Ogromny ruch przejęło osiedle

Ogromny ruch przejęło osiedle

Mieszkańcy Zielonki Bankowej już od dawna muszą zmagać się z niedogodnościami, związanymi z nadmiernym obciążeniem osiedlowych uliczek pojazdami, omijającymi ul. Żołnierską (DW631). Jednak od czasu zastąpienia ronda w Zielonce niefortunnym skrzyżowaniem, skrót przez ul. Pastuszków jest tak oblegany, że konieczna była zmiana organizacji ruchu.

Jak powiedział Wieściom burmistrz Zielonki Grzegorz Dudzik, przejazd w kierunku Mokrego Ługu przeżywa prawdziwe oblężenie. – Gminne ulice w Zielonce Bankowej przejęły na siebie większą część ruchu z kierunku Wołomina, ze względu na fatalne w skutkach wprowadzenie świateł na rondzie 631 i 634. Ponieważ lokalne ulice na terenie południowej części Zielonki Bankowej nie są odpowiednie do przyjęcia tak dużego ruchu, jaki powstał z powodu remontu skrzyżowania dróg 631 i 634, po naradach z przedstawicielami policji, inżynierami ruchu i Powiatowym Inspektorem Ruchu Drogowego, postanowiono wprowadzić ruchu jednokierunkowy na odcinku ulicy Budniczej, od skrzyżowania z ul. Pastuszków do ul. Wojska Polskiego.

Jednokierunkowa Budnicza zatamowała ogromny ruch po ulicach do tego nieprzystosowanych: jak Wojska Polskiego, Kresowa, Rolna.(…)

Więcej na łamach Wieści.

 

(6) Comments

 1. marek

  A może inżyniery ruchu potrafią wyznaczyć ślad dla nowej drogi - która to odciąży ruch z Zielonki i poprawi komunikację z rembertowem? Nie musi być 5 pasów.Nie da się? Przez te lasy i zagony? Nie da sie. Trzeba czekać aż te działki będą budowlane i wtedy nie będzie pieniędzy na wykup. Ale jak by były - to by sie wtedy dało.

 2. SN

  Jeśli planowana jest inwestycja drogowa, o której wiadomo, że spowoduje problemy komunikacyjne, to po jakie licho w tym samym czasie planować inwestycję kolejową, która także utrudnia dojazd do Warszawy. Nic dziwnego, że dukty leśne i opłotki użytkowane są jako drogi.

 3. Mariusz Florkiewicz

  Zmiana organizacji ruchu to trochę za mało. Tam potrzebne jest poszerzenie ulicy Pastuszków, ewentualnie przesunięcie słupów energetycznych, które teraz wchodzą w ślad drogi i chcąc je ominąć trzeba ustępować pierwszeństwa pojazdom z naprzeciwka. Niestety ulica Pastuszków administracyjnie leży już na terenie Warszawy, która nie jest zainteresowana ludnością napływową, a zwłaszcza teraz (PO nie zbuduje drogi PiSowi, żeby PiS nie mógł się chwalić, że to jego zasługa).

 4. marek

  A władze samorządowe - jakiej by maści nie były - nie widzą że nie mają normalnych dróg łączących ten powiat ze światem? to trzeba mózgów nie mieć żeby tego nie widzieć.

 5. Mariusz Florkiewicz

  Marku inwestor budujący centrum handlowe w Kobylce ma wybudować 2-pasowanie drogę 634 od Wołomina do Ossowa. Obecne władze Kobylki to wynegocjowaly.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *