Ogromny ruch przejęło osiedle

6

Mieszkańcy Zielonki Bankowej już od dawna muszą zmagać się z niedogodnościami, związanymi z nadmiernym obciążeniem osiedlowych uliczek pojazdami, omijającymi ul. Żołnierską (DW631). Jednak od czasu zastąpienia ronda w Zielonce niefortunnym skrzyżowaniem, skrót przez ul. Pastuszków jest tak oblegany, że konieczna była zmiana organizacji ruchu.

Jak powiedział Wieściom burmistrz Zielonki Grzegorz Dudzik, przejazd w kierunku Mokrego Ługu przeżywa prawdziwe oblężenie. – Gminne ulice w Zielonce Bankowej przejęły na siebie większą część ruchu z kierunku Wołomina, ze względu na fatalne w skutkach wprowadzenie świateł na rondzie 631 i 634. Ponieważ lokalne ulice na terenie południowej części Zielonki Bankowej nie są odpowiednie do przyjęcia tak dużego ruchu, jaki powstał z powodu remontu skrzyżowania dróg 631 i 634, po naradach z przedstawicielami policji, inżynierami ruchu i Powiatowym Inspektorem Ruchu Drogowego, postanowiono wprowadzić ruchu jednokierunkowy na odcinku ulicy Budniczej, od skrzyżowania z ul. Pastuszków do ul. Wojska Polskiego.

Jednokierunkowa Budnicza zatamowała ogromny ruch po ulicach do tego nieprzystosowanych: jak Wojska Polskiego, Kresowa, Rolna.(…)

Więcej na łamach Wieści.

 

6 KOMENTARZE

  1. A może inżyniery ruchu potrafią wyznaczyć ślad dla nowej drogi – która to odciąży ruch z Zielonki i poprawi komunikację z rembertowem? Nie musi być 5 pasów.Nie da się? Przez te lasy i zagony? Nie da sie. Trzeba czekać aż te działki będą budowlane i wtedy nie będzie pieniędzy na wykup. Ale jak by były – to by sie wtedy dało.

  2. Jeśli planowana jest inwestycja drogowa, o której wiadomo, że spowoduje problemy komunikacyjne, to po jakie licho w tym samym czasie planować inwestycję kolejową, która także utrudnia dojazd do Warszawy. Nic dziwnego, że dukty leśne i opłotki użytkowane są jako drogi.

  3. Zmiana organizacji ruchu to trochę za mało. Tam potrzebne jest poszerzenie ulicy Pastuszków, ewentualnie przesunięcie słupów energetycznych, które teraz wchodzą w ślad drogi i chcąc je ominąć trzeba ustępować pierwszeństwa pojazdom z naprzeciwka. Niestety ulica Pastuszków administracyjnie leży już na terenie Warszawy, która nie jest zainteresowana ludnością napływową, a zwłaszcza teraz (PO nie zbuduje drogi PiSowi, żeby PiS nie mógł się chwalić, że to jego zasługa).

  4. A władze samorządowe – jakiej by maści nie były – nie widzą że nie mają normalnych dróg łączących ten powiat ze światem? to trzeba mózgów nie mieć żeby tego nie widzieć.

  5. Marku inwestor budujący centrum handlowe w Kobylce ma wybudować 2-pasowanie drogę 634 od Wołomina do Ossowa. Obecne władze Kobylki to wynegocjowaly.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj