Jest obiecana dotacja

0

Zapytaliśmy burmistrz Kobyłki Edytę Zbieć o szczegóły najważniejszych inwestycji, których realizacja ma niebawem się rozpocząć. Na pierwszy ogień poszedł temat rozstrzygniętego niedawno postępowania na budowę domu komunalnego. Nie mogło również zabraknąć szczegółów odnośnie budowy kolejnej, długo wyczekiwanej szkoły i rewitalizacji Placu 15 Sierpnia.

Kiedy ruszą prace dotyczące budowy domu komunalnego i jak wyglądają szczegóły tej inwestycji?

– 8 sierpnia podpisaliśmy umowę z firmą Climatic Sp. z o.o., sp. k. z siedzibą w Regułach. Termin realizacji to 15 miesięcy od daty podpisania umowy. W domu komunalnym będą mieściły się 32 mieszkania, a wartość inwestycji wyniesie ok. 12,5 mln zł. Kobyłka pozyskała dofinansowanie z BGK w wysokości ponad 10,5 mln zł, co stanowi 80% kosztów kwalifikowanych.

W planach jest jeszcze rewitalizacja Placu 15 Sierpnia i budowa kolejnej szkoły. Co z tymi tematami? Widziałam, że na fb pojawiła się utworzona przez mieszkańców petycja o złożenie wniosku do Programu Inwestycji Strategicznych na uzyskanie środków finansowych na budowę szkoły. Jak odnosi się Pani do tego typu ingerencji mieszkańców w ten temat? (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj