Zbezcześcili tablicę

8

Wołomin nie ma dobrej drogi dojazdowej do stolicy ani miejsc, którymi warto się pochwalić – ma jednak to, czego na próżno szukać gdzie indziej: uprzedzenia i stereotypy oraz grupę mieszkańców chętnych do profanowania i niszczenia wszystkiego, co inne.

Kolejny raz (wspomnijmy mogiłę bolszewików w Ossowie) przed wyborami samorządowymi pojawia się grupa „prawdziwych Polaków”, która tym razem zniszczyła osłoniętą w ubiegłym roku tablicę przy ul. Orwida w Wołominie, upamiętniającą mieszkańców terenu powiatu wołomińskiego, którzy ratowali swoich sąsiadów narodowości żydowskiej przed eksterminacją niemiecką w latach 1939-1945.

 

8 KOMENTARZE

 1. Zachowanie godne potepienia.
  Co zastanawia w takich miejscach brak monitoringu, straz wiejska pracuje od do, zajmuje sie pietruszka i zlym parkowaniem, w „dzikie” rejony sie nie zapuszcza.
  W naszym miescie dba sie o robienie zdjec a reszta jakos leci. Po równi pochyłej…

 2. TO BYLI NA PEWNO MOCNO WIERZĄCY KATOLICY CHODZĄCY CO NIEDZIELA DO KOŚCIOŁKA I GŁOSUJĄCY NA POLSKI KATO TALIBANOWY PRAWICOWY SYF .

 3. Może ktoś w ten sposób prowadzi kampanię wyborczą? Jedni malują po pomnikach i tablicach, inni siedzą non-stop w internecie i ukrywając się pod pseudonimami prowadzą hejterskie dyskusje a jeszcze inni wieszają anonimowe plakaty.

 4. Bydło, bydło zawsze robiło takie rzeczy. Teraz mają jeszcze dodatkowe przyzwolenia ze strony ksenofobicznych polityków. A policja , jak zwykle ma w dupie, nikogo nie będzie szukać a po jakiś czasie się umorzy i bedzie ok!

 5. Dziwne, przez rok nikomu nie przeszkadzało i nagle coś się zmieniło? Może to „zielone ” ludziki wspólnie z lokalnymi miłośnikami pomnika bolszewików. A takich mamy sporo.Np. dwóch kandydatów na burmistrza: jeden z Wołomina ae swoim kapciowym, drugi całymi dniami dyżurował w tvn i GW czy przy pomniku bolszewików w Ossowie. O Kobyłczaninie nie wsponę – wystarczy przewertować wydania archiwalne. Czy też teksty w Wieściach?
  Mieszkańcy tych ludi pamiętają.

 6. Andy, idź się prześpij bo bredzisz. Ile w tobie jest głupoty a ile nienawiści nie potrafię określić, ale ani jednego ani drugiego ci nie brakuje.

 7. @gallus anonimus – właśnie ty posługujesz się słowami:”Bydło, bydło …….” to właśnie ty masz kłopoty z osbowością i jak nie masz coś do powiedzenia milcz.
  PS. Proponuję ci bardziej adekwatny nick: głupkus lemingus.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj