Co dalej z kompostownią?

0

5 kwietnia 2024 r. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Warszawie poinformowało o decyzji wydanej po rozpatrzeniu odwołania Adama Mulika prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo Adam Mulik od decyzji Burmistrza Radzymina Nr 8/2024 z dnia 31 stycznia 2024 r. (ustalającej środowiskowo uwarunkowania dla przedsięwzięcia polegającego na budowie zakładu produkcyjno-usługowego na terenie działki o nr ew. 284/2, obręb ewidencyjny Stary Dybów, gmina Radzymin). SKO postanowiło uchylić w całości zaskarżoną decyzję burmistrza i przekazać sprawę organowi I instancji do ponownego rozpatrzenia.

O sprawie pisaliśmy na łamach Wieści niejednokrotnie. W lipcu informowaliśmy o wydaniu przez burmistrza pozytywnej dla przedsiębiorcy decyzji ustalającej środowiskowo uwarunkowania dla  budowy kompostowni i kruszarni w Starym Dybowie, a po protestach społecznych – wycofanie się z wcześniejszych zapisów. Przedsiębiorca więc odwołał się do SKO.

Do decyzji odniósł się w czwartek 11 kwietnia także burmistrz Krzysztof Chaciński: 

„Niestety nie mam treści postanowień, ale pracownik właśnie udał się do SKO, aby zapoznać się z ich treścią / odebrać. Po poznaniu ich treści będę mógł się do tego odnieść. Same tytuły mówią za mało.” – napisał. Dzień później, w piątek, burmistrz nagrał filmik, wystosowując takie oto oświadczenie: (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj