Ząbki: Uwaga na foto-pułapki!

2

W sierpniu na drzewach, słupach i ogrodzeniach na terenie Ząbek pojawiły się foto-pułapki, czyli ukryte kamery, które rejestrują każdy akt wandalizmu, kradzieży czy próbę podrzucenia domowych śmieci do ulicznego kosza. To świetny pomysł czy może zbędny gadżet?

Kamery są identyczne jak te, które od lat z powodzeniem stosują Lasy Państwowe do wykrywania choćby złodziei drewna. Zakupione przez ząbkowskie władze urządzenia reagują na ruch i samodzielnie wykonują zdjęcia, które nagrywają na karty pamięci lub wysyłają bezpośrednio do wyznaczonego strażnika miejskiego, a nawet burmistrza. Dzięki temu można szybko zareagować na dewastację np. chodników, wiat przystankowych, znaków drogowych, ławek, na grafficiarstwo, kradzież albo fakt podrzucenia śmieci. Nagrany materiał pozwoli nie tylko ustalić sprawcę wykroczenia, ale stanowić będzie wystarczający dowód naruszenia prawa. (…)

Więcej na łamach Wieści.

 

2 KOMENTARZE

  1. I bardzo dobrze,mogą jeszcze umiejscowić przy cmentarzu.Bo nie jeden można by pomyśleć Szanowany starszy pan wyciąga ze swojego samochodu pakunek i zostawia,być może to objaw sklerozy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj