Wołomin: Sądne dni dla RIPOK

Wołomin: Sądne dni dla RIPOK

Pod koniec marca Samorządowe Kolegium Odwoławcze ma procedować sprawę decyzji środowiskowej, wydanej dla instalacji przetwarzania odpadów komunalnych w Lipinach Starych. Przysłuchując się jednak wypowiedziom radnych opozycji oraz przekazowi władz gminy, sprawa uruchomienia instalacji jest raczej przesądzona.

Odnosząc się do sprawy budowy pechowej instalacji, radny Zbigniew Paziewski poinformował Radę, że składowisko odpadów w Lipinach Starych jest już zamknięte, a śmieci mieszkańców wywożone są do Warszawy. – Sytuacja jest wręcz tragiczna. Śmieci są wożone do Warszawy. Do tej pory było tak, że wracało wagowo to samo tylko rozdrobnione i można było składować. W tej chwili samochody jadą i wracają puste, a my płacimy ponad 260 zł za tonę śmieci. Uważam, że sytuacja firmy jest tragiczna. Za miesiąc zostanie na pewno wydana zgoda na tę instalację, bo to inaczej być nie może, a za pół roku będzie wiadomo już, że decyzja o budowie tego RIPOK to był strzał w dziesiątkę i poprzedniego burmistrza, bo lepszego rozwiązania nie mogło być.(…)

Więcej na łamach Wieści.

(24) Comments

 1. jan

  Radnym nie chodzi o komfort życia w tym grajdole tylko o pieniądze i ratowanie dup tych co są umoczeni w tą sprawę. To miasto zdechnie. Gratulacje dla całej ekipy z Ogrodowej.

  1. xyz

   W Wołominie i okolicach brakuj już tylko przyzwoitego smrodu. Mafia już była, defraudacja pieniędzy w lokalnym skok-u i lokalnym banku też. Dobrego gospodarza to nieszczęsne miasto też nigdy nie miało i nie zanosi się żeby miało. Teraz okazuje się, że może nie być łącznika z obwodnicą Marek, a modernizacja drogi 634 jest wiecznie projektowana i ostatnie projekty są takie, że do obecnej drogi dołożą ścieżkę rowerową i w kilku miejscach sygnalizację. Tylko modernizacja linii kolejowej do Warszawy temu zapyziałem zaściankowi trafiła się jak ślepej kurze ziarno. Wołomin to "magiczne" miejsce.

 2. mark

  "Za miesiąc zostanie na pewno wydana zgoda na tę instalację, bo to inaczej być nie może,(...)". Ciekawe.... A NEGATYWNA OPINIA WOJEWÓDZKIEGO URZĘDU - JEST TU NIE WAŻNA????? Urzędnicy dali zdrowo ciała - a wołominiacy i ludzie wokół składowiska mieszkający - mają za te błędy słono płacić????? Ludzie, obudźta sie - bo was zjedzą. Niekompetencja władzy wołomińskiej jest nie śmieszna a przerażająca. A zielony wołomin - zzieleniał - i nic nie zrobi. OOOOOOO!

 3. Luiza

  Jeżeli pan Paziewski jest takim ekspertem to ja mu gratuluję wiedzy. Żeby się pan nie zdziwił panie Paziewski. Chyba że PIS będzie działał ponad prawem jak to robi w całym kraju ale wtedy są jeszcze inne środki perswazji .

 4. obywatel

  @Luiza,jakie to inne srodki perswazji mozesz zaproponować i czy to ma być odnosnie Wołomina czy calego kraju? Sprawa z RIPOK prawdopodobnie w najbliższych tygodniach powinna tak czy inaczej sie roztrzygnąć.

 5. załamany

  Proponuję kilka słów o ekipie Burmistrz Radwan Sylwester Jagodziński - prezes ZEC , szef struktur PSL w powiecie , , + Jerzy Mikulski szef stowarzyszenia SKW nie posiadają żadnych kompetencji do kierowania zakładem energetyki cieplnej - polityczny łup za poparcie Radwan w czasie kampanii wyborczej Igor Sulich szef PO w Wołominie zero kompetencji do kierowania zakładem MZO - polityczny łup za poparcie w czasie kampanii wyborczej Dyrektor MZDiZ Wołomin, Oleszczuk - Aktywny działacz Wołomińskiej PO Krzyżanowski dyrektor MDK Wołomin - ogłaszano dwa konkursy na dyrektora a następnie nie rozstrzygnięto ich aby móc bez konkursu powołać Krzyżanowskiego na dyrektora MDK, ponieważ miał tak niskie kwalifikacje - prywatnie kolega Jagodzińskiego. Dyrektor OSIR Wołomin Waldemar Stępczyński - były wysoki urzędnik PZPR w Wołominie ( o kompetencje tego Pana zapytajcie pracowników OSiR :) za rządów Ryszarda Madziara był odpowiedzialny za odśnieżanie Białego Orlika. Jakub Biesiada szef promocji UM Wołomin - doświadczenie praca w hurtowni środków do dezynfekcji To fachowcy Pani Burmistrz Elżbiety Radwan do zmian w Wołomina - mieszkańcy możecie być dumni z tej ekipy...Powodzenia

  1. Alek Długopis

   Nic dodać ni ująć szczególnie z Panem od Odśnieżania > Należy dodać że Pan Kiełbasa dalej potajemnie rozkazuje na OSiR i wydaje decyzje ...

 6. celny

  Luiza - smród wokół wysypiska to ty robisz, jak będzie podwyżka za śmieci w Wołominie, twoja koleżanka Radwanowa zrzuci odpowiedzialność na Ciebie .....pamiętaj .....

  1. xyz

   Tym, którzy uważają, że musi być RIPOK bo inaczej będą wysokie opłaty za wywóz śmieci proponuje składować odpady pod własny łóźkiem będzie taniej, a skutek będzie taki sam, jak w przypadku funkcjonującego RIPOK.

  2. Luiza

   Zasmucę Cię, p Radwan nie jest moją koleżanką to po 1 a po 2 niby dlaczego ja mam odpowiadać za głupotę Rysia, Sylwusia , Krzysia i koleżków z pisu? Nie bądź naiwny, kto w to uwierzy?

  3. pedro

   Ludzie nie dajcie się ogłupiać. Zwolennicy tego syfu uprawiają zwykły szantaż: albo nieopisany smród, albo podwyżki. Nawet jak się zgodzicie na ten cały ripok, to podwyżki i tak będą, a smrodu się nie pozbędziecie już nigdy.

 7. mark

  podwyżka za śmieci? Są przetargi publiczne. Jakoś w innych miastach - góry śmieci nie ma- a ludzie mujuntków za wywóz śmieci nie płacą. Bo są ogłaszane przetargi na wywóz śmieci . Ludzie, nie dajcie sie ogłupić i zwariować - że jak wam nie zrobią pod nosem góry smrodu ze szczurami - to będziecie pół pensji za kosz płacić. To są tylko przepychanki i walka o utrzymanie lukratywnych stołków w MZO i źródła finansowania w kampani wyborczych. O nic tu innego nie chodzi a na pewno nie o zwykłych ludzi.

  1. Greg

   na taczki z gnojowicą z nimi słuchamy głosu mieszkańców przy disco lodowisco a z resztą bujać się frajerzy

 8. Rysio

  Klimat nam się zmieni na tropikalny. Cóż za fantastyczne miejsce do życia w trójkącie bermudzkim : Michałów, Krubki - Górki, Lipiny Stare. Żyć nie umierać!

 9. Lokalny Patriota

  O mój PiSBoże! Wołominiakom przeszkadza s m r ó d ! Co za zwyrodnianiałe dzieci resortowe odrwane od biurek i foteli, jak mawia jedno straszydło! Może jeszcze zechcecie skrapiania ulic genderowym Coco Chanel nr 5? Ale Was te PO-wce rozpuściły... Jakeście jednak sobie niedawno wybrali - tak będziecie "woniali". Czekają Was co najwyżej siki kotka Alika na kaczych bobkach. Też mocno pachną.... "Swojsko...polsko... po naszemu"... [to jeden poeta - z 1905 roku, ale on nie był z Wołomina].

 10. paweł

  Myślę że na jednej taczce za chwilę odjadą dwie piękności Luiza i Radowanowa z Sulichem....kłócąc się które z nich jest bardziej winiene upadkowi MZO........

 11. Adam

  Upadkowi MZO to jest winien kto inny. Najwyższy czas , żeby za to smrodowisko , składowisko odpowiedzieli ci którzy w ta inwestycje brnęli . Ludzie nie popuszczą . A radni niech nie będą tacy spokojni bo to ich głosujące łapki przyklasnęły ten stan rzeczy. A idąc tokiem myślowym tych co uważają , że w Wołominie śmietnisko być musi to powinno być w każdym mieście . Jakimś cudem Kobyłka, Duczki, Zielonka, Ząbki , Radzymin itd nie maja śmietniska i jakoś ludzie nie protestują , że za śmieci drogo płacą.

 12. Malwina

  Adaś gadasz jak radwanella - wszystkiemu winni radni pis, jeśli zawinili to dawaj link do uchwały rady, gdzie te łapki zadecydowały o budowie RIPOK?

 13. ania

  Ludzie wysypisko śmierdzi bo wywożono śmieci z Wołomina przez 40 lat..... Wołominiacy to wasze śmieci.... I dopiero Madziar chciał ucywilizować wszystko budując nowoczesną instalację....czy RIPOK będzie czy nie góra śmieci i tak pozostanie i będzie śmierdzieć....

 14. o.....

  Niektórzy są tak zorientowani w Wołominie że mówią że to śmierdzi z instalacji RIPOK, która jeszcze nie działa........

 15. mark

  Aniu - madzia nie chciał ucywilizować - tylko złamać prawo. nie polskie a europejskie - a za to - są kary.Złamał podstawową ustawę o ochronie wód. - i nie wiedział o tym - bo mu nikt muundry - w tem urzendzije - nie powjedzioł.

 16. mieszkaniec

  Nie droga @anita wysypisko to nie tylko nasze śmieci. To również śmieci z Ząbek, Zielonki. Gdyby faktycznie ktoś dbał o składowisko nie pozwoliłby na tak szybkie jego zapelnienie i sytuację że nasze śmieci nie mają gdzie trafić tylko jadą do innego zakładu. Od stycznia na wolominskiej zwałce nie skladuje się odpadów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>