Miasto huczy, a burmistrz nie słyszał

47

Wszyscy zebrani na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Wołominie uczestniczyli w ciekawej wymianie zdań pomiędzy burmistrzem Wołomina a radnym opozycji. Chodzi o głośną sprawę zarzutów, jakie wysuwa w stosunku do władz miasta i powiatu firma DJCHEM CHEMICALS POLAND S.A, opublikowanych w ostatnim tygodniu w Wieściach Podwarszawskich. Choć miasto huczy, a nasza strona internetowa przeżywa prawdziwe oblężenie, burmistrz stwierdził, że o niczym nie wie….

Temat chciał wyjaśnić na sesji radny Dominik Kozaczka, który w czasie przeznaczonym na interpelacje radnych zapytał: – Chodzi o temat studium i planu zagospodarowania po Stolarce. W lokalnej prasie pojawiły się oskarżenia, że wydawaliście decyzje z naruszeniem prawa. Jestem zaniepokojony po przeczytaniu tych artykułów…

Ci, którzy chcieli dowiedzieć się prawdy w tej sprawie i usłyszeć wyjaśnienia srodze się jednak zawiedli: – Żadne oficjalne pismo w tej sprawie do mnie nie trafiło, i nie muszę się odnosić do informacji prasowych. Nawet nie czytałem tych artykułów panie radny – odpowiedział burmistrz Ryszard Madziar.

– Szkoda, że nie czyta pan gazety, w której obok jest z panem wywiad… Chodzi o Wieści Podwarszawskie. Proszę się z tym zapoznać, bo tam są wytoczone poważne oskarżenia wobec pana pracy – dociekał dalej radny opozycji. (…)

Więcej na łamach Wieści.

 

47 KOMENTARZE

 1. NIE WIEM! NIE ZNAM SIĘ! NIE ORIENTUJĘ SIĘ! ZAROBIONY JESTEM! PRZYJDŹ PAN JUTRO!!! Albo najlepiej po 16 listopada, to już nie będzie problem Pana R.M. 🙂 Bareja wiecznie żywy!!!!!!! 😀

 2. Nie rozumiem dlaczego znowu próbuje się zablokować inwestycję, która da trochę życia w tym umierającym mieście, miejsc pracy. Co to za ludzie, którzy za wszelką cenę walczą z każdym przejawem przedsiębiorczości?

  Jeśli firma DJCHEM CHEMICALS jest taka niebezpieczna dla otoczenia, to ciekawe dlaczego mówi o tym na miesiąc przed wyborami?

  Kolejna polityczna akcja nie mająca nic wspólnego z troską o mieszkańców czy przedsiębiorców. A ludzie biją pianę. Naiwni głupcy.

 3. Burmistrz może już się pakować…kolejnych wyborów nie wygra.
  A swoją drogą, żeby się do niego dostać TRZEBA CZEKAĆ miesiącami, no chyba że ktoś ma znajomości i tak:
  Burmistrz popiera nielegalne zgromadzenia a dokładnie bandę z „Nocnej jazdy samochodem bez celu- Wołomin”

  UWAGA, DLA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH SPOTKANIEM Z BURMISTRZEM!
  TO JEDYNA TAKA OKAZJA,
  4 października o godzinie 22:00 „na Kauflandzie
  cytuję ze strony NJBC Wołomin:
  „Mam nadzieje ze uda się nam pokazać klasę zostawić zbędne hałasy w garażach tym bardziej ze teraz na naszym spocie będzie Burmistrz Wołomina Ryszard Madziar. Pan Madziar będzie miał okazje zobaczyć jak naprawdę wyglądają nasze spoty i ze nie jest tak jak pisali ludzie w Wiesciach. ”

  Dzieciaki chcą się dalej organizować owe zloty, a nasz burmistrz ma czas na takie pierdoły..to jest zastanawiające.
  Wiadomo, że młodzież będzie cicha wiedząc, że burmistrz zawita na spot, więc nie będzie miał okazji zobaczyć jak naprawdę wyglądają te zloty.

 4. burmistrz, burmistrz a v-ce to co ? Pan Jagodziński już się przytulił do pani Radwan . Zmiana samego burmistrza nic nie da trzeba wymienić wszystkich obecnie rządzących tym miastem. Burmistrz Madziar sam tych wszystkich decyzji nie podejmował cały czas miał poklask reszty .

 5. Naszemu burmistrzowi wydaje się, że odpowiadać za jakość swojej kadencji będzie jedynie przed Bogiem i historią. I ma rację, bo nikt tej kadencji uczciwie nie rozliczy, nie obciąży kosztami sesji fotograficznych, projektów wyimaginowanych parków, ewentualnych strat związanych z koniecznością wypłaty odszkodowań z powodu błędnych lub podjętych w sposób nie do końca zgodny z prawem decyzji. A czy to ostatnia kadencja tego włodarza – wątpię, bo określony elektorat bardzo zdyscyplinowany na wybory pójdzie i zagłosuje według wytycznych. A w tej sprawie najbardziej mnie bulwersuje nie zagrożenie centrum, ale zmiany inwestorskie. I to, po raz kolejny, polecam uwadze forumowiczów.

 6. To niesamowite jak zza biurka burmistrz Madziar nie wie co si dzieje w jego mieście. W sprawie RIPOK-u odpowiedział że wszystko będzie dobrze, tylko przestańcie protestować, jak to zrozumieć czy Zielony Wołomin ma zgodzić się na podtruwanie przez tą inwestycję i zdradzić swoich mieszkańców czyli cały Wołomin >?. Nie na to nie można pozwolić. Podobnie jest z namieszaniem podczas miejscowego planu a wcześniej studium na terenach po Stolarce i przyległych. Jeżeli eksperci piszą jasno że to śmierdzi – to chyba wiedzą co piszą. Pan kandydat Kozaczka to radny który się interesuje miastem ale On nie zrobi porządku w mieście i nie pogoni desantu, który skumał się z miejscowymi szwagrami i dalej chce rządzić Wołominem. Pan Kozaczka przecież jest w jednym klubie ze szwagrami w Radzie Miasta czyli Wspólnym Wołominie. Miastu należy się konkretna czystka od Solisa po Rytla , Madziara i Uścińskiego. Pan radny Kozaczka tego nie jest w stanie zrobić – to grzeczny , spokojny i kompetentny człowiek ale czystki nie zrobi. Widać na sesjach daje się traktować Madziarowi a Madziar coraz bardziej idzie ostro w jego kierunku. Jak najbardziej, należy Pana Dominika wykorzystać dla pracy dla miasta . Porządku nie zrobi także pani Radwan startująca z Komitetu CENTRUM SAMORZĄDOWE czyli PSL pod przykrywką. Nie daj Panie Boże , byśmy jeden desant zastąpili drugim. Tym razem zielonym z pod znaku koniczynki jak pan Jagodziński. Czystkę zrobi tylko jeden człowiek, były burmistrz Mikulski , który niedawno Madziarowi powiedział że on tu wróci i jego z całym desantem odprawi tam skąd przyszli.

  • Radny Kozaczka jest za grzeczny. Ludzie czekają, aż za przeproszeniem pieprznie pięścią w stół i z prostakiem porozmawia tak jak ten na to zasługuje. Czekam na nastepna sesje. Może wtedy pokaże jaja.

 7. Były burmistrz!!???? Czytelniczka – co ty piszesz !!??? A kto przez 3 – słownie: trzy kadencje – narobił chlewu w mieści???!!!
  obecnie panujący – jest do bani – zgoda.
  Ale od tego, co był przed nim – chroń Nas Panie. Chroń nas Jezu, Kriszno, Machamedzie, Buddo i Dawidzie.
  Jeśli chcemy postępu – to napewno nie ma co go szukać w układzie który przez 15 lat zniszczyył ten powiat.

 8. Ciąg dalszy działań starostwa wołomińskiego z rażącym naruszeniem prawa. Jak piszą w BIP Starostwa wołomińskiego 17 września 2014 r. wydano decyzję na budowę budynku handlowo-usługowego wraz z parkingiem naziemnym dla Fabryka Projekt sp. z o.o.na terenie po Stolarce. Tym razem już tylko 150 m od DJCHEM. Co ciekawe wydano ją w cztery miesiące od daty wniosku, a DJCHEM czeka już ponad cztery miesiące na uznanie spółki jako stronę postępowania w zaskarżonej decyzji, choć Starosta ma na to 30 dni. Czy to nie jest ciekawe?

 9. Nie liczcie że uznają Was za stronę. To samo było Zielonym Wołominem i z najbliższymi sąsiadami. Nasi urzędnicy tworzą przepisy sami sobie i z korzyścią dla siebie.

 10. I kto tu ustanawia prawo ? Pan Uściński. Jedne dokumenty w zamrażarce inne w ekspresie do inwestora. Chłopaki czuja końcówkę swojej kariery i idą na całego. Dwa do zera dla panów M. DJCHEM przechodzi do ofensywy.

 11. My walczymy z urzędnikami a MZO nas pozywa i powiem szczerze, czekam z niecierpliwością na rozprawę. Potem przyjdzie czas na nasze pozwy. Sądy mają to do siebie że sprawy się długo ciągną. Na odpowiedzi, na złożone pisma do wojewody, nadzoru budowlanego też się czeka.

 12. DJCHEM, zaatakuj Solisa i Jagodzińskiego wiernych koalicjantów starosty i burmistrrza. Piechociński odwiedzał firmę z liczną delegacją PSL-u, obaj są prominentnymi działączmi. Dziwię się Panu Domagale, że daje się wykorzystywać do politycznej walki buldogów, które po wyborach chcą rządzić dalej gminą i powiatem.

  • Ta firma nie zaatakuje Jagody i szwagrów. Popierają Radwanową w nadchodzących wyborach, a to właśnie wołomiński PSL tylko trochę przypudrowany.

   • Nie atakuje, to akceptuje wszystko co sie wydarzyło, a zadymę robi z przyczyn politycznych. Madziar i Uściński nie zrobili Panu Domagale kuku bez pomocy Jagodzińskiego i Solisa. Poarcie dla kandydatki na burmistrza wystawionej przez PSL nie pomoże zmienić uchwalonego planu miejscowego i prawomocnych pozwoleń. Wszyscy tylko nie szef DJCHEM widzą, że PSL z PiS-em razem kręca lody.

 13. Niech Madzia nie myśli ze się mu upiecze, tak samo Jagodziński którego podpisy są pod każdym dokumentem w sprawie budowy RIPOK. Wydawaliscie ludziom pozwolenia na budowę i zapewialiscie ze wysypisko będzie zamknięte w 2014 roku. Nic nie wspominaliscie wydając takie zapewnienia jeszcze w 2013r ze będzie budowana kompostowania, mimo że już w 2012 roku znaleźliście się starać o przyznanie ripoku. Oj zapłacić je za to słono, a już zapewniam was gospodarze od siedmiu boleści ze dopilnuje abyście zapłacili z własnej kieszeni za źle podjęte decyzje.

 14. Burmistrz Madziar nie czyta gazet, bo nie umie czytać drukowanych liter. Jak może umieć czytać polskie teksty jak on Madziar czyli Węgier. A spróbujcie się porozumieć z jakimś Węgrem to zrozumiecie na czym polegają kłopoty z bezpośrednią komunikacja werbalną.

 15. Walduś, Kapitan – całkowicie pokręciło się wam w główkach. Mieszacie działania DJCHEM z poparciem udzielonym przez jej akcjonariusza dla Pani Radwan. To zupełnie nietożsame sprawy. Pan Domagała jest uprawnionym wyborcą, a firma nie. Chyba, że pomawiacie zarząd firmy o chęć uzyskania w przyszłości jakiś korzyści. Przypominamy, że to poważne oskarżenie.

  • DJCHEM, akcjonariusz, który sympatie polityczne lokuje tam skąd płyną zagrożenia dla wartości jego akcji i rozwoju firmy, kieruje się co najmniej dziwnymi przesłankami.

 16. Kapitan – cyt:- Ta firma nie zaatakuje Jagodę i szwagrów. Popiera Radwanową w nadchodzących wyborach……” czy to mało? Pomyśl zanim coś napiszesz. Pozdrawiamy.

 17. Walduś – oszołomie co DJCHEM może stracić na swoich akcjach z tytułu wyboru Burmistrza . Poczytaj o firmie i dopiero pisz. Ośmieszasz się swoją niewiedzą o biznesie. Edukacji chłopcze – edukacji tobie potrzeba.

 18. Walduś – i jeszcze jedno – akcjonariusz DJCHEM(?) to nie jest osoba publiczna (!) Pomyśl , bo możesz mieć problem z obowiązującymi przepisami prawa (sic!)

 19. Powaliło sie w głowach szefom, akcjonariuszom, prezesom , burmistrzom i starostom- tylko prosty Naród dobrze wie o co chodzi . A o co chodzi drodzy Czytelnicy jak zawsze o duże pieniądze. i byt pryncypałów. ” My Naród” to z przemówienia w Parlamencie USA, przyjmujemy wszystkie ciosy rządzących których wybieramy sami a którzy już przy korycie Nas zdradzają, zapominając co obiecali. Tak było i tak będzie. Trzymajmy się razem NARODZIE , to nas nie będą kąsać i skarżyć po sądach jak to czyni wołomińska władza a i już tzw. bonzowie i szefowie chcą iść w ich ślady. Władza gospodarcza i polityczna nie zrobi sobie KUKU.

 20. Przeczytacie w Wiesciach wywiad z Panią Radwan. Dużo światła pada na sprawę. Po pierwsze budowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów jest na plus dla miasta. Po drugie nie kwitnie palcem aby pomóc mieszkankom pozwanym przez władzę. Po trzecie i najważniejsze to Wołomin będzie pionierem w Polsce przy inwestycjach typu rozbiez górę śmieci i odzyskaj z niej energię. Teraz rozumiem zamieszanie z planowaną budowa CH.

 21. Światły i rozumny inaczej DJCHEM-ie. Kuku firmie wyrządził Madziar, Uścinski, Jagodziński i Solis w tym samym stopniu. Poparcie udzielane kandydatów PSL-u w niczym się nie różni od dawanego PiS-owi. Co mogą burmistrz, starosta i radni pokazali na przykładzie, CH, parku, DJCHEM-u i wielu innych rzeczy. Moja biznesowa wiedza jest mała i nieistotna, za to świadomość DJCHEM oraz jego akcjonariuszy i właścicieli o współwinnych okazuje się dyletancka. Rozumiem gdyby firma Sojuz siegała po „strachy na lachy” ale nie miejscowa.

 22. Oczywiście że p. Radwan nie kiwnie palcem, przecież za nią stoi ojciec Ripoka, vice łowczy od ganiania dzików Jagodziński i wołomiński biznes, chociażby jasno to mówiący szef kolejnej firmy od straszenia sądem.

 23. Luiza -DJCHEM nie straszy lecz zwraca uwagę na bezpodstawne pomawianie osób. Czy cyt:- Pomyśl, bo możesz mieć problem z obowiązującymi przepisami prawa (sis!) ” – to straszenie sądem? – ciekawa interpretacja. A czy Ty chociaż wiesz kto jest szefem DJCHEM? Kusy,walduś(czy wlduś), Luiza ujawnijcie się i otwarcie w oczy przedstawcie stawiane nam zarzuty. Czekamy. Chętnie się z Wami poznamy.

 24. Tak dla mnie jest to taka interpretacja. Tak wiem kto jest szefem, czy Wy naprawdę sądzicie że wszyscy są idiotami i nic nie wiedzą, nie widzą i nie słyszą. Pod nickiem DJCHEM może pisać nawet sprzątaczka, jestem bardziej rozpoznawalna niż wy.

 25. Luiza- więc jeszcze raz pytamy się kto? Skoro oczerniacie szefa DJCHEM to znaczy, że wiecie kogo. Osoby sprzątające w DJCHEM mają imiona i nazwiska. Ty występujesz pod zasłoną ” Luiza”. Łatwo oczerniać chowając się za tą zasłoną – prawda.

 26. Oj co się nawyprawiało. Jeszcze niedawno nikt nie znał jakiś Wiatraków, Jagody łowczego, szwagrów z wodociągów itd, a dziś to pierwsi rozgrywający najważniejsze sprawy w Wołominie. Jak w sprawie DJCHEM i terenu po Stolarce, czy w sprawie RIPOK-u a i w łapaniu dzików to te same osoby. Bracia Karamazow w wołomińskim wydaniu. Czy aby trochę nie przesadzamy . Zostawmy ciut władzy dla Rycha obiboka.

 27. Rychu obibok jak do tej pory nie rządził to chyba już nie porządzi, bo do wyborów zostało nieco ponad półtora miesiąca, pewnie potraktuje to jak należny urlop, przecież taki był zarobiony, że nie miał czasu nawet gazety przeczytać. Tym bardziej, że mentor i doradca dla którego było specjalnie przygotowane stanowisko już teraz wyraźnie odwraca się od Wołomina i kokietuje Warszawę. I jak tu się teraz rozeznać w tym kotle?

 28. Ale co prawda to prawda, żył sobie człowiek spokojniutko, po bożemu, nie miał pojęcia o szwagrach, o łowczych, o powiązaniach, rano bułeczka na śniadanie, na obiad jakąś zupkę się ugotowało i jak słonko świeciło to potem spacerek dla zdrowia, a tu się nagle takich rzeczy dowiaduje. Niedaleko od domu niebezpieczna fabryka, jeszcze bliżej ma powstać centrum handlowe z wrażym kapitałem (normalnie wpuszczono nam jakichś utajnionych szpiegów lub może nawet przyczajonych dywersantów), z drugiej strony fabryka kompostu. Aż trudno spokojnie zasnąć. Te wybory to tylko odbierają resztki optymizmu, które tak się w sobie hołubi.

  • Ela, lepiej już wcinaj na śniadanie te bułeczki i na obiadki gotuj zupki, spaceruj, bo dzięki temu czasu wolnego na komentowanie Ci nie wystarczy. Jeśli nie rozumiesz konsekwencji zmian właścicielskich w spółce zawiadującej terenami po Stolarce, to zapisz się do jakiegoś koła gospodyń, kółka zaangażowanego, ale nie drwij z komentarzy tych, którzy mają świadomość ekonomicznych aspektów tych zmian. Żyj sobie po bożemu, w politykę się nie plącz, w gospodarkę też nie, to trochę za trudne dla Ciebie.

 29. Niebezpieczna fabryka ?- ciekawe . Nie przypominam sobie w historii swojej działalności o jakiejś interwencji Straży Pożarnej w Djchem. Ale pamiętam o wielokrotnych interwencjach jednostki ratownictwa chemicznego Djchem w gminie, powiecie, województwie oraz w Polsce i ratowaniu zdrowia i życia ludzi.. Ciekawe prawda?.

 30. Otóż zaskoczę Was to nie ja występuje pod „zasłoną” czego nie można powiedzieć o was. Powtórzenie tego co wasz szef powiedział, a raczej napisał pod innym wątkiem, że popiera p. Radwan to chyba nie oczernianie? Że stoi za nią cała obecna klika rządząca, to też oczernianie? Niestety to smutna prawda. Myślę że część osób chętnie by zagłosowała na kobietę, licząc na nową jakość w Wołominie ale widząc całe jej zaplecze i jeszcze ostatni wywiad w Wieściach o Ripoku, powiem krótko to kontynuacja tego co mamy teraz. Albo jeszcze gorzej. W tym super wywiadzie mówi że „rozbierze” obecną górę śmieci, że będziemy pierwszymi w Polsce, którzy odzyskują gaz ze śmieci, z pomocą jakiej firmy może to zrobić?

 31. Nie drwię z ludzi naprawdę zaangażowanych czy to w sprawę RIPOK czy w sprawę terenów po Stolarce. Naprawdę to oburza mnie arogancja naszych władz. Nie czuję się zagrożona obecnością DJChem niedaleko mojego miejsca zamieszkania. W politykę się nie wplątuję bo za bardzo sobie cenię swój wizerunek i opinię ludzi o mnie. Czy i co jest dla mnie za trudne to nie wiem jak tylko z moich wpisów można było wywnioskować, ale są tacy znawcy psychiki i natury człowieka, nie neguję.
  A na stronę faktycznie zaglądać nie muszę.

 32. Eee tam…
  Taka fajna gadka
  polemika

  Mam pytanie: A gdzie w tym wszystkim KAZ ?
  Czyżby nie przypadkiem z leśnymi dziadkami schowanymi pod skrzydła byłego burmistrza 3 kadencyj ?

  PS. Wynika z tego, że niektórzy „ludowcy” są za panem zesłanym do wodociągów i kanałów a niektórzy za panią wspieraną przez firmę od p o t e n c j a l n i e ( i tylko potencjalnie ) zagrożenia chemicznego.

  PPS. Najkrócej pisząc : kibolska ustawka. To tak wg mnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj