Zbezcześcili tablicę

Zbezcześcili tablicę

Wołomin nie ma dobrej drogi dojazdowej do stolicy ani miejsc, którymi warto się pochwalić – ma jednak to, czego na próżno szukać gdzie indziej: uprzedzenia i stereotypy oraz grupę mieszkańców chętnych do profanowania i niszczenia wszystkiego, co inne.

Kolejny raz (wspomnijmy mogiłę bolszewików w Ossowie) przed wyborami samorządowymi pojawia się grupa „prawdziwych Polaków”, która tym razem zniszczyła osłoniętą w ubiegłym roku tablicę przy ul. Orwida w Wołominie, upamiętniającą mieszkańców terenu powiatu wołomińskiego, którzy ratowali swoich sąsiadów narodowości żydowskiej przed eksterminacją niemiecką w latach 1939-1945.

 

(8) Comments

 1. Kapitan

  Zachowanie godne potepienia. Co zastanawia w takich miejscach brak monitoringu, straz wiejska pracuje od do, zajmuje sie pietruszka i zlym parkowaniem, w "dzikie" rejony sie nie zapuszcza. W naszym miescie dba sie o robienie zdjec a reszta jakos leci. Po równi pochyłej...

 2. kobyłczanin

  TO BYLI NA PEWNO MOCNO WIERZĄCY KATOLICY CHODZĄCY CO NIEDZIELA DO KOŚCIOŁKA I GŁOSUJĄCY NA POLSKI KATO TALIBANOWY PRAWICOWY SYF .

 3. Mariusz Florkiewicz

  Może ktoś w ten sposób prowadzi kampanię wyborczą? Jedni malują po pomnikach i tablicach, inni siedzą non-stop w internecie i ukrywając się pod pseudonimami prowadzą hejterskie dyskusje a jeszcze inni wieszają anonimowe plakaty.

 4. gallus anonimus

  Bydło, bydło zawsze robiło takie rzeczy. Teraz mają jeszcze dodatkowe przyzwolenia ze strony ksenofobicznych polityków. A policja , jak zwykle ma w dupie, nikogo nie będzie szukać a po jakiś czasie się umorzy i bedzie ok!

 5. Andy

  Dziwne, przez rok nikomu nie przeszkadzało i nagle coś się zmieniło? Może to "zielone " ludziki wspólnie z lokalnymi miłośnikami pomnika bolszewików. A takich mamy sporo.Np. dwóch kandydatów na burmistrza: jeden z Wołomina ae swoim kapciowym, drugi całymi dniami dyżurował w tvn i GW czy przy pomniku bolszewików w Ossowie. O Kobyłczaninie nie wsponę - wystarczy przewertować wydania archiwalne. Czy też teksty w Wieściach? Mieszkańcy tych ludi pamiętają.

 6. gallus anonimus

  Andy, idź się prześpij bo bredzisz. Ile w tobie jest głupoty a ile nienawiści nie potrafię określić, ale ani jednego ani drugiego ci nie brakuje.

 7. Andy

  @gallus anonimus - właśnie ty posługujesz się słowami:"Bydło, bydło ......." to właśnie ty masz kłopoty z osbowością i jak nie masz coś do powiedzenia milcz. PS. Proponuję ci bardziej adekwatny nick: głupkus lemingus.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *