Centrum Handlowe w Wołominie: Kapsuła wmurowana

35

W miniony czwartek na terenie byłej Stolarki w Wołominie wmurowano kapsułę z aktem erekcyjnym. Ma to zwiastować szybki początek budowy Centrum Handlowego Fabryka Wołomin.

 

Choć na placu po byłej fabryce stolarki budowlanej na razie próżno szukać fundamentów centrum handlowego, akt erekcyjny wmurowano w cegłę, która w niedalekiej przyszłości stanie się częścią obiektu. Na czwartkowej uroczystości pojawili się zarówno inwestorzy, jak i przedstawiciele wykonawcy i projektanta centrum handlowego, a także władze gminy i powiatu, wołomińscy księża oraz zaprzyjaźnieni przedsiębiorcy.

– Jak to bywa w życiu, jedno istnienie kończy swój byt, a nowe się rodzi – mówił prezes zarządu spółki Park Handlowy Wołomin Jan Myszk, wspominając Zakłady Stolarki w Wołominie. – Realizacja nowych inwestycji o charakterze przemysłowym nie miała już w tym miejscu racji bytu. Kilkadziesiąt lat temu, kiedy budowano Zakłady Stolarki Budowlanej, były one ulokowane na obrzeżach miasta. Dziś jest to centrum Wołomina. Jednak naszą inwestycję nazwaliśmy Fabryka Wołomin, nawiązując do ducha tego miejsca. Mam nadzieję, ze nowy kompleks, dający nawet tysiąc nowych miejsc pracy, wniesie na wołomiński rynek zatrudnienia nową jakość. Ponadto spodziewamy się, że kompleks obiektów da wołomińskiej społeczności powód do dumy, a z pewnością częściowo uniezależni nas od stolicy i tym samym ułatwi wołominiakom codzienne życie – mówił prezes spółki Park Handlowy Wołomin.

W czasie spotkania wielokrotnie podkreślano, że teren Stolarki to marzenie każdego dewelopera. Jest idealnie skomunikowany, w pobliżu centrum miasta i linii kolejowej. Nic dziwnego, że rok przed oddaniem obiektu już podpisano umowę najmu lokalu m.in. z siecią: CCC, H&M, Reserved, Diverse, Empik, Home&you czy Smyk. Jak zapowiadają inwestorzy, w chwili otwarcia obiektu, w październiku 2015 r., skomercjalizowane powinno być 90 procent obiektu. (…)

Więcej na łamach Wieści.

 

35 KOMENTARZE

 1. Atak całą salwą, nie tylko broń chemiczna z pobliskich zakładów ale i ruskie czołgi. Ciekawe czemu tutaj z kolei tak ciepło mówi się o CH w Kobyłce?

 2. To nie jest informacja tajna. CH miało powstać i widać, że powstaje (kwestia czy powstanie). Dla przeciętnego zjadacza chleba to nawet Marsjanie mogą się zrzucić na jej budowę. Co to zmieni? Czy firma Soyuz PD po wybudowaniu obiektu podstawi wagony i wywiezie to na wschód? Niech budują, przed tym nie uciekniemy. Jakieś miejsca pracy będą, rzadziej będziemy jeździli do Wawy na zakupy a może nawet do kina. Ci, którzy marzą o przemyśle w Wołominie niech to przemyślą i się obudzą. Jak (i po co) tu dojeżdżać. Firmy budują w strefach i przy trasach a nie wybaczcie na zadupiu w odciętym od świata Wołominie.

 3. @Daki nie rżnij głupa. Madziar w kampanii obiecywał że nie poprze budowy CH, a Myszk zapewniał radnych że je wybuduje samodzielnie. Co ruscy będą tam mieli i kogo pod płaszczykiem handlu tego nikt nie wie pacanie.

 4. Niech się ktoś dociekliwy pofatyguje i sprawdzi stan prawny gruntu, na którym centrum handlowe ma powstać. Jeden kawałek atrakcyjnego gospodarczo gruntu niedoszły inwestor nabył był już wiele lat temu po cenie atrakcyjnej. Jawi się on niektórym jako wybawca bezrobotnych, ale tak naprawdę zarabia nie tyle na tworzeniu nowych miejsc pracy, ile na kupczeniu gruntami. A o co chodzi? O obciążenia związane z transakcją. W obiegu już od kilku miesięcy jest projekt miejscowego centrum handlowego, widziałam ten projekt jeszcze przed tłumaczeniem na polski, bynajmniej nie w rosyjskiej wersji językowej. Są firmy budowlane, które już są spakowane na wyjście na robotę przy CH Wołomin. I nie dla firmy z kapitałem rosyjskim planują pracować. Odpuśćcie wątek rosyjski, bo on ma swój określony cel antyobciążeniowy.

 5. Już widzę ten obrazek….. Otwarcie CH Fabryka Wołomin i już tego samego dnia desant rosyjskich szpiegów najpierw na os. Niepodległości, później Słoneczna, Nafta, Sławek aż dotrą do UM Wołomin i ropoczną masowe aresztowania i wywózki lokalnej elity żeby później przez Zielonkę i Ząbki dokonać bezpośredniego ataku na Warszawę o ile się przez korki i ogólny tragiczny stan drogi 634 przebiją co może zająć im trochę czasu, ale włąśnie (przewidując taki scenariusz) dlatego jest nie remontowana żeby powstrzymać desant rosyjskich szpiegów z CH z Wołomina, dzięki czemu ABW i wojsko będzie miało czas na przygotowanie obrony strategicznych punktów Warszawy znajdujących się na jej lewym brzegu. Ludzie co Wy z tymi ruskimi strachami weźcie zmieńcie lekarza bo już się czytać nie da….. Dla mnie to może być kapitał z Zasiedmiogórogrodu, żeby się wreszcie coś w tym za przeproszeniem zadupiu ruszyło i zaczęło to miasto wyglądać jak na chociaż 20 wiek bo wyżej to jeszcze trochę zejdzie….

 6. Wątek rosyjski ma znaczenie, tylko idiota może go pomijać. Na teraz nie takie jak łgarstwa spekulanta Myszka i nieudacznika Madziara, który dla miasta nie potrafił wyciągnąć obiecanej kasy. Ciekawe za co robi tegoroczną kampanię? Same plakaty kosztowały więcej niż dopuszczają przepisy. Obok niego siedzi Solis taki sam jak Jagodzińskim PSLowski kombinator. Sponsorzy jednych i drugich sypią kasę oraz targają się za łby.

 7. @draki Ty tak masz na co dzień, czy tylko w środy?
  Sprawa obiecanek Madziara to jedno (za 2 tygodnie wybory-rozlicz) a aktualna sprawa budowy to drugie. Zamiast klepać na oślep w klawiaturę, wyjaśnij tą tajemniczą możliwość pojawienia się tu Rosjan. I jeszcze jedno co zmienia pojawienie się Soyuza czy innego czorta? Ty mając takie możliwości zrezygnował byś? Jeżeli jest przewał, interweniuj (są możliwości), no chyba, że już wszystko obsadzili tajemniczy ludzie.

 8. A może warto popatrzeć na poczynania Mikulskiego, który za pieniądze inwestora po Stolarce w swoim Studium zmienił przeznaczenie terenów przemysłowych na usługowo-produkcyjne. Madziar dokonał tylko kosmetyki.

 9. Ciekawe zjawisko. Niebawem przyjadą górnicy z upadłej kopalni ze Śląska, wydobywać węgiel na terenie Parku Handlowego na terenie po Stolarce. Wołomin stanie się znaczącym na mapie Europy eksporterem czarnego złota do Rosji. Brawo Burmistrz Madziar. Wreszcie mamy zapewniony eksport za wschodnią granicę bez blokady. Nagroda
  „noblego” dla Madzi i Mikula.

 10. Ciekawy jestem, czy to „towarzystwo” zorganizuje również stypę, jak pobliska firma chemiczna skutecznie podważy pozwolenie na budowę tego przybytku. Niezależnie od tego jest rzeczywiście co świętować bo w miejsce zakładu pracy, który zatrudniał setki ludzi powstaje centrum handlowe, w którym będzie zatrudnionych znacznie mniej ludzi na tzw. umowach śmieciowych. Do dzisiejszego Wołomina nie chce przyjść „pies z kulawą nogą” bo to zaścianek, zapomniany przez Boga. W miejscu dawnych dużych zakładów pracy powstają jak „grzyby po deszczu” supermarkety. Dużej trzeba wyobraźni, żeby teren dawnej stolarki określić mianem „centrum Wołomina”. Wszak to miejsce, które sąsiaduje z MZO i firmą chemiczną i jest położne na obrzeżach miasta. Najważniejsze, że jak ujął to inwestor, że ta wiekopomna inwestycja uzależni nas od Warszawy. Proponuje więc, aby niezwłocznie po jej wybydowaniu zlikwidować wszystkie dróżki i dróżynki, którymi mieszkańcy tego miasta przedzierają się do tej Warszawy.
  Wołomin schodzi na psy, ale to było do przewidzenia bo to miasto nie ma szczęścia do rządzących. Jak nie bezpartyjne lesery to partyjne ćwierćgłówki.

 11. Być może na to liczy inwestor – skoro nie da się z Wołomina szybko dojechać do Warszawy, to ludzie miejscowi zrobią zakupy w Fabryce Wołomin. Problem w tym, że średnie wynagrodzenie w Wołominie jest bardzo niskie, a – jak wynika z treści artykułu – najemcami mają być sklepy oferujące głównie markowy towar. Z kolei osoby pracujące w Warszawie i lepiej zarabiające zapewne i tak zrobią zakupy w Warszawie, bo jeśli w jednej warszawskiej galerii nie ma upatrzonego ubrania w wybranym rozmiarze czy kolorze, to sprzedawczynie podpowiadają, w jakiej innej galerii można je zakupić (mają takie informacje w systemach komputerowych). Chodzi o zwykłą wygodę. Jak się okaże, że w wołomińskiej galerii nie ma naszego rozmiaru, to i tak trzeba będzie pojechać do Warszawy.

 12. Właśnie czytałem artykuł na wp.pl że SKM wprowadzi 6 nowych połączeń! Nie nie do Wołomina!!!!!! Dalej będziemy skazani na KM i Wspólnego Biletu i tak pewnie nie będzie! Brawo nasze władze miejskie starostwo tak trzymać totalny ostracyzm trwa w najlepsze!!!! Czujmy się wyróżnieni jako jedyni tak blisko Wawy bez SKMki! Tak trzymać!!!!!

 13. Niektórzy czytelnicy faktycznie mają kosmiczne wyobrażenia o złowrogim działaniu Rosjan w Wołominie…

  Przechodząc do meritum, to należy powiedzieć – i tu zgadzam się z częścią komentujących -, że wołanie o zakład przemysłowy w tym miejscu jest raczej bezsensowne. Nie chodzi o to, że nikt go nie chce, ale z uwagi na położenie naszego miasta, ogromne problemy komunikacyjne i wiele różnych uwarunkowań nikt nie chciałby się w coś takiego angażować. Samo centrum handlowe super alternatywą nie jest, bo może przysporzyć tyle korzyści co problemów – począwszy od kłopotów komunikacyjnych. Warto dodać, że nie wiadomo, jak długo będzie funkcjonować, jeśli zastrzeżenia co do decyzji o lokalizacji centrum handlowego w pobliżu DJCHEM się zmaterializują.

  • Niektórzy nie mają kosmicznych wyobrażeń o roli rosyjskiego inwestora, ale mają świadomość ekonomicznych przesłanek zmiany inwestora. Trzeba być upośledzonym umysłowo w stopniu umiarkowanym, żeby popełnić taki komentarz.

  • Trudno znaleźć, ale wynika to z poziomu wypowiedzi niektórych internautów, a przede wszystkim zawartości merytorycznej tych wypowiedzi.

 14. Ktoś wcześniej napisał do SN. Jeśli to baba – to dawno chłopa nie miała, jeśli facet, to syndrom małego czł..ka. SN w internecie polecają lekarstwo na jedno i drugie. Jeśli masz problemy, proponuję wizytę u specjalistów. Najlepiej zacznij od lekarza pierwszego kontakt . SN zbadaj sobie nadnercza.

  • Nowa, gdzie byli twoi rodzice, kiedy cię trzeba było wychować? Jesteś sierotą społeczną? Jeśli ograniczenia umysłowe nie pozwalają ci na merytoryczny udział w dyskusji, to zamilcz. Zyskasz tym wielką aprobatę myślącej części społeczeństwa, do której być może aspirujesz, ale do niej nie przynależysz.

 15. też uważam, że centrum handlowe w wołominie – to zbytek. Niestety. Najemcy będą walić ceny jak z kosmosu za asortyment który będzie miesiącami zalegał na półkach – a będzie zalegał – bo nie ma zbytu towaru luksusowego w mieście gdzie bezrobocie szaleje jak halny, zakładów pracy brak a większość umów – stanowią śmieciówy. Ludzie będą woleli jechać do wa-wy gdzie rozmiarówka pełna wybór większy a ceny – nie nabite marżą. Nie dziw – że lumpexy wołomińskie pękają w szwach – bo bezrobotny nie kupi ani nowych wranglerów ani raybanów i nie zdziwię się że po jakimś czasie powstanie tam kolejna biedra. Poza tym – znając życie – te sklepiki na pewno nie wniosą do budżetu miasta takiej kasy jak zakład przemysłowy – bo będą szczwano utrzymywały zysk na granicy opłacalności, zaś ludzie tam pracujący – krezusami nie będą. Innymi słowy – ja tu radości nie widzę. A jak dołoży sie problemy z dojazdem i wyjazdm z tego centrum – no chyba że będzie wiadukt czy tunel – to kibel w pełnym zakresie. Rasumując – kto mądry – miło spędzi czas na zakupach w Wa-wie – bo alternatyw więcej i milej a to centrum wołomińskie – minie wieeelkim łukiem.
  Tak nas załatwili dotychczasowi i byli rajcy – co ponownie kitoszą sie na stołki – nic dobrego nie zrobili.
  Prawdą jest to – co wszyscy piszą – niech skomunikują to miasto : przez budowe dróg, połączenia kolejowe i skm – a wszystkim to na dobre wyjdzie . Ludzie przestaną sie wyprowadzać i w mieście przybędzie kasy.
  I ja innej drogi na rozbujanie tej dziury – bo to jest dziura – nie widzę

 16. marek. Kraje starej UE starają się wyprowadzić produkcję z nowej UE poza granice UE. Najlepiej do Chin i innych. Polska i inne kraje zostaną skazane tylko na zakupy i pracę najemną w marketach. Super , jeszcze jedna inwestycja obcego kapitału w Wołominie. Zabrać, ograbić pracowników i transfer zysków na Cypr. Dzięki „Nestorze” J. Mikulski i „Klakierze ” R. Madzierze. Trzeba Was rozliczyć. Warto jednak coś dobrego powiedzieć o Kozaczce, Jagodzińskim , Sulichu czy Wiatraku i innych.Próbowali coś zrobić – Madziar ich jednak zagryzł.

 17. Nie mieszaj Chin w sprawy WWL bo to jak porównywanie AMG do wytworu żuka gnojaka. W państwie środka byłem i w tym roku – w ciągu 10 lat – 10krotnie wzrosły im pensje i nine milions bicycles – w Pekinie sie skończyło. Ale słusznie prawisz – nie wolno zapomnieć o „dokonaniach” i przeszłej i obecnej władzy.Dno i 10m mułu – ktore nie powinno ujrzeć światła dziennego w urzędzie – jakimkolwiek. Natomiast co do inwestycji – tu sie nie zgodze. Firmy, zakłady przedsiębiorstwa rozwijają sie tam gdie będą mobilne. GGdzie są dobre połączenia – tam są firmy i jest praca. W zaścianku jej nie będzie dopóki puste glowy nie zrozumieją że rozwuj to transport i komunikacja a nie parki i żłobki.
  Największą żenadą jest jednak przypisywać sobie czyjeś zasługi o których wszyscy wiedzą – że nasze nie są. Na przykład – remont linii kolejowej. Tak śmieszne – że żenujące i smutne

 18. W Polsce obserwujemy nowe zjawisko – w wielu miejscowościach centra handlowe upadają a nowo wybudowane nie są otwierane bo nikomu nie są potrzebne. Jak będzie w Wołominie?
  W Wołominie brak jest rozsądnego zaplanowania rozwoju miasta. Są to raczej plany niedorozwoju.
  Bardzo ciekawym wątkiem na tym forum jest „dyskusja” niejakiej SN z forumowiczami. Baba ma ego rozdęte jak balon stratosferyczny Baumgartnera i nic poza tym . Nie dyskutujcie z nią bo to nie ma sensu. Pewien mądry człowiek powiedział :” Nie kłóć się z głupim bo ludzie mogą nie zauważyć miedzy wami różnicy”. Dajcie sobie spokój, wypociny jakiejś hejterki nie zasługują na podejmowanie wątku. Ona tym jadem pluje wciąż i jest niereformowalna , nie chce podjąć jakiejkolwiek refleksji nad własnym zachowaniem.

  • Oj, skner123, albo jesteś wtórnym analfabetą, albo dopada Cię zespół otępienia umysłowego. Jeśli jesteś analfabetą, to mały problem – z tym można żyć. Ale zespoły otępienia umysłowego trzeba leczyć. Wizyta u neurologa wskazana.

 19. A kapusta rzecze smutnie:
  „Moi drodzy, po co kłótnie,

  Po co wasze swary głupie,
  Wnet i tak zginiemy w zupie!”

  „A to feler” –
  Westchnął seler. (z wiersza Jana Brzechwy)
  Zaprzepaściliśmy ten teren Panowie i Panie mający na to wpływ, ale nie mający lepszego pomyślunku niż Inwestor. Inwestor miał własny interes, wynająć powierzchnię. Czyż to nie jest łatwy pieniądz? Brną w to CH a powinni brnąć w coś nowego. Dziwię się, bo przeciętniacy nie wiedzą, ale ludzie wykształceni potrafią przewidywać przyszłość na 30 lat. Pan Madziar i ci kupczyli tym terenem do nich raczej nie należą. Potrzebny nam „wizjoner”, żeby wyjść z zapaści bezrobocia wołomińskiego (16,5% 2014 r). W Piasecznie dla porównania bezrobocie wyniosło tylko 8%. Nie przybędzie nam pracy, bo 1 miejsce w CH zabierze pracę 6 miejsc małych kupców wołomińskich lub firm. Czy przyjadą do nas ludzie z zewnątrz? czyli kogo się spodziewamy? bogatych Rosjan? Kto miałby zostawiać pieniądze w naszym nowym CH?. Czas pokaże. Nie pachnie żadną innowacyjnością. Będą solidne budynki to na coś tam się je później przerobi, ale chyba to będzie trochę blachy i waty.
  Polecam Panu Madziarowi obejrzeć ten filmik. To wyjaśni trochę dlaczego jest tak źle, choć miało być tak dobrze. Nasza elita raczej emigruje i mieszka za granicami. Do nas przyjeżdżają dawać nam teraz po wielu latach ( ślepej, niedouczonej demokracji) dobre rady jak również z sentymentu, za wspomnieniem z dzieciństwa. https://www.youtube.com/watch?v=TLT0KfxtmLI
  Jak doszło do tego, że jest, jak jest? – prof. Witold Kieżun

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj