Trzeba reorganizacji i podziału zadań

2

W marcu stanowisko p. o. Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie objął inspektor Mariusz Kaszowicz – były Komendant Rejonowy Policji Warszawa II, wcześniej Komendant Komisariatu Policji Warszawa Białołęka. Czy powiat wołomiński to trudny rejon? Jak zamierza poradzić sobie z ponad setką wakatów w komendzie? O te i inne kwestie nowego Komendanta zapytała red. Julita Mazur.

Służył Pan wcześniej głównie w jednostkach warszawskich, a więc ma Pan bogate doświadczenie w służbie zarówno jako Policjant, jak i szef. Jednak przyzna Pan, że kierowanie Komendą Powiatową Policji w Wołominie to nie lada wyzwanie. To duży powiat z mnóstwem zdarzeń i jeszcze do tego z brakami kadrowymi… Co Pan pomyślał kiedy otrzymał propozycję przejęcia funkcji Komendanta na tym terenie?

– Tak jak słusznie Pani zauważyła, do tej pory służbę pełniłem głównie w jednostkach Policji w Warszawie. Nowe stanowisko objąłem na początku marca br. Kiedyś Ktoś Mądry powiedział, że jedyną stałą rzeczą w naszym życiu są zmiany. I skłaniam się ku twierdzeniu, że miał całkowitą rację. Funkcja, jaką mi powierzono to dla mnie nowe wyzwanie. Nigdy jeszcze nie byłem komendantem powiatowym. Na razie zapoznaję się ze specyfiką funkcjonowania tej jednostki i osobami, z którymi obecnie współpracuję.

Przejął Pan stery 4 marca więc już pewnie zapoznał się ze specyfiką tego obszaru i jego problemami. Jak pokrótce scharakteryzowałby Pan pracę Policjanta w naszym powiecie?

– Koordynuję wykonywanie zadań przez wszystkie komórki organizacyjne Komendy, co daje mi możliwość zapoznania się na bieżąco z obszarem działania jednostki oraz problemami, jakie dotykają powiat wołomiński. Moim zdaniem każde miasto czy powiat ma swoje dobre i słabe strony, różnicuje je tylko ich skala. Zauważyłem sporą liczbę zdarzeń, na które należy reagować. Komendantem jestem tu niedługo, ale mogę z całym przekonaniem stwierdzić, że pełniący tu służbę Policjanci są naprawdę mocno zaangażowani i kompetentni. Większość funkcjonariuszy pracuje już tu długo, co przekłada się na bardzo dobrą znajomość terenu służbowego i profesjonalizm działania.

Ma Pan pomysł na to jak przyciągnąć do naszej Komendy młodych adeptów tego zawodu? W tej chwili mamy ponad 100 wakatów… (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. Oooo to może nowy „Papa Smerf” zrobi porządek z autami parkującymi po obu stronach Lipińskiej koło Jadłodajni Policyjnej (Kebab G). Parkowaniem na chodnikach, w miejscach przy podwójnej ciągłej i przejściu dla pieszych.

    Niewątpliwie nasi policjanci znają swój teren… ALE SĄ TERENY KTÓRE ZNAJĄ I NIC Z TYM NIE ROBIĄ!!!

  2. Jak chceta cuś pozmieniać w waszej okolycy, to musita iść na wybory. Innej drogi nima panie.
    Ało.
    Wesołych świąt dla wszystkich… A jutro tylko Lech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj