Pilne!

Niechciani radni

Niechciani radni

Aż trzech radnych Rady Gminy Poświętne nie znajduje się w składzie żadnej ze stałych komisji rady. Marek Szałwia, Sylwester Niźnik i Wiesław Rozbicki – bo o nich mowa, nie pracują w żadnej z gminnych komisji. Dlaczego? Ponieważ nie chcą ich pozostali koledzy i koleżanki z rady. Według art. 24 ustawy o samorządzie gminnym „radny jest obowiązany brać udział w pracach rady gminy i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany.”

Temat uzupełniania składów komisji pojawił się ostatnio na początku tego roku, przy okazji zaprzysiężenia radnego Marka Szałwi, który wygrał wybory uzupełniające do Rady Gminy Poświętne. Nowy radny nie został wówczas włączony do żadnej z komisji, ponieważ jak stwierdził wójt Jan Cymerman: „Trzeba pana poznać i zobaczymy gdzie będzie pan chciał pracować”.

Więcej na łamach gazety…

(3) Comments

  1. obywatel

    Trzeba Pana lepiej poznać, no własnie co tu autor miał na mysli. To Wójt decyduje, co ma robic radny???????

  2. BrogiStogi

    Co Cymermanowi J. do radnego? To czy będzie w komisji, czy nie, to kompetencja Rady. Jak widać, radni decyzje podejmują za przyzwoleniem wójta. Nie wykluczone, że radni obawiają się kompetentnego radnego Szałwii. Szkoda. Mogliby się od kolegi dużo nauczyć . Może do końca kadencji udałoby się im minimum przyswoić. ;)

  3. zbig

    Na to wyglada, ale to nie tylko tam , podobnie jest w innych gminach zwłaszcza wschodniej ściany powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>