Co z węzłem Wołomin?

16

Wiele emocji wśród Czytelników wzbudził ubiegłotygodniowy artykuł relacjonujący burzliwe rozmowy samorządowców z właścicielami terenów usytuowanych przy przyszłej trasie S8. Mieszkańcy, obawiając się braku dogodnego dojazdu do obwodnicy, piszą i telefonują pytając: „Będzie ten dojazd czy go nie będzie?”

Przypomnijmy, że podczas niedawnych rozmów w Starostwie właściciele pól, które przecinać miałaby ok. 2-kilometrowa droga prowadząca do węzła Wołomin, skarżyli się na brak dialogu na linii władza -mieszkańcy. Jak przyznali, niczego o inwestycji nie wiedzą i obawiają się zbyt niskich kwot, oferowanych za wykup ich ziemi. Część z nich założyła stowarzyszenie, domagając się dołączenia do raportu oddziaływania na środowisko badań, przeprowadzonych w cyklu całorocznym, co opóźniłoby inwestycję o wiele miesięcy i być może zamknęło możliwość wybudowania zaprojektowanego węzła Wołomin. Choć wymagane przez mieszkańców badania w cyklu rocznym są dla tej inwestycji niepotrzebne (wymagają je jedynie tereny chronione), sprawa niebezpiecznie przeciąga proces wydania decyzji środowiskowej, znajdując się na wokandzie coraz to wyższych instancji sądowych.

Po spotkaniu z protestującymi właścicielami gruntów zapytaliśmy więc burmistrz Wołomina wprost: Co dalej z planami budowy łącznika do trasy S8? Oto co usłyszeliśmy: (…)

Więcej na łamach Wieści.

16 KOMENTARZE

 1. Obwodnice, trasy dojazdowe, przejścia nad- i podziemne przy kolei, składowiska śmieci… Może jeszcze internet szerokopasmowy, ścieżki rowerowe, wszystkie czynne latarnie nocą, restauracja wegetariańska i asfalt na ulicach, co? W głowach się władzom i niebezpiecznym lewakom poprzewracało. A tymczasem jest tradycja, jest prawo świętej własności i nikt mi tego, co moje odebrać nie śmie nawet za duże pieniądze!. Zresztą, ponad dwa wieki obywał się nasz Wołomin bez tego wszystkiego, to i dalej przez następne dwa wieki obejść się może…
  Wołomin był, jest i powinien pozostać skansenem! A komu się nie podoba – won do Dąbrówki, Ząbek czy innego Tłuszcza!

  • To Ty Lokalny Patrioto won do lasu jak nie podoba Ci się postęp cywilizacyjny. Widać nie wytknąłeś nawet nosa z Wołomina przez ostatnie lata i nie wiesz jak inne podwarszawskie gminy wyglądają, jak się rozwijają i jaką mają komunikację z Warszawą. To przez Twoich kolegów z PiSu wiecznie skłóconych ze wszystkimi mamy zadupie zamiast miasto XXI w.

   • Co za uroczy kretyn… W Wołominie dużo jeszcze takich?

    Wołomin był, jest i powinien pozostać skansenem! A komu się nie podoba – won do Dąbrówki, Ząbek czy innego Tłuszcza! Tam mają bezbożny internet, przez piekło wymyślony asfalt i potępiane przez Wielebnych Hierarchów składowiska śmieci. A propos śmieci – mają także „rozumnych inaczej” podobnych temu indywiduu – „Postępowych” i – niestety – mają też PiS…

   • Że poziom edukacji podstawowej wola w Wołominie do pomstę do nieba, świadczą wpisy takich „Postępowych”…. „Pani od polskiego”, która nie nauczyła go czytania ze zrozumieniem, winna być wyrzucona z zawodu. No chyba że „Postępowy” – ale też i Kasieńka” — mają specjalne zaświadczenia z Poradni Zdrowia Psychicznego . Wtedy nie należy zwalniać „Pani od polskiego”, lecz skierować gdzie trzeba „Postępowego”., a „Pani od polskiego” należy się gratyfikacja za upór.

 2. Proponuję kilka słów o ekipie Burmistrz Radwan Sylwester Jagodziński – prezes ZEC , szef struktur PSL w powiecie , , Jerzy Mikulski szef stowarzyszenia SKW nie posiadają żadnych kompetencji do kierowania zakładem energetyki cieplnej – polityczny łup za poparcie Radwan w czasie kampanii wyborczej Igor Sulich szef PO w Wołominie zero kompetencji do kierowania zakładem MZO – polityczny łup za poparcie w czasie kampanii wyborczej Dyrektor MZDiZ Wołomin, Oleszczuk – Aktywny działacz Wołomińskiej PO Krzyżanowski dyrektor MDK Wołomin – ogłaszano dwa konkursy na dyrektora a następnie nie rozstrzygnięto ich aby móc bez konkursu powołać Krzyżanowskiego na dyrektora MDK, ponieważ miał tak niskie kwalifikacje – prywatnie kolega Jagodzińskiego. Dyrektor OSIR Wołomin Waldemar Stępczyński – były wysoki urzędnik PZPR w Wołominie ( o kompetencje tego Pana zapytajcie pracowników OSiR 🙂 za rządów Ryszarda Madziara był odpowiedzialny za odśnieżanie Białego Orlika. Jakub Biesiada szef promocji UM Wołomin – doświadczenie praca w hurtowni środków do dezynfekcji To fachowcy Pani Burmistrz Elżbiety Radwan do zmian w Wołomina – mieszkańcy możecie być dumni z tej ekipy…Powodzenia

 3. Drogi załamany Sherlocku Holmesie, byłeś może w Prokuraturze z tymi sensacyjnymi sensacjami brzmiącymi sensacyjnie? Bo na razie to piszesz [wklejasz] ten tekst na lewo i prawo niczym jaki bp M. [vulgo TW Lucjan] swoje raporty….

  A ja tymczasem proponuję – odrzeć wołomińskie budynki z „genderowych” dachów, założyć strzechy, odciąć prąd, otoczyć o s a d ę solidną palisadą, wszystko pokropić, wyegzorcyzmować i niech nam żyje Nasz Wołomin – dziadowski jak za dziadów bywało… Sasin się gdzie trzeba pochwali, a Waszczykowski pochwali jego…Trzeba tylko wyrzucić rowery oraz… sprowadzić ponownie ŻYDÓW… I tu może być nieduży problem…

 4. Pawełku, awansujesz. Głupota to dziś najlepsze świadectwo partyjnej – „narodowej” przydatności .PiS da wszystko! Moje gratulacje.

  PS. Czy już rozebrałeś dach? Biegnij po wódę święconą. Trzeba to pokropić i oblać.

 5. Ja rozumiem walkę o swoje jak to nazwał LOkalny Patriota prawo własności i też uważam że odszkodowanie powinno być słuszne choć w moim przekonaniu najsprawiedliwiej byłoby oddanie zabranego areału ziemi w innej lokalizacji. No i nie należy zapominać o tzw. specustawie na podstawie której można wywłaszczyć każdego. I tylko wkurza mnie że o budowie obwodnicy wiadomo od kilku lat, a spotkania w tej sprawie z właścicielami terenu odbywały się już ponad 3 lata temu. Więc pytam się gdzie wtedy był burmistrz i jego świta, gdzie jest koncepcja połączenia dróg lokalnych z przedmiotową obwodnicą gdzie są uzgodnienia i projekty, czy może Rysiek był zbyt zajęty fotkami na promocję i zlecił wszystko swoim zastępcom umywając ręce od odpowiedzialności.

  • Kasieńko. Ty chyba nauki pobierałaś u Bogom Równego, Ubogiego, Pokornego i Skromnego Santo Subito Ojca Tadeusza Dyrektora Geotermalnego w Toruniu… Jak Ci nie powiedzą, że czarne jest czarne, a białe jest białe – będziesz „myślała” jak Kaczyński każe…Gdyby głupota mogła, unosić się – byłabyś pierwszą polską kosmonautką… – Piszesz „Rysiek”… Ty z nim na „ty”? Dla dobra podobnych Tobie Wołomin powinien przez następne stulecia pozostać skansenem…

 6. Biedny Rysiek odpowiedzialny za wszystkie plagi które torzą Wołomin przynajmniej od 25 lat no i ten węzeł „gordyjski”A podobno wszystkie Ryśki to fajne chłopaki, ale nie wszyscy tak uważają.

 7. Burmistrz Radwan prosimy podać się do dymisji dla dobra Wołomina …dobrze radzę…..za chwilę będzie referendum i odejdzie Pani w wstydzie i niesławie ……

  • Będzie referendum i przyjdzie… kto? I co się zmieni jak przyjdzie ktoś inny? I według jakiego klucza zagłosują tym razem mieszkańcy? Czy w ciągu 27 lat demokracji Wołomin miał takiego gospodarza, który wszystkim dogodził?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj