Nowe plany dla miasta

2

Podczas ostatniej sesji radni Wołomina przyjęli dwa nowe plany zagospodarowania przestrzennego dla os. 1 Maja oraz ul. Łukasiewicza. O ile ten drugi nie wzbudzał kontrowersji, plan dla terenów wokół ul. 1 Maja miał wielu przeciwników.

O sporach związanych z planami miasta wobec terenów leżących pomiędzy al. Niepodległości a ul. Reja pisaliśmy już w Wieściach. Grupa tamtejszych właścicieli działek ma okazję korzystnie sprzedać je przedsiębiorcy, który chciałby wybudować market. Nowe plany miasta uniemożliwiają jednak realizację tego pomysłu. Władze co prawda zaprojektowały przy drodze 634 strefę handlową, jednak wyznaczona na planie sieć przyszłych ulic niweczy możliwość budowy większego obiektu handlowego. Przybyli na sesję właściciele terenów, zarzucali urzędnikom zbytnią ingerencję w ich tereny i narzucanie swojej wizji tego, jak będzie wyglądać ta część miasta. Miejski urbanista stanowczo odpowiedział jednak, że w tym rejonie nie widzi szans na duży obiekt handlowy, co z kolei wywołało zarzuty, że władze sprzyjają jedynie inwestorowi z terenu po Stolarce.

Więcej w nowym numerze Wieści.

2 KOMENTARZE

  1. A mało to marketów?? Po co jeszcze więcej…. ludzie już teraz kasy nie mają. Może tak jakieś firmy produkcyjne do miasta przyciągnąć, bo cały przemysł praktycznie wyparował.

  2. A gdzie tu ulice? Tu bloki ,tu szkoła. Ile taka ulica będzie miała metrów? 5,10 a może 15. Lepiej jeśli już to park i plac zabaw z miasteczkiem ruchu drogowego dla dzieci. To by się przydało dla osiedla. A nie tylko sklepy i supermarkety. A potem tylko narzekania że młodzież rozrabia i snuje się
    po ulicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj