Ewa może zacząć chodzić!

3

12-letnia Ewa Dąbrowska z Wołomina to uczennica Zespołu Szkół nr 4. Ta wyjątkowo pogodna i rozmowna dziewczynka właśnie dostała niezwykłą szansę od losu – niewykluczone, że po raz pierwszy w życiu stanie na nogi i zacznie chodzić!

Ewa ma wodogłowie, przepuklinę oponowo-rdzeniową i niedowład nóg. Dotąd polscy lekarze nie dawali jej nadziei na wstanie z wózka, jednak od niedawna taką szansę może jej dać nowatorska operacja, nieprzeprowadzana na razie w żadnej klinice w kraju. Ewą postanowiła zająć się niemiecka klinika w Aschau w Monachium, która najpierw wykona niezbędne badania, a jeśli okażą się one optymistyczne – przeprowadzi operację nóg dziewczynki.

Niestety, pod koniec czerwca okazało się, że cena pobytu dziewczynki w Niemczech wzrosła od chwili zakwalifikowania na badania w 2012 r. aż o 5 tys. euro. Mamie Ewy brakuje na wyjazd jeszcze ok. 15 tysięcy złotych…

– Informacja o wzroście ceny pobytu w Niemczech to dla nas ogromne zaskoczenie. Okazało się bowiem, że na subkoncie Ewuni w Fundacji „Zdążyć z pomocą” znajduje się wciąż zbyt mało środków, by Ewa miała szansę przejść niezbędne badania. Te badania są najważniejszymi w jej życiu. To od nich zależy, czy zostanie zakwalifikowana na operację, która spełni jej największe marzenie: uzdrowi jej nogi – przyznaje pani Małgosia, mama Ewy.

Kobieta samotnie wychowuje trójkę dzieci i na pełen etat opiekuje się niepełnosprawną Ewą. Bez ludzi dobrego serca jej córka nie będzie w stanie wykorzystać szansy na wyjazd do kliniki.

Dziesięciodniowy pobyt w klinice ma rozpocząć się już 4 sierpnia. 12-latka tak bardzo chciałaby spełnić swoje marzenie, że bez wahania poprosiła o pomoc media. – Może ktoś usłyszy w radiu lub przeczyta w gazecie moją prośbę i zgodzi się mi pomóc… A może ktoś miałby w Monachium rodzinę lub znajomych, którzy przenocowaliby mnie i moją mamę na czas badań w klinice… To by znacznie obniżyło kwotę, którą mamy jeszcze do uzbierania – apeluje 12-letnia Ewa, mieszkanka Wołomina.

Osoby, które chciałyby pomóc Ewie proszone są o kontakt z jej mamą – tel. 514 710 408, email: malgosia190971@wp.pl

lub wpłatę na subkonto Ewy:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

ul. Łomiańska 5

01-685 Warszawa

Bank Pekao S.A. I O/Warszawa

41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

Koniecznie z dopiskiem: „9865 Dąbrowska Ewa Małgorzata darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”

Więcej o Ewie: ewadabrowska.blogspot.com

jmaz

3 KOMENTARZE

 1. Najpoczytniejsze posty czyta ok 1500 osób. Jeżeli każdy wpłaci po 10 zł, to mamy kasę dla tej dziewczynki.
  No ludzie, do dzieła !!!

 2. Może w szkole ustawić jakiś słoik albo puszkę. Przecież pracownicy szkoły też mogą pomóc w zbiórce pieniędzy.

 3. We absolutely love your blog and find almost all of your post’s to
  be just what I’m looking for. Does one offer guest writers to write content in your case?

  I wouldn’t mind writing a post or elaborating on a lot of the subjects
  you write regarding here. Again, awesome site!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj