Klembów: Komisja rewizyjna negatywnie oceniła wójta

29

Pod koniec czerwca Rada Gminy Klembów podjęła uchwałę w sprawie udzielenia wójtowi Kazimierzowi Rakowskiemu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2013 r. Wójt nie mógł jednak liczyć na pełną aprobatę ze strony wszystkich radnych. Komisja rewizyjna przy sporządzaniu opinii w sprawie wykonania budżetu gminy Klembów za 2013 r., nie zostawiła na wójcie suchej nitki.

„Biorąc pod uwagę analizę wykonania budżetu gminy Klembów za 2013 r. pod względem gospodarności, celowości i terminowości komisja rewizyjna negatywnie ocenia wykonanie budżetu przez wójta gminy Klembów w 2013 r. w tym zakresie. Jak wynika z informacji o przebiegu wykonania budżetu gminy Klembów za 2013 r.: dochody majątkowe wykonano w kwocie 1 mln 913 tys. 831,15 zł, co stanowi 35,8% w stosunku do planu, a wydatki majątkowe w kwocie 1 mln 189 tys. 701,09 zł, co stanowi 42,9% w stosunku do planu. Niezadowalające zatem jest wykonanie zarówno dochodów majątkowych, jak i wydatków majątkowych. (…) Komisja stwierdziła poważne opóźnienia terminów, zarówno w wykonaniu zadań przewidzianych do realizacji w budżecie gminy Klembów na 2013 rok, jak i wydatków niewygasających z roku 2012, przeniesionych uchwałą Rady Gminy Klembów do wykonania w roku 2013” – czytamy w opinii, którą przedstawiła komisja rewizyjna. (…)

Więcej na łamach Wieści.

 

29 KOMENTARZE

 1. polecam piosenkę wojtowi rakowskiemu.
  To już jest koniec, nie ma już nic,
  Jesteśmy wolni, możemy iść.
  To już jest koniec, możemy iść,
  Jesteśmy wolni, bo nie ma już nic

 2. nie dziwią mnie takie wskaźniki wykonania przychodu i wydatków. wystarczy spojrzeć kto pracuje z rakowskim. przecież to jest beton niereformowalny. Ludzie, zobaczcie jak wyprzedziły nas okoliczne gmny Dąbrówka, Jadów. W większości są zwodociągowane i skanalizowane. Wyprzedzają nas o kilka lat. A u nas zaścianek, ale za to wójt Rakowski pięknie wygląda za amboną w kościele. Może pomylił powołoania. Czy na prawdę nie ma takiego silnego który w końcu wysłałby rakowskiego na emryture.

 3. Niech komisja rewizyjna zainteresuje się też wydaniem 5 milionow zlotych na internet dla 300 osob. Malo kto sie zastanawia ze to wychodzi po 17 000 zl na osobe. Wiec widac ze jest to nieefektywna inwestycja. Dlatego z takich projektow wiekszosc gmin zrezygnowała. Tylko ci nasi w to wdepneli. Druga sprawa to koszty utrzymania masztow i internetu po zakonczeniu projektu. Oczywiscie gmina bedzie musiala to finansować. Wszyscy rozsadni wojtowie nie weszli w ten projekt. Tylko ten nasz. Widocznie nie ma innych pomyslow.

  • Ja jakoś do tej pory nie mam tylko antenę na dachu i kabelki wiszące za oknem !!!!! a już kiedy miał być internet ???

 4. Ten internet założyli w rodzinach zamożnych gdzie na podwórkach stoją samochody, w domach luksusy oraz już były wcześniej komputery. Tylko co jak dają to biorą. Bo niby Unia daje. A że całe społeczeństwo na to się składa to nikogo nie obchodzi. Dodatki na dzieci też dostają przeważnie osoby zamożne a przede wszystkim cwane.
  Komisja z Gminy winna si e pofatygować i sprawdzić jak ludzie żyją i czy naprawdę im się należy cokolwiek.

 5. Jeszcze kiedyś to coś się starał Rakowski, ale teraz to tylko do emerytury chce doczekać. Na dodatek otoczył się bardzo słabymi ludzmi. Jak ten od inwestycji, co nie potrafi złożyć wniosku o dotacje prawidłowo albo w terminie. Żałosne to wszystko.

 6. nie widzę problemu ze zmianą wójta mimo że jestem z ostówka w pełni podziwiam radnego zakrzewskiego i radną szewczyk oboje walczą z ta komunistyczną kliką żeby mieli większość w radzie gmina by napewno tak nie wyglądała ja wygląda pani szewczyk to jak najlepszy uczeń przygotowana do sesji pan zakrzewski lawiruje w środkach unijnych i po budżecie młody energiczny i z jajami ale czy wystartuje? ale jeśli tak to wygra bo to jedyny kandydat nie zależny od wójta reszta to ofiary rakowskiego isię go boją jak ten co te sesje nagrywa ha ha ha kretyński pomysł . ale lans niezły żałosne…..

 7. A ja osobiście bardzo się uśmiałam oglądając te filmiki z sesji. Zawsze chciałam to zobaczyć! Po prostu rewelacja… Ludzie nie narzekajcie tylko zróbcie to co trzeba w zbliżających się wyborach! Postawcie swój głos na kogoś zupełnie nowego.

 8. No to zmieńmy Wójta wreszcie! Wiadomo już kto będzie kandydował? Słyszałem, że na pewno Rakowski, Matjak z Kraszewa, no i Zakrzewski z Dobczyna. Ktoś jeszcze?

  • Przepraszam, teraz dopiero zobaczyłem jak się prawidłowo pisze „Mathiak”. Więc powinno być: Mathiak z Kraszewa.

  • U nas jest tak nie ważne kto na kogo głosuje tylko kto liczy głosy !!!!! połowę z tej gminy powinni osób usunąć razem w Wójtem !!!!! i u nas Pan Wójt inwestuje w las bo tam w środku lasu pól stawia lampy oświetleniowe !!!!! żeby jego pracownik widział jak jedzie samochodem !!żenada normalnie !!!

 9. Zakrzewski nie startuje na 99%, Wojda ma nie startować nie wiadomo jak z Ferdynem, ale raczej nie, ma chyba dosyć ciągłych porażek. Pozostaje jedynie Mathiak godny kandydat młody i energiczny wystarczy wejść na stronę Starego Kraszewa bądź na facebooku śledzić profil Stowarzyszenia Mieszkańców Starego Kraszewa i zobaczyć ile dobrego i społecznie można zdziałać. Jeżeli przełoży na całą gminę to co robi w swojej miejscowości to będzie godnym gospodarzem. Oby tylko Rakowski ze swoim pomagierem Diakonowem, osobą która była zamieszana w aferę CIECH http://www.pis.org.pl/article.php?id=2347 nie zostawili burdelu w gminie, który i tak jest.

 10. przecież ten kandydat z kraszewa jak on mathiak? to człowiek rakowskiego jak kazik mu zagra ten tak tańczy jest po to żeby głosy rozbić a rakowski potrzebuje z diakonowem słupa żeby mim manipulować nie wiem co panowie sobie obiecali czy może już nawet stołki podzielili między sobą ale czy nie za wcześnie ciekawę co opozycja zrobi i kogo wystawi mhm ? a może radna szewczyk kobieta wójt no no?

 11. Z ostrówka a skąd to wiesz? masz dowody? to samo można powiedziec o tobie, że to Ty jesteś człowiekiem Rakowskiego i działasz na jego korzyśc pomawiając jego kontrkandydatów!!! Naszej gminie potrzebna jest zmiana niestety Rakowski się wypalił oraz brakuje mu doradcy z pomysłami.

 12. Czemu od razu mówi się o tym, że to człowiek Rakowskiego? A niby skąd takie rozumowanie? To tak samo jak w poprzednich wyborach gdy burmistrzem w Tłuszczu został Pan Paweł Bednarczyk, do dziś się słyszy, że ktoś nim kieruje a on to taka ich wtyka. A ja się pytam do czego????? W Tłuszczu cały czas się coś dzieje, nowa krew i całkiem fajnie. A u nas? Ja nie pamiętam innego wójta niż Pan Rakowski, a jak idę do Urzędu by coś załatwić i mam się spotkać z naszym jakże nieprzyjemnym wójtem to uwierzcie, że wszystkiego się odechciewa. Odkąd mam prawo głosu jeszcze nigdy nie zagłosowałam na Pana Rakowskiego. Jakiś czas temu na zebraniu w naszej miejscowości gdy zaczęły się pytania do wójta, a on z tym swoim olewającym ludzi podejściem zaczął odpowiadać to ciężko się tego słuchało. A gdy wczoraj oglądałam filmiki z sesji to zapadło mi w głowie jedno bardzo ważne sformułowanie, które padło z ust Pana Zakrzewskiego o ile się nie mylę – Gmina Klembów ma 17 miejscowości i każda z nich ma potrzeby, a nie tylko kilka wybranych miejscowości.
  Podejrzewam, ze teraz do dnia wyborów Pan wójt Rakowski nieco się zmieni, bo przecież trzeba pokazać jaki to on jest miły przed wyborami. Ale nie dajcie się po raz kolejny oszukać… Czas na zmiany.
  Czekam, aż potwierdzą kandydatów którzy będą startowali w tym roku i mam nadzieję, ze w końcu Gmina Klembów wybierze mądrze a nie tylko z przyzwyczajenia postawi głos przy nazwisku Rakowski.

 13. Mathiak to jest człowiek poza betonu, totalnie nie związany z obecną władzą.Jeśli byłby człowiekiem wójta nie wstawiałby filmików z sesji rady, gdzie dzieją się naprawdę dziwne niezrozumiałe rzeczy. Nie wiem skąd te sformułowanie.

  Właśnie co do głosów Wola, Dobczyn, Kraszew, Roszczep czy Klembów będą za nowym kandydatem/kandydatami. Gorzej sprawa się ma co do Krusza (dziwi mnie to skoro tam nic się nie dzieje) czy Ostrówka, gdzie Rakowski ma spore poparcie (wystarczy spojrzeć na wyniki z poprzednich wyborów).

  Niestety dla nowego wójta (jeśli będzie) czeka trudne zadanie, sporo brudu po sobie może zostawić obecna władza.

 14. Pan Zakrzewski lawiruje po środkach unijnych??
  A można wiedzieć czego dokonał w ramach tych środków, może jakiś projekt przeforsował, był autorem?

 15. Do Mieszkanki Klembowa bardzo chętnie oddamy Bednarczyka za darmo a moze jeszcze doplacimy ale zabierzcie Go bo on od was do nas przyszedł i takiego bałaganu narobil jak nikt jeszcze droga Mieszkanko Klembowa błagam zgłoś go na wójta Klembowa a w Tłuszczu zapanuje wielkie szczęście i wielka radość

 16. i kto ma szanse realne na wygranie tegorocznych wyborów ? kto wystartuje? kto tą gminę wyprowadi na prostą? tak żeby te nasze miejscwości czuły że są… a ludzie czuli że mieszkają w przyjazdnej gminie ? wójt jest dla ludzi a nie odwrotnie paru radnych to wie i rozumie to doskonale…. a reszta? do wszystkich:…. jeśli jest jakiś kandydat i go znacie to zaproponujcie mu udział w tych wyborach….pozdrawiam ….

 17. Nasz wójt jest bardzo uważany na zewnątrz, że niby taki reprezentacyjny i miły – a w gminie? hmmm tu bywa różnie.
  Drogi Mieszkańcu Tłuszcza – każdy ma różne zdania, wiadomo może Pan oddałby Bednarczyka, a ja bardzo chętnie oddam Pana Rakowskiego – gdziekolwiek.
  Pamiętam ostatnie wybory, 4 lata temu – Pan Rakowski wygrał bardzo małą ilością głosów i na pewno dotarło do niego, ze poparcie ku jego osobie bardzo spadło choć nie na tyle by wtedy przegrać, a szkoda, dlatego wierzę, że teraz jest szansa na zmianę. Powiedzmy sobie szczerze – nie wiemy co będzie gdy przyjdzie ktoś nowy, ale czy na prawdę nie chcemy się przekonać co będzie?
  I uważam również, że Pan Mathiak nie jest w żadnym stopniu „człowiekiem Rakowskiego”, a przynajmniej mam taką nadzieję. Obserwuję to co robi dla swojej miejscowości i chciałabym, żeby w tych wyborach to On wygrał i pokazał nam czy wprowadzi lepsze warunki dla wszystkich miejscowości w naszej gminie. Panie Rafale trzymam kciuki za Pana kandydaturę ! Potrzebujemy wójta przyjaznego dla ludzi z całej naszej gminy. 🙂

 18. zauwżyłem że tu pisze ze sobą ta sama osoba no dwi może mhm żałosne haha ale” pan przyszły wójt”bo widzę że już wybory wygrał pamięta że pokora jest najważniejsza i kraszewem st. się wyborów nie wygrywa jest jeszcze 16 miejsowości ważne będzie to kto kogo poprze w tych wyborach jest rakowski i mathiak…. ale jest jeszcze ferdyn wojda i zakrzewski ale on nie wiadomo co zrobi…na razie jest częstym gościem w urzędzie marszałkowskim widuję go bo pracuję przy ul skoczylasa w wawie….droga opozycjo zdecydujcie się i wystawcie wreszcie kogoś a co do pani szewczyk mhm…. pani szewczyk zastanowi się poważnie nad swoją kandydaturą…pozdrawiam mieszkańców.

 19. Szanowni Państwo,
  Niejako zostałem wywołany do tablicy. Zatem pozwolę sobie na parę słów komentarza.
  To że powstają różne opinie na temat czyim jestem człowiekiem nie dziwi mnie. Być może dlatego, że jestem „nowy” i próbuje się mnie przyporządkować do jakieś grupy/układu. Być może wynika to z mojego pozytywnego stosunku do życia i wszystkich otaczających mnie osób. Być może wynika z tego, że w mojej działalności społecznej potrafię współpracować ze wszystkimi. Ważne jest dobro wspólne.
  Decyzja o moim kandydowaniu na Wójta Gminy Klembów jest moją osobistą i niezależną decyzją, podyktowaną wieloma obiektywnymi czynnikami. Przede wszystkim widzę ogromną potrzebę wniesienia świeżości i innowacyjności w zarządzanie gminą. Czuję, że jestem w stanie przełożyć swoją energię i kreatywność na całą gminę Klembów. Ponadto, zakochałem się w tej okolicy. To jest moje miejsce na Ziemi. Zależy mi na nim!
  Nie ukrywam, że z szacunkiem odnoszę się do obecnego Wójta. Przecież przez ponad 20 lat rządzi tą gminą. Jednak obserwuję, że obecne czasy wymagają od włodarzy gminnych innych kompetencji i zdolności. Mianowicie, można to podsumować pytaniem czy Wójt powinien rządzić czy zarządzać? Różnica jest subtelna, ale niezwykle istotna dla sprawnego działania urzędu i całej gminy. W dotychczasowej mojej pracy zawodowej zawsze kierowałem się zasadą sprawnego zarządzania, opartego na współpracy i wzajemnym zrozumieniu.
  Reasumując, każdy ma prawo do własnej interpretacji otaczającej go rzeczywistości. Na to nie mam wpływu.
  Bardzo dziękuję za wszystkie dobre słowa, które do mnie docierają. Dają mi one jeszcze większą motywację do działania. Dziękuję!
  Za krytykę jestem wdzięczny i przyjmuję z pokorą.
  Rafał Mathiak

 20. najlepiej by było żeby gmina została odnowiona od początku tzn. żeby w gminie nikt nie został ze starych pracowników tylko wszyscy nowi i najlepiej przeciwnicy tego starego jelenia który udaje ze coś robi ale tylko tam gdzie jego sludzy!!!! szkoda że o więszkości wsi wogóle nie pamięta.!!!

 21. Mieszkanko gminy, ale po co zwolnic wszystkich pracowników? na pewno potrzeba zmian w samym urzędzie i świeżości, po prostu pracownicy urzędu biorą przykład z naszego wójta bądź nie chcą wychodzic przed szereg by nie podpaśc . Kto z kim przystaje takim samym się staje ;-). Powiedzmy że będzie nowy wójt i zacznie zwalniac i zatrudniac nowych pracownków i zaraz będą głosy, że kolesiostwo i obsadzanie stanowisk znajomymi.

 22. Dobczyn i Pasek w ostatrnich wyborach był przeciw Rakoskiemu.
  Jakim cudem udało mu się zachować to stanowisko????????
  Przewała!!!!!
  Ps. Droga w Pasku od ulicy Mazowieckiej czeka na wykonanie 6 lat !!!!!!!

 23. Zachował stanowisko bo nie tylko Pasek i Dobczyn głosują. Pan Rakowski przegrał też w innych miejscowościach ale zliczenie głosów ze wszystkich okręgów wyborczych dało wynik pozytywny dla Pana Rakowskiego. Natomiast była to bardzo mała przewaga! Dobrze pamiętam tamte wybory…

 24. Droga Mieszkanko Klembowa w pełni popieram mojego krajana z Tluszcza oddamy naszego obecnego burmistrza bardzo chetnie a dlaczego – tez wierzylismy przyjdzie nowy ,młody nowe i świeże spojrzenie na gmine to i gmina bedzie się rozwijała to ze nigdy nie był radnym to nic ale pracował w gminie i to w wszej gminie Gminie Klembów.I co mamy po czterech latach rządów nic kompletna klapa chłopczyk nic nie potrafi rządzą za niego inni oj przepraszam chłopczyk wie jak dawać nagrody swoim pracownikom / ale tyko tym zaufanym a jest ich czworo/ w ciągu dwoch lat przyznał im tylko bagatela 500 tys.zł tak pół miliona ,i jeszcze chłopczyk wie jak zadłużyć gminę gdy ją obejmował gmina była zadłużona na 11 milionów teraz po czterech latach jest 30 milionów .I teraz do Ciebie droga mieszkanko Gminy Klembów zanim postawicie krzyżyk przy nazwisku długo i dobrze się zastanówcie bo obiecywać i ładnie mówić to potrafią a jak obejmą urząd to o wszystkim zapominają .Wybierajcie z głową ,wybierzcie osobę która ma pojęcie jak pracuje sie w gminie jak sie ją prowadzi /to nie jest prywatny zakład/ tam nie trzeba rządzić ani zarządzać tak sie pracuje dla wszystkich mieszkanców i z mieszkancami .Nie wybierajcie nigdy ale to nigdy CHŁOPCZYKA ale osobę odpowiedzialną ,doświadczna ,rzetelną i wiarygodna na pewno jest taka osoba w Waszej Gminie / nie mówie ze jest to obecny wojt on chyba juz sie naprawde wypalił / tego zyczy wam sasiad za miedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj