Dom opiekuńczo-rehabilitacyjny w Zagościńcu?

3

Dyrektor Miejskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej nr 2 w Wołominie dr Janusz Blusiewicz ma pomysł. Chciałby na gminnej działce, niedaleko ZOZ w Zagościńcu przy ul. Kolejowej 17 wybudować Dom opiekuńczo-rehabilitacyjny, głównie dla pacjentów z gminy Wołomin i powiatu. Placówka mogłaby zacząć funkcjonować już w 2015 r.

– Wszyscy wiemy, jak wygląda sprawa rehabilitacji w Wołominie i powiecie wołomińskim. Terminy są półroczne, także dla osób które wymagają rehabilitacji natychmiast – zauważył dyrektor ZOZ, który był gościem na ostatniej komisji gospodarki w Wołominie. Dom opieki miałby przyjmować pacjentów na 2-3 tygodnie i w tym czasie kompleksowo ich rehabilitować. – Pacjenci byliby przyjmowani tak jak do szpitala – wyjaśniał.

Więcej na łamach Wieści.

3 KOMENTARZE

  1. BRAWO PANIE DOKTORZE! Życzę powodzenia w realizacji pomysłu. A jakie to jest ważne wie każdy kto kiedykolwiek musiał korzystać z pomocy rehabilitanta w naszych realiach. Albo prywatnie, albo trzeba czekać kilka miesięcy z bólem.

  2. Taki obiekt powinien być już dawno w każdej większej miejscowości… jedni zdrowieliby nie wydając pieniędzy na leki przeciwbólowe i nie tylko… mogliby też tam zapoznawać się z indywidualnymi wskazówkami żywieniowymi… a inni mieliby pracę. Ciekawe tylko czy NFZ chętnie przeniesie pieniądze z dotowania leków na tę rehabilitację…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj