Potrzeba sporych zmian

0

W ubiegłym tygodniu w wołomińskiej Starej Elektrowni odbyło się spotkanie dla przedsiębiorców zorganizowane w związku z aktualizacją Gminnego Programu Rewitalizacji. Dyskutowano przede wszystkim o problemach i potrzebach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w obszarze rewitalizacji Wołomina.

W spotkaniu udział wzięli głównie przedsiębiorcy prowadzący działalność w sklepach i lokalach znajdujących się w ciągu ul. Kościelnej, Legionów i Placu 3 Maja. Nie zabrakło krytycznych słów z ich strony, ale równie chętnie podpowiadali przedstawicielom wołomińskiego urzędu, co powinno być zrobione, aby centrum miasta stało się miejscem bardziej przyjaznym i chętniej odwiedzanym przez mieszkańców.

– Chcemy usłyszeć od was co ułatwiłoby wam prowadzenie biznesu. Na przykład tak jak rozmawialiśmy tu z niektórymi z państwa podczas dyskusji o Placu 3 Maja, gdzie okazało się, że wokół placu wcale nie parkują wasi klienci, tylko ludzie, którzy zostawiają tam samochody na więcej niż 8 godzin. Padła propozycja, żeby może tam zrobić strefę płatnego parkowania z 2 godzinami za darmo, bo wtedy będą miejsca dla tych ludzi, którzy faktycznie przyjadą tam na zakupy i będą chcieli zaparkować. Już się to zadziało przy bibliotece publicznej i rozmawiałam ostatnio z ludźmi, którzy tam prowadzą biznesy i powiedzieli, że ta strefa płatnego parkowania jest dobrym pomysłem, widać różnicę. Rzeczywiście przychodzą ludzie, którzy mówią, że wreszcie nie muszą krążyć po mieście żeby szukać miejsca do zaparkowania – mówiła Joanna Żero z Wydziału Planowania, Rozwoju i Rewitalizacji w Urzędzie Miejskim w Wołominie. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj