie ktoś na funkcjonowanie tego składowiska zgodę wydał. Problem tylko w tym, gdzie były służby odpowiedzialne za monitorowanie funkcjonowania składowiska od momentu wydania pozwolenia do momentu, kiedy granat wpadł w to miejsce, w które wpadł, i sprawa zrobiła się głośna. Wydanie pozwolenia było wynikiem postępowania, ale funkcjonowanie tego, co na podstawie pozwolenia istniało i istnieje nadal, powinno być pod stałym nadzorem odpowiedzialnych służb, o których dziś nikt nie wspomina. Może to chętni do partycypacji w kosztach likwidacji tego składowiska? Jeszcze wspomnieć należy o niedopełnieniu obowiązków, tylko nie wiem po jakie licho o tym wspominam, przecież za te uchybienia ewidentne nikomu włos z głowy nie spadnie.

 5. Pięknie te NIE NASZE ŚMIECIE W MEDIACH OPISUJĄ. W mediach ogólnopolskich.
  Pękam z dumy !!!
  Gratujacje dla pani burmistrz , cielaków z rady- wszystkich i tych z wyższego urzędu.
  Jak to marszałek mawiał , nadajecie sie…. kury szczać prowadzać.
  200 mln za usunięcie- sami za ten syf zapładźcie z pensji którą wam fundujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj