Wicepremier w Wołominie

6

W minioną sobotę w DJCHEM CHEMICALS POLAND S.A., największym zakładzie produkcyjnym w Wołominie i zarazem jednym z najbardziej ekologicznych przedsiębiorstw z sektora chemicznego w Polsce, pojawił się wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. Wicepremier zwiedził hale produkcyjne zakładu chemicznego i nie ukrywał, że pozytywnie zaskoczyły go zarówno sam zakład, jak i informacje, prezentowane przez prezesa firmy Bogdana Domagałę.

Wszyscy zaproszeni goście, wśród których znaleźli się lokalni przedsiębiorcy, a także przedstawiciele miejscowych władz obejrzeli instalacje, znajdujące się w halach produkcyjnych, laboratoria i serwerownię wyposażoną w najnowocześniejszy system elektroniczny Delta V 2000, służący do sterowania produkcją. Firma zajmuje obszar ponad 5 ha strefy przemysłowej Wołomina, mieszczącej się przy ul. Łukasiewicza. DJCHEM CHEMICALS POLAND S.A. posiada największą na świecie instalację dwuetylohydroksyloaminy DEHA, i jedyną instalację antyozonantu DOX-1 w Europie (drugą posiada Goodyear w Akron, USA). Dzięki temu jest największym na świecie dostawcą komponentów potrzebnych do produkcji opon, głównie dla największych firm, takich jak: Continental, Pirelli, Michelin, Goodyear Europe. Jest też dostawcą nawaniacza do gazu ziemnego i gazu LPG w Polsce. Ponad 90 proc. dostaw tego produktu zapewnia właśnie zakład z Wołomina. Zakład chemiczny produkuje także stabilizatory do PCV, silikonu, stopery polimeryzacji w produkcji kauczuków, substancję odtleniającą wodę w elektrowniach i ciepłowniach oraz przeciwutleniacze dla wielu rodzajów farb. Jest też jedynym na świecie producentem substancji wykorzystywanej do wywoływania wysokiej rozdzielczości zdjęć satelitarnych.

Wicepremier usłyszał także, że DJCHEM CHEMICALS POLAND S.A. posiada na swoim terenie pełną infrastrukturę: zaopatrzenie w wodę, energię cieplną i elektryczną, a także systemy oczyszczania i utylizacji niebezpiecznych ścieków i odpadów. Jak deklaruje prezes Bogdan Domagała, zakład jest całkowicie ekologiczny, posiada własną oczyszczalnię hydrobotaniczną i chemiczną, a na jego terenie żyją zwierzęta, takie jak łabędzie, zaskrońce czy bażanty. Tuż obok zakładu mieści się stadnina koni. Zakład produkuje jedynie 5m³ ścieków przemysłowych na dobę. DJCHEM CHEMICALS POLAND S.A. wykorzystuje własne źródła energii oraz cały czas modernizuje instalacje i procesy technologiczne, dzięki czemu w każdym kolejnym roku obniżają się wskaźniki zużycia gazu ziemnego i energii elektrycznej. Zakład stał się światowym liderem w spełnianiu restrykcyjnych wymogów BAT (najlepsze techniki wytwórcze).

Podczas prezentacji, prezes wołomińskiego zakładu informował także o liczbie zatrudnionych w nim  osób. Pośród blisko 100 pracowników znajduje się wykwalifikowana kadra inżynierów, pracowników najnowocześniej wyposażonego laboratorium badawczego, a także specjalistów z dziedziny ratownictwa chemicznego. Z ich pomocy korzystają państwowe służby wówczas, gdy w rozpoznaniu zagrożeń zwykłe metody okazują się niewystarczające.

Obserwując reakcję wicepremiera Piechocińskiego dało się zauważyć, że był pod wrażeniem innowacyjności zakładu i jego symbiozy ze środowiskiem naturalnym. Być może takimi działaniami, uda się w końcu odczarować negatywny ostatnio wizerunek miasta. Szkoda tylko, że muszą to robić osoby prywatne…

jmaz

djch1420b

6 KOMENTARZE

 1. A jednak Wołomin istnieje na mapie świata jako pozytywne miasto. Szkoda ,że tylko w dziedzinie przedsiębiorczości. Ale to i tak wiele. Brawa dla Djchem i innych firm z Wołomina. Chylę nisko czoło.

 2. Dla chcącego nic trudnego- jak widać . Radzą sobie z dojazdem przedstawiciele Wielkich Firm światowych , które współpracują z wołomińską firmą. Djchem dzięki za to ,że w naszym mieście coś się jeszcze robi i że Wołomin istnieje na mapie świata.

 3. MUKS Zielonka też Mistrzem Polski seniorów w unihokeju!

  Drugie podejście MUKSu do złota
  By złoto zdobyć wielka ochota
  Początek słaby dziś wyjątkowo
  Lecz rozkręcają się daję słowo
  Sześć sześć dogrywka i co się stanie
  Czy będą karne czy będzie lanie
  Gdy zero zero zakończy granie…
  To bohaterem Bartek się stanie…
  Bo on od dawna karne MUKS broni
  A więc kto wygra my czy też oni?
  Lepiej dziś żeby karnych nie było
  Bartka dziś sprawdzać trochę niemiło
  Niech się z kontuzji lepiej wyliże
  A złoty medal jest coraz bliżej…
  I… Bartek wchodzi już się rozgrzewa
  A cała sala w Poznaniu śpiewa
  Ten finał Bartek sobie wymarzył
  Mistrzem seniorów MUKS
  Cud się dziś zdarzył!

 4. Attractive section of content. I just stumbled upon your site and in accession capital to assert that I acquire in fact enjoyed account your blog posts.

  Any way I’ll be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently quickly.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj