Były naczelnik kultury: „Pan robi laskę???”

17

Czołowy urzędnik Urzędu Miejskiego w Wołominie, niedawno naczelnik kultury i promocji, dziś pełnomocnik burmistrza ds. relacji międzynarodowych Tadeusz Deszkiewicz, publicznie oskarża polityków o „robienie laski”.  Sprawę na sesji poruszyli radni.

Wpis na facebooku, na prywatnym profilu Tadeusza Deszkiewicza, krążył pomiędzy radnymi na ostatniej sesji, spotykając się głównie z zażenowaniem. W komentarzu do głosowania sejmowego z dnia 25 czerwca pełnomocnik burmistrza Wołomina z PiS oskarża czarnoskórego posła PO o „robienie laski” swojej partii: „Panie Pośle John Abraham Godson!!! To Platforma panu o „murzyńskości”, a Pan Platformie robi laskę???” – pyta publicznie niedawny naczelnik kultury.

Radny Dominik Kozaczka zapytał więc burmistrza, jak wpis na facebooku ma się do zapisów kodeksu etycznego urzędników. – Albo niech pan ten kodeks wyrzuci do kosza, albo po prostu wyciąga z jego zapisów wnioski i konsekwencje – apelował radny. – To wpis jeden z wielu jaki pana doradca umieszcza na portalach społecznościowych z imienia i nazwiska. Jak się to ma do etyki i zachowań pana czołowych urzędników? – zapytał. (…)

Więcej na łamach Wieści.laska

17 KOMENTARZE

 1. Moim zdaniem tym co wyrabiają w powiecie członkowie PiS powinien zająć się prezes Kaczyński: Starosta (PiS) wykorzystuje ludzkie tragedie, żeby podrasować swój wizerunek, a p. Deszkiewicz (PiS) publicznie wyzywa ludzi od murzynów i dziwek, które robią komuś laskę? katolicy pełną gębą!

  • Jeśli stan umysłu anonima piszącego ten post nie pozwala na czytanie ze zrozumieniem to nie się Pan/Pani nie odzywa. Myślenie nie boli, choć to że się umie pisać (jako tako) nie znaczy że się umie myśleć

 2. Czym różni się wołomiński PiS na czele z gwiazdą kultury panem Deszkiewiczem od polityków PO np. Sikorskiego – powiem niczym to to samo bagno z łajnem. Pan Deszkiewicz naczelnik za 12 tys. miesięcznie który kłamie w zeznaniu podatkowym i ukrywa dochody zarobione w urzędzie wołomińskim podkreślam w czasie godzin pracy proszę zauważyć że niektóre wpisy odbywają się w godzinach urzędowania , ten nierób uprawia sobie osobista politykę. Co ten człowiek w ogóle robi w naszym urzędzie ?

  • Anonimie, pozwolę sobie pominąć przymiotnik szanowny
   Ten post jest stekiem kłamstw i gdybyś tchórzliwie nie ukrywał się pod pseudonimem wylądowałbyś przed sądem. Jeśli piszesz coś publicznie to najpierw sprawdź tchórzu wstydzący się swojego nazwiska

 3. Kto jest autorem tego artykułu? Treść powyższa bowiem zakrawa niemal na manipulację i nosi znamiona pomówienia. Nie chodzi tu o sympatie i antypatie polityczne, ale o stwierdzenie w tekście publikowanym faktu, jaki nie zaistniał: „(…) Tadeusz Deszkiewicz, publicznie oskarża polityków o „robienie laski”. Z wpisu T. Deszkiewicza nie wynika, jakoby kogokolwiek oskarżał.
  Komentarz „(…) p. Deszkiewicz (PiS) publicznie wyzywa ludzi od murzynów i dziwek, które robią komuś laskę? katolicy pełną gębą!” jest również pomówieniem. Ktoś całkiem inny mówił bowiem o „murzyńskości” i „robieniu laski”, ale przecież autorzy artykułu i komentarza wiedzą lepiej, kto i co mówił… PRYWATNIE – dodajmy 😉

 4. Pan Deszkiewicz butnie rzuca słowa ale prawda jest taka że napisał w swoim oświadczeniu majątkowym nieprawdę co jest ewidentnie wykazane na BiP-ie. Tłumaczenie że się pomylił i dodanie sprostowania po ponad pół roku od faktu niczym nie usprawiedliwia że jest to niezgodne z prawdą oświadczenie majątkowe- czyli tłumaczyć powinien się pan Deszkiewicz nie na stronie Wieści ale w organach kompetentnych czyli tam gdzie minister Nowak ten od zegarków. Brak w oświadczeniu wykazania dochodu ponad 100 tys. złotych to spore niedopatrzenie panie Deszkiewicz. I nic tu nie wyjaśnia pana sprostowanie . Nieznajomość prawa nie jest wytłumaczeniem. Z tego co słyszałem to radni złożyli lub mają złożyć taki wniosek gdyż były zapytania na radzie miasta i uzyskali lakoniczną odpowiedz. Dziwię się że burmistrz wiedząc o tym nie podjął stosownych kroków co też jest niedopatrzeniem pracodawcy. Minister Nowak jakby mógł to by napisał sprostowanie ale jak wiemy poszedł pod sąd. Dla zobrazowania załączam adres BiP urzędu i zawieszone na nim oświadczenie z poprawką.

 5. Z zaciekawieniem przeczytałem oświadczenie majątkowe wspomnianego pana Deszkiewicza i stwierdzam że jako naczelnik wydziału w wołomińskim urzędzie pracuje on charytatywnie i dla tego jeździ bardzo starym Oplem choć ciekaw jestem skoro nie osiąga żadnych dochodów to czy lub jak 20 tyś zł kredytu pozwala mu na utrzymanie tak kosztownego domu?

 6. O, panie Deszkiewicz grozisz pan ? Czego tu szukasz w Wołominie ? Chcesz nas straszyć? Znamy pańskie dokonania w innych miejscach a w szczególności w Warszawie za prezydentury Kaczyńskiego. Wszędzie to były żałosne bzdury. I pan straszysz sądem? Wiesz pan, że w Wołominie to straszne zakapiory mieszkają i z nimi chcesz pan iść na wojnę. Walnij się pan najpierw w łeb, dobrze radzę.

 7. Kiedyś wspomniałem, że w dokumentach publikowanych w wołomińskim BIP-ie, a także wieszanych na tablicy ogłoszeń wołomińskiego urzędu pełno jest błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Nie trzeba być poliglotą, by zauważyć, że osoba podpisująca się wyżej jako „Tadeusz Deszkiewicz” również ma problemy z językiem polskim. Ten sam styl został zaprezentowany we wpisie na facebook’u. Czy osoby nieumiejące nawet poprawnie pisać w ojczystym języku są zdolne do kreatywnego myślenia w kierunku rozwoju naszego miasta? Czy osoby nieumiejące wypełnić oświadczenia majątkowego są w stanie wypełnić skomplikowane formularze związane z pozyskiwaniem środków zewnętrznych na inwestycjie w Wołominie? Być może są to pytania retoryczne… Ktoś złośliwy mógłby powiedzieć: „jacy mieszkańcy, taka władza”, albo odwrotnie „jaka władza, tacy mieszkańcy”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj