Bądź gotowy na czas kryzysu i wojny

2

W poniedziałek 17 marca na terenie powiatu wołomińskiego przeprowadzano testy Systemu Wczesnego Ostrzegania SWO. Ich celem było sprawdzenie prawidłowego działania systemu alarmowego, jednak wśród wielu mieszkańców wywołały one mieszane uczucia. – Co miałbym zrobić w chwili gdyby okazało się, że to prawdziwy alarm? Dokąd uciekać? – te pytania przewijały się na forach wielu naszych gmin.

Dlatego dziś na łamach Wieści prezentujemy najważniejsze informacje, które okażą się przydatne w chwili kryzysu. Opublikowało je Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w specjalnej broszurze pod nazwą: „Bądź gotowy – poradnik na czas kryzysu i wojny”.

W poradniku w prosty sposób wyjaśniono, jak przygotować się do funkcjonowania/działania w sytuacji kryzysowej – co zrobić, by uniknąć zagrożenia i jak się zachować podczas jego wystąpienia. Sytuacje kryzysowe mogą mieć różne podłoże – i nie zawsze musi to być intencjonalne działanie człowieka, ale np. wypadek/awaria w zakładzie przemysłowym, który wykorzystuje w procesie technologicznym niebezpieczne substancje – dlatego warto być przygotowanym. Wiedzieć, co oznaczają np. wyjące syreny, jak się alarm odwołuje, co należy wtedy zrobić.

Poradnik składa się z dwóch części.(…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

2 KOMENTARZE

  1. pięknie odkryty teren wzdłuż na całej lini kolejowej warszawa białystok,wciąż wycinane drzewa będziecie jak na tacy, po za tym juz powinny byc rozmieszczone nawet w naszym powiecie jakies wyrzutnie rakietowe nie stoją za wisłą to wiadomo gdzie bedzie linia frontu.alarmy to pomogą w panice tylko

  2. Tiaaa tylko że system „alarmów” jest nieaktualny (anulowany w nowych rozporządzeniach)
    Nawet tego bęcwały nie wiedzą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj