Czas na trzeci tunel

9

– Trzeci tunel pod torami jest niezbędny do poprawy przepustowości i komfortu naszych mieszkańców i użytkowników dróg, których stale przybywa. Już dziś musimy myśleć w perspektywie kilku następnych lat o przyszłości Wołomina i Kobyłki, gdyż planowana przeprawa usytuowana będzie właśnie na granicy obu miast – zapowiedział niespodziewanie w piątek starosta Adam Lubiak, informując o zamiarze zabezpieczenia środków w budżecie Powiatu na stworzenie projektu takiej przeprawy. (…)

Jak poinformował nas rzecznik Starostwa, udostępniona koncepcja to wstępny etap prac, który będzie punktem wyjścia do prac projektowych: (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

9 KOMENTARZE

  1. Nowy tunel, chociaż potrzebny, to będzie u wylotu ul. Załuskiego i niestety będzie to zachęta by jeździć tą ulicą. To katastrofa dla mieszkańców tej ulicy. Warto by pomyśleć kompleksowo jak przekierować tę masę pojazdów, które codziennie przelewają się przez ul. Załuskiego tam i z powrotem do pracy w Warszawie i okolicach. Lokalna ulica stała się arterią komunikacyjną dla mieszkańców sąsiednich miast, a nie jest do tego przystosowana. Problem się pogłębia z roku na rok, a remont trasy 634 dobił ją i mieszkańców kompletnie.

  2. ale amatorska wizualizacja… nie widać całej inwestycji … ba nawet nie widać gdzie są tory i ten tunel ….
    Dla mnie to propaganda przed 2 turą wyborów gdzie pomysłodawca nie jest nawet stroną która miałby ponosić lub pozyskiwać środki na tą inwestycje

  3. nawet gazeta podchwyciła ten schitowy pomysł? tunel który jest 400 metrów od poprzedniego. Tunel którego wylot kieruje na to samo rondo (JP2) aby korki przenieść z jednej strony WWL na drugą. Tunel do którego wjazd jest pod kątem 90 st (czekam tylko na mrozy i dzwony w tunelu). Pal licho, że kolejny zalesiony teren wytniemy no bo przecież nie ma w Wołominie afer z drzewami. Populistyczny projekt już niedługo byłego starosty.

  4. I kolejne utrudnienia dla pasażerów pkp w nieskonczoność zdejmą jeden tor potem drugi ruch wahadłowy opóźnienia przez 3 lata budowy absolutnie nie mozna na to pozwolić, a skoro ma być zielony ład to samochodów spalinowych ma nie być wkrótce więc noe bedzie takich korków. Wiekszość ludzi popiera koalicje która chce do tego doprowadzić.

  5. tak lubiak i propaganda, a wysiedlenie ludzi , niech lubiak wybuduje tunel wylot bedzie pod budynkiem powiatu , to bedzie ok, a on niech urzeduje w baraku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj