Postoimy…

11

Równoczesne rozpoczęcie modernizacji dwóch dróg wiodących do Warszawy to swoista gehenna, nie tylko dla mieszkańców powiatu wołomińskiego. W godzinach szczytu czas dojazdu do stolicy wydłuża się niebotycznie.

Ci, co stoją, klną niesamowicie. Dlatego też nie ma dnia, by do naszej redakcji nie dzwoniło w tej sprawie kilkanaście osób. O wyjaśnienie tematu poprosiliśmy, właściciela dróg – 4366W i 4352W w Kobyłce i Zielonce.

Już na wstępie okazało się, że starostwo modernizację chodników przy drodze powiatowej Załuskiego, Mareckiej w Kobyłce oraz Wolności i Lipowej w Zielonce, a także remont mostu na rzece Długiej w Zielonce planowało już dawno temu. Teraz nadarzyła się okazja i nie można było czekać. Niestety, nikt nie chciał odpowiedzieć na pytanie czy owa modernizacja musiała być wykonywana w czasie, gdy droga wojewódzka 634 jest całkowicie zakorkowana… (…)

Więcej na łamach Wieści.

 

11 KOMENTARZE

 1. Zapewne tą okazją są zbliżające się wybory samorządowe, ale nasza władza jest na tyle ograniczona, że nawet nie przyszło im do głowy, że mogą osiągnąć odwrotny skutek, Swoją drogą wołomiński PIS zawiązał chyba koalicję ze Struzikiem, pod nazwą Wołomin bez dostępu do Warszawy. Czy to się im uda zdecydujemy sami w listopadzie.

  • Wołomiński PiS w osobach „miłościwie nam panujących” Starosty Wołomińskiego i Burmistrz Wołomina na bilbordzie przy przejeździe kolejowym w Wołominie Słonecznej chwali się setkami wybudowanych dróg (sic!). Co w kontekście faktu, że Wołomin to kompletne zadupie przez przyzwoitego dojazdu do Warszawy brzmi jak ponury żart. Powinni się jeszcze pochwalić tym, że Gmina Wołomin będzie jeszcze większym składowiskiem odpadów dla okolicznych gmin.

 2. Struzik będzie obecny na oddaniu dróg do użytkowania na pewno też go nie zabraknie gdy w dalekiej przyszłości powstaną nowe tunele i przejazdy w Zielonce,Kobyłce itd.itd…I bijmy pokłony panu ,bo tak wielce zabiegał i się starał że naprawdę lepszego włodarza nie znajdziemy.

 3. A w Kobyłce to się dopiero dzieje ! Chodniki robią, asfalty leją mmm się dzieje. Dobrze, że banery wiszą, że to Urząd Miasta bo bym pomyślał, że czarodziejka jaka 🙂 Cud Przedwyborczy

 4. Aha to dzięki za info, że to sprawka powiatu. Myślałem, że Żymirskiego i Pieniążka to robił UM. Cfaniaki w tym starostwie. Powiesili na płotach informację, że są Urzędem Kobyłka i jeszcze przepraszają za utrudnienia.
  A tak na serio kolego Adamie to starostwo przynajmniej kawał dobrej drogi przez tą kadencję zrobiło ( i to w trakcie kadencji nie na koniec) – od ronda w Wołominie do ronda przy Fabrycznej w Markach. I nie obiecało, że zrobi a zrobiło.

  • „Kawałem dobrej drogi” nie nazwałbym drogi, która ma po jednym pasie w każdym kierunku, bez utwardzonego pobocza i ścieżek rowerowych. Cała modernizacja tej drogi polega na wymianie nawierzchi i bowie odwodnień, więc nie ma się czym zachwycać. Prawda jest taka, że wołomińscy włodarze od starosty do burmistrza nie zrobili nic, absolutnie nic, aby Wołomiń miał przyzwoitą komunikację z Warszawą. Jedyna ich „zasługa” to brak wspólnego biletu. Mam nadzieje, że mieszkańcy kolejny raz nie okażą się frajerami nie nie wybiorą tych panów.

 5. No i pamiętajmy o błyskawicznym remoncie mostu na Czarnej w Czarnej, jak by ktoś chciał się dostać do Warszawy S8. Chwała Wam Wielcy.

 6. Chyba zostanę fanem Madziara, oznakowanie ulic szczególnie nowo oznakowanej Kościelnej robił chyba jakiś d…l, czy ci ludzie już nic nie myślą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj