Zagościniec: Rondo jednak powstanie

2

W czasie środowej sesji Rady Miejskiej w Wołominie burmistrz przekazał wniosek komitetu budowy ronda w Zagościńcu i wnioskował o przegłosowanie uchwały ws. pomocy finansowej dla powiatu wołomińskiego, z przeznaczeniem na dofinansowanie tej inwestycji.  Nadal nie wiadomo jednak czy wraz z budową ronda zostanie odwodniona główna ulica Zagościńca.

Dyskusję poprzedzającą głosowanie rozpoczęła przewodnicząca RM, która odczytała pismo komitetu, zawierające prośbę o zgodę na dofinansowaniu inwestycji budowy ronda. „Po spotkaniu ze starostą mamy obawę co do utrzymania środków, jakie powiat ma na budowę ronda” – piszą członkowie, przywołując słowa starosty, że jeśli gmina nie zdecyduje się na budowę ronda, powiat chętnie wykorzysta te pieniądze na inne inwestycje. Starostwo zadeklarowało także, że gmina może złożyć wniosek na odwodnienie ul. 100-lecia, który być może zostanie zaakceptowany.

Takie enigmatyczne obietnice nie przekonują jednak radnego Zagościńca Marka Górskiego, który zaapelował: – Pan naczelnik na spotkaniu z mieszkańcami powiedział, że dokumentacja ws. ronda jest gotowa, ale wcale nie jest gotowa, więc można w niej coś jeszcze zmienić. Myślę, że pan burmistrz dopilnuje, by potrzeby mieszkańców zostały uwzględnione. Po spotkaniu ze starostą powstał wniosek o poszerzenie prac o odwodnienie ul. 100-lecia. Różne firmy budowlane wyceniają taką pracę na max. 50 tys. zł – poinformował władze, a odnosząc się do marcowego, burzliwego spotkania z mieszkańcami dodał: – Dobrze się stało, że doszło do takiego zamieszania, bo pobudziło to władze do działania. A zawiązanie komitetu? Nie wiem po co powstał. Chciałbym poznać stanowisko burmistrza.

– Faktycznie, spotkanie w Zagościńcu były bardzo burzliwe. Głównym tematem, oprócz ronda, była kwestia odwodnienia. Nie uda się od razu tych wszystkich spraw załatwić. Zachęcam, by po kolei zajmować się każdą z tych spraw. Ze swej strony deklaruję być łącznikiem między mieszkańcami a powiatem – odpowiedział mu burmistrz Madziar.

– Ale od poprzedniej sesji nic nie zmieniło się w treści tej uchwały i obawiam się, że nadal nie mówimy nic o odwodnieniu. Brakuje mi pana gwarancji, że wola mieszkańców jest taka, by dołączyć odprowadzenie wody z ul. 100-lecia – ciągnął radny Górski. (…)

Więcej na łamach WP

2 KOMENTARZE

  1. Po co to rondo w Zagościńcu?
    nie lepiej rondo na Ulicy Geodetów w Słonecznej i Łukasiewicza? tam zawsze kocioł.. a w Zagościńcu nie potrzeba ronda..

  2. Po co rondo w Zagościńcu? Odpowiedź jest prosta, przez całą kadencję Burmistrz Ryszard M. nic dla tej miejscowości nie zrobił, teraz gdy zbliżają się wybory trzeba czymś zabłysnąć i przy okazji wypromować osobę z partii która tak zaciekle walczy o to rondo. Rondo samo w sobie nie jest niczym złym, jednak w Zagościńcu jest mnóstwo poważniejszych i bardziej pilnych rzeczy o których władze nie chcą słyszeć bo do końca kadencji nie zdążyliby już ich wykonać i nie mieliby się czym pochwalić. Jeszcze przed wyborami rondo im. L. Kaczyńskiego będzie otwarte i cieszmy się wszyscy mimo tego, że mieszkańców zalewa po każdym deszczyku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj