Wołomin: „Fundamentaliści” kontra „Żydówki”

22

Takimi przezwiskami wymieniali się w poniedziałkowe południe przed Szpitalem Powiatowym w Wołominie zwolennicy i przeciwnicy aborcji. Ci ostatni sprawili, że nudny briefing dwóch mało znanych członkiń Twojego Ruchu, który z pewnością przeszedłby w mediach bez większego echa, stał się czołówką programów informacyjnych.

Zapowiedź poniedziałkowej konferencji w Wołominie brzmiała: „Nie wytrzymaliśmy. A właściwie kobiety z Ruchu nie wytrzymały. Dość tej obłudy. Jutro pod szpitalem w Wołominie działacze Twojego Ruchu będą pokazywać drastyczne zdjęcia dzieci z wadami, akceptowanymi przez PiS i Kościół”. Chodziło oczywiście o niedawne wprowadzenie do statutu szpitala zapisu o „bezwzględnej zasadzie ochrony życia ludzkiego”, czyli nieprzeprowadzaniu aborcji. Nie było jednak zapowiadanego przez Twój Ruch odczytywania listy nazwisk lekarzy, którzy podpisali deklarację wiary ani rozdawania ulotek z informacjami o prawach kobiet w służbie zdrowia. Były za to krzyki i wyzwiska. Członkinie Ruchu nazwały grupę protestujących fundamentalistami religijnymi, a ci w odwecie – Żydówkami i mniejszością narodową. (…)

Więcej na łamach Wieści.hepening2914bhepening2914c hepening2914e

22 KOMENTARZE

 1. Palikot to nie moja bajka ale ta jego akcje poopieram. Dosyć Katotalibanu w naszym powiecie , robi się tu drugi Iran, zamiast ajatollahów mamy kler i pis. Wstyd i hańba. PANIE uscinski szpital jest świecki a nie kościelny i nie można nazrzucać w statutach żadnych klauzul sumienia

 2. Sołtysie Ciechanowicz Pan już wybrał życie, życie w smrodzie w Starych Lipinach, Wołominie i okolicy. O proteście pan wiedział a o konsultacjach społecznych?

 3. Pani Luizo pomyliła pani artykuły pisząc swój komentarz.CZyżby miała pani kłopoty ze zrozumieniem czytanego tekstu a może to obsesja dotyczy wyimagowanych poglądów.

  • Nie, nie pomyliłam. Na zdjęciach widzę protestującego sołtysa z tabliczką „wybieram życie” więc moje pytanie jest uzasadnione. Jeżeli obsesją jest dbanie o swoje miejsce do życia i wychowywania tych dzieci o których sołtys nie myślał, to tak mam obsesję.

 4. Starcy – protestują a sami mają lub mieli kochanice.
  Stare komuchy teraz protestują z obrazami Matki Bożej a kiedyś leżeli krzyżem ale w komitecie.

 5. Fanatyzm religijny może być bardziej szkodliwy niż ateizm.
  Co ciekawe ci zagorzali nazywali protestujące kobiety Żydówkami i nie wiem czy ubliżały im czy je gloryfikowały bo przecież Jezus okrzyknięty był królem Żydowskim.

 6. Ci dziadkowie nawet nie wiedzieli przeciwko czemu protestują lub za czym są. Głupim społeczeństwem można w łatwy sposób manipulować a w naszym powiecie manipulują księża i katoliccy działacze i radni. Kazali przyjść tego i tego dnia pod szpital, to ciemny lud przyszedł i była szopka którą pokazały media w całym kraju. Zamiast walki na argumenty były wyzwiska i pokazanie narodowi, że Wołominiacy to lud ciemny i prymitywny dający się zmanipulować przez Kościół.
  Daleko nam jeszcze do cywilizowanej Europy.

 7. Należy wspomnieć o tym, że za czasów młodości tych protestujących pod szpitalem aborcja była popularną metodą regulacji urodzeń i nikomu to nie przeszkadzało. Teraz, kiedy bliżej do życia wiecznego niż do uciech cielesnych, przyszła na niektórych fala nawrócenia.

 8. Siwym dziadkom ze słoneczkami „wybieram życie” zapewne chodzi już o życie na tamtym świecie,w tym życiu o aborcji i ewentualnej ciąży mogą pomarzyć.
  Miałem okazję być przy szpitalu-wniosek jeden kultura osobista nie idzie z wiekiem i siwymi włosami(w stosunku do zachowania wobec młodych kobiet(TR) i wyzwiskami).Daję sobie obie ręce uciąć ,iż dzień wcześniej byli na klęczkach na mszy siwe „baranki”, więc przypomnę,o ile umieją czytać ze zrozumieniem część przykazania miłości-„Będziesz miłował…a bliźniego swego jak siebie samego”

 9. Protestujący to głownie mężczyźni którzy sami mieli i mają kochanki i nie wiadomo ile duszyczek wysłali na tamten świat oraz byłe komuchy którzy teraz z świętym obrazkiem paradują.

 10. Stare, siwe dziadki zakrzyczane na co dzień przez swoje żony na starość stali się wierzącymi… Jacy byli w młodości? Heh… fakt, już nie pamiętają. I takie dziady chcą decydować o życiu młodych Kobiet. Co najciekawsze wszędzie to faceci próbują mówić Kobietom co jest dla nich lepsze…
  To elektorat PIS i WS kto ma odmienne zdanie ten jest przeciwko nam, jest żydem, komuchem, zdrajcą, malkontentem itp… itd… Jeszcze tylko czekać aż stosy zaczną rozpalać 😛

 11. Miałem okazję widzieć to towarzystwo średnia wieku od 60 do70 lat. A zachowanie poniżej krytyki. Niech mi tylko ktoś powie że starsze pokolenie jest lepiej wychowane i bardziej kulturalne. SIARA na całego.

 12. Korzystając z okazji i nawiazujac do linka przesłanego przez Emila, – na stronie UM czyli tuby PR (nie jedynej) naszego Misia-Rysia jest informacja o nowych biletach, taryfach ZTM, tylko Rysiu czy przywrócisz nam wreszcie II strefę i wyjdziemy wreszcie ze średniowiecznego mroku czy jednak to tak tylko sobie wrzuciłeś na stronkę żeby kolorowo było, bo komentarza od jasnie nam panujących na stronie w jakim celu to ogłszenie – brak????? Bo coś czuje że aby powrócić na jasną stronę mocy musimy dopiero na jesieni w tym bałaganie UM zrobić drodzy mieszkańcy porządek.

 13. Tolerancja? Na tym portalu, w tej ” gazecie” są to obce słowa. Dziadeczki, starzy ludzie, siwi…
  tak wygląda elektorat „gazety”…tolerancja-obce słowa. Zabrakło info, że RP zgromadził AŻ 4 osoby :)) ale o tym „dziennikarze” nie wspomnieli- takie mają zadanie dla swojego elektoratu

  • …a ile z tego stada siwych jest w stanie zajść jeszcze w ciąże i decydować o losie własnego płodu?
   Próżno szukać tam kobiet ,które powinny zabrać głos w swoim interesie(przed 50-siątką).Każde pokolenie ma swój czas,trudno pytać się siwego ,dlaczego ma siwe włosy skoro jest po 60-tce,Niestety, czas mija dla każdego, a przebywanie na słońcu w taki upał może w takim wieku tylko zaszkodzić.

 14. Mało istotne w tym wszystkim czy jesteś Katolikiem czy nie.. Nie ma zgody na zabijanie tym bardziej na bezbronne istoty ludzkie które nawet się obronić nie potrafią… Współczuję wszystkim tym którzy nie myślą… A tylko im się zdaje że tak jest… Który człowiek o zdrowych zmysłach mógłby się zgodzić na śmierć dla drugiego. Człowiek mówiący nie aborcji juz dawno wygrał.. Gorzej z tymi którzy sądzą inaczej.. Szpital dla wielu to miejsce cierpienia ale też radości choćby z wyzdrowien ale i narodzin małych ludzkich istot… CI starsi ludzie wiedzą więcej o życiu niż cały laicuzjacy się młody świat… Chwała im ze odważnie potrafią o tym mówić

 15. Absolutnie przezabawne! Tzw. „obrońcy życia” przezywali członkinie Ruchu Żydówkami a jednocześnie zajadle bronili prof.Chazana ,pełnokrwistego Żyda. Polska paranoja.

 16. Pozostaje mi tylko życzyć Tobie @Marcin wwl abyś Ty ani nikt z Twoich bliskich nie stanął przed wyborem usunięcia dziecka bo jest zagrożone życie matki, lub płód jest na tyle uszkodzony że nie ma szans na życie poza macicą jak w przypadku Chazana, lub będzie ciężko upośledzone…
  Wtedy tacy jak Ty szybko odsuną się od Ciebie – wierz mi…
  A problemy z płodami powstają nie tylko przy invitro ale i także klasycznym zapłodnieniu.

 17. Mamy tu przykład cynicznego wykorzystywania , już nie tyle Kościoła, ile chrześcijaństwa. To jest dowód na zawłaszczanie przez paru zdewociałych facetów wartości i idei, których nie maja prawa zawłaszczać.
  Wywołuje to uczucie obrzydzenia w stosunku do tych dewotów.
  Nie jestem zwolennikiem aborcji na każde życzenie ale jestem zwolennikiem głębokiej refleksji i to refleksji na określonym poziomie moralnym i intelektualnym. Nie sądzę by do takiej refleksji zdolni byli widoczni na tym zdjęciu Panowie: Tokarski, Biesiada, Paźniewski czy Ciechanowicz. „Obrońcy życia” ? Zawsze taki, który nie ma nic do powiedzenia szuka sobie czegoś co mogłoby go wynieść ponad poziom jego miernoty, no i tu Panowie sie windują bo jest okazja pokrzyczeć na oczach takich jak oni fanatyków.
  Panowie wielcy chrześcijanie, gdzie są podstawy biblijne waszego kołtuńskiego zachowania? No gdzie ? Jeśli macie odpowiednią ilość rozumu to proszę napiszcie tu uzasadnienie, uzasadnienie teologiczne na poziomie naukowym. A jak nie to przestańcie sobie wycierać, wasze fundamentalistyczne gęby, Panem Bogiem. Chrześcijaństwo to nie wasza własność. Wiara chrześcijańska to nie wasza własność. Zrozumieli ? A teraz albo albo. Albo macie argumenty, a krzyk to nie argument, albo morda w kubeł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj