Gmina straci kilka milionów?

0

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Poświętne komisja rewizyjna omówiła wyniki kontroli jaką jej członkowie przeprowadzili w temacie realizowanego przez gminę projektu pn: „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Poświętne poprzez głęboką termomodernizację i wdrożenie OZE”. Temat ten wywołał ożywioną dyskusję, ponieważ, jak zauważył jeden z radnych, komisja pominęła dość istotną sprawę.

– Jeżeli chodzi o kontrolę, to w uchwale jest wyraźnie zapisany jej zakres. Z tego co wiem to zespół kontrolny zrealizował ten zakres dokładnie w takim brzmieniu jak jest w uchwale. Jeżeli jest mowa o zgodności to rozumiem, że w tym zakresie zespół to kontrolował. Protokół pokontrolny powstał zgodnie ze statutem – tłumaczył zastępca wójta Marek Szałwia.

– Czy zespół kontrolny wie kto przygotowywał wszystkie dokumenty do przetargu i ile na to zostało wydatkowanych pieniędzy? Starczy okłamywania radnych i mieszkańców. Czy zespół kontrolny wie o kontroli jaką przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych jeśli chodzi o zgodność realizacji projektu? – zapytał wprost radny Sławomir Rosłon. W odpowiedzi usłyszał potwierdzenie. (…)

Cały tekst przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj