Piknik naukowy z Elżbietą Radwan

67

Miniona niedziela z pewnością należała do kandydatki na burmistrza Wołomina Elżbiety Radwan. Piknik Naukowy, zorganizowany przez KWW Centrum Samorządowe Elżbiety Radwan, cieszył się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczą kolejki do niezliczonej liczby atrakcji.

Podczas, gdy Elżbieta Radwan i kandydaci na radnych jej drużyny rozmawiali o przyszłości Wołomina z dorosłymi mieszkańcami i wręczali ulotki z informacjami, dzieci mogły w tym czasie zwiedzić kosmos w planetarium, a także samemu stać się chemikiem w wielkim laboratorium. Na targowisku miejskim przy ul. 1 Maja ustawiono bowiem kilka stanowisk z różnymi substancjami, które wchodząc w reakcję dymiły, zmieniały kolor czy przekształcały się w galaretowatą masę. Wraz z każdym nowym eksperymentem, oczy dzieci stawały się coraz większe, a buzia bardziej uśmiechnięta.

– To niezwykle trafiona inicjatywa, ponieważ nareszcie ktoś zrobił coś dla dzieci, nie tylko pod kątem rozdawania gadżetów, ale przede wszystkim zainteresowania ich nauką – zauważył obecny na pikniku właściciel Zakładu Chemicznego DJCHEM CHEMICALS POLAND S.A. Bogdan Domagała, który nie ukrywa, że jego faworytem tegorocznych wyborów na burmistrza Wołomina jest właśnie Elżbieta Radwan. – Życzę jej wygranej, ponieważ takiej osoby jak Ela brakuje w naszym wołomińskim samorządzie – przyznaje Bogdan Domagała.

Gospodyni niedzielnego pikniku, Elżbieta Radwan długo rozmawiała z mieszkańcami, którzy odwiedzili miejskie targowisko. – Sporo osób podchodzi do mnie i mówi o tym, że nasza kampania jest ciepła, elegancka, nieagresywna, czuć w niej dobrą energię. Taki sposób walki o głosy wyborców podoba się mieszkańcom, którzy nie życzą sobie już agresji czy skakania sobie do oczu – przyznaje kandydatka na burmistrza. – Stąd narodził się pomysł na piknik rodzinny, który mimo chłodniejszego dnia jest niezwykle ciepły i radosny. Mój komitet chce pokazać inną jakość kampanii. Stawiamy na rodzinę, ponieważ w niej właśnie tkwi nasza siła. Poza tym dzisiejszy piknik to pokazanie tego, że także zabawa z nauką może okazać się sposobem na świetne spędzenie czasu całej rodziny – dodaje Elżbieta Radwan.

– Takie spotkanie kandydatki na burmistrza i kandydatów na radnych z wyborcami to nasz celowy zamysł. Zależy nam na bezpośrednim kontakcie, ponieważ w internecie pojawia się bardzo wiele plotek, oskarżeń. Dziś można przyjść i o wszystko dopytać lub po prostu porozmawiać – wyjaśnia Marta Maliszewska, pełnomocnik wyborczy Komitetu Wyborczego Wyborców Centrum Samorządowe Elżbiety Radwan.

Niedzielny piknik naukowy zakończył się po zmroku, ale uczestnicy zabawy, z balonami, chorągiewkami i odblaskami jeszcze długo widoczni byli na ulicach Wołomina.

piknik3 piknik2

 

67 KOMENTARZE

 1. Te same dzieci które teraz kandydatka zabawia, za chwilę będzie truła rozbudową Ripok i rozbieraniem wysypiska. Brawo, czysta hipokryzja. Co pani zrobiła przez chociażby ostatnie cztery lata w Wołominie? Na ilu sesjach pani była? Ta czystość kampanii bo kasowanie wypowiedzi i blokowanie na portalu społecznościowym. Jaki interes ma pan Domagała w tej kampanii oprócz tego że będzie rozbierał stare wysypisko? Co z chirurgią dziecięcą na którą Wołomin nie ma szans?

  • Czy ktoś policzy koszty kampanii wyborczej pani kandydatki? Czy ktoś porówna sumę kosztów, wliczając koszt pikniku naturalnie, z dopuszczalną kwotą przewidzianą na wydatki przedwyborcze w naszej gminie? Luiza, nie pytaj o zasługi pani kandydatki. Zasługi tej pani będą dopiero wtedy, gdy na stołkach w urzędzie pousadza swoich pociotków i znajomków, a skutkiem jej niezwykle uczciwych działań w jak najlepiej pojętym interesie mieszkańców będą działania oczekiwane przez sponsorów kampanii. Kto nie zna tej kandydatki, ten na nią zagłosuje. Kto ją zna, może na nią zagłosować jedynie „po pijaku”. Nepotyzm obecnego to naprawdę nic, w porównaniu z nepotyzmem pani kandydatki. Niech mnie tu obszczekają elkoentuzjaści, mam to w głębokim poważaniu. Lepszy nawet obecny niż Elżbieta R. Jak ktoś chce się o tym przekonać, niech odda na nią głos. Powodzenia!

   • SN 100 procent Twoich wypowiedzi o Radwan to że obsadzi swoimi stołki w urzędzie… Boisz się Stara Babo że wyrzuci Cię ze stołka bo jesteś niekompetentna i nigdzie nie znajdziesz pracy. Zajmij się robotą przygłupie zamiast pisać na forum kilkanaście razy to samo!

 2. Rafale Rawski, klakierze pospolity o wielkim sercu i małym rozumku. Co ty kmiotku małomiasteczkowy możesz wiedzieć o mojej niekompetencji, moich aspiracjach zawodowych? W d..pie byłeś i wiadomo co widziałeś, to i posadka w miejscowym urzędzie jest dla ciebie szczytem marzeń, pewnie, z powodu ograniczeń umysłowych, braków wykształcenia, nieosiągalna. O poziomie wykształcenia świadczy posłużenie się imieniem i nazwiskiem, jest to jednoznaczny sygnał dla kandydatki: jestem jaki jestem, mierny, bierny ale wierny. I taki pozostań, totalna katastrofa światu z tego powodu nie zagraża. Tak trzymaj, to twoja gwarancja bytu! Na miarę twoich możliwości i pewnie aspiracji.

 3. Ja oddam głos i zapewniam że nie będzie po pijaku. Skąd u Pani tyle jadu, skąd te posądzanie ? Proszę liczyc wydatki nikt Pani nie broni. Popieram i będę głosował na Elżbietę Radwan. Mikulski nic nie robił – leniuszek, Madziar – chłopak z plakatu, oszust już nam pokazał, reszta bez szans, zmarnowany głos.

  • Wolę zmarnować głos niż wybierać kogoś, kogo znam jeszcze ze szkoły podstawowej, a to już będzie trochę lat, i kogo omijam usilnie, żeby nie być zmuszoną do nawiązania jakiejkolwiek konwersacji. Ta pani ma trochę za dużo rodziny do „urządzenia”. Jej wybór może być mniejszym złem od wyboru obu panów M., ale może się okazać, że nie będzie. Do zarządzania miastem trzeba mieć zacięcie społecznikowskie, a ta kobiecina siedziała na posadkach urzędniczych, programu nie ma, tyle, że kawałek kapitału przeciętnego pochodzenia za nią stoi. Dla jasności: z urzędem nie mam nic wspólnego i nie mam zamiaru mieć nic wspólnego, bo to trochę ogłupiająca praca jest.

 4. Dodam, że leniuszek mnie szczerze nienawidzi, bo ma za co. Czytaj, Krzyśku, wszystkie wypowiedzi i wystawiaj świadectwa wszystkim, którzy na to zasługują, nie tylko mnie. I popracuj nad interpunkcją – piszesz i wystawiasz sobie świadectwo. Pochodzenia i wykształcenia. tyle w temacie.

 5. SN zdania nie zaczyna się od „I”, to raz. Poza tym z Twoją interpunkcją, Stara Babo, też nie najlepiej, to dwa. Jesteś śmieszna, to trzy. Od mojego wykształcenia wara, bo nie masz o nim pojęcia. Nie wiesz z kim prowadzisz dyskusje, więc morda krótko, bo ja wiem kim jesteś i zaraz mogę ujawnić Twoje dane łącznie z numerem PESEL.

 6. To się nazywa wysoki poziom dyskusji w środowiskach śmietanki intelektualnej miejscowej. Zero argumentów, sypią się inwektywy. Samo życie.

 7. Kandydatka bez większych szans w wyborach. To że Jagodziński pompuje jej balonik to nie znaczy że ma jakiekolwiek szanse. Czwarty wynik w tych wyborach to maks co ta kadydatka może osiągnąć.

 8. SN. Teraz to już jesteś jak kobra plująca, której łepek stopą przyciśnięto do gleby. Pozostało ci tylko syczeć bo pluć jadem to tylko w ziemię. „Magnificencjo „Wyższej Szkoły Gotowania Na Parze” czas ujawnić swój talent i wiedzę. Może Wołomin dzięki osobie tak wszystko wiedzącej(?) nauczy się coś nowego?. Oby nie sposobu prowadzenia konwersacji, bo to już poznaliśmy w twoim wykonaniu. PESEL także (sic!).

 9. SN to przykład ,, pismaka masochisty „- im więcej dostaje negatywnych odpowiedzi na wypisywane paszkwile, tym więcej przeżywa psychicznych orgazmów. Ciekawe zjawisko !!!.

 10. Przeczytałam wypowiedzi SN na temat Eli Radwan jej nepotyzmu,miernoty itp.Kobieto opanuj się ,przecieżz twoich wypowiedzi wynika że tak naprawdę ty jej wogóle nie znasz .Ktoś kazał pisać ci takie brednie i ty to robisz w myśl zasady papier wszystko przyjmnie.Tak sie składa że znam kandydatkę i ze szkoły i z pracy.Fantastyczna osoba, prawdziwy samorządowiec z krwi i kości.A twoje komentarze jednoznacznie wskazują że musisz miectakże coś z głową bo inaczej byś takch głu
  pot nie pisała nawet wtedy jak ci ktoś każe to robić

 11. SN. Czekam i czekam na jadowitą ripostę – a tu nic. Zapewne SN z powodu przegranej na argumenty walnęła sobie ,, w żyłę złoty strzał „, albo dużą flachę bimbru w gardziołko, albo komputer jej się zagotował. SN. Tak to jest. Nawet maszyna nie jest w stanie przetrawić głupot, które wypisujesz.

  • monek, jakie argumenty? Jakikolwiek argument w obronie pani kandydatki przedstawiłeś? Nie zauważyłam. Więc o czym mam dyskutować? Z kim? Z prymitywnymi klakierami? Z prymitywnymi ludkami, co jak piszą, to żyją? Superelektorat ma pani kandydatka. Na miarę możliwości, chociaż nie oczekiwań. Przykro mi, ale tak nisko nie upadłam. O moje komputery się nie martw, są nowe, dobrych marek, z pełnym pakietem serwisowym. Masz ochotę wylać jeszcze trochę jadu ze swojego sfrustrowanego jestestwa? Proszę bardzo! Powodzenia!

 12. SN wtydzilbym się pisać tak jadowicie w momencie kiedy jestes znana i większość wie kim jesteś. Po 16 listopada tez jest życie . Wstyd. Atak goni atak

 13. Jak widać na zalączonym obrazku „NS” ma wielki żal do Pani Elżbiety R. Nie dziwi mnie to… choć osobiście Pani Radwan nie znam… to dobrego słowa o niej nie słyszałam (forowiczów nie uwzględniam gdyż istnieje prawdopodobieństwo właśnie Pani E.R wystawia sobie powyższe pochlebne komentarze). Ale przejdę do setna sprawy… Dlaczego nie darzę sympatią tej Pani?
  1) Pani Elżbieta R. nie jest wiarygodna w swoich wypowiedziach (np. doszły do mnie słuchy, że wprowadzała opinię w błąd głosząc iż zajmowała stanowisko kierownicze w Urzędzie Miasta w Wołominie – co mija się z prawdą).
  2) Pani Elżbieta R. nie posiada wg mnie odpowiedniego wykszałacenia wyższego. Burmistrzem powinien być prawnik znający prawo samorządowe oraz podstawy realizacji zadań inwestycyjnych
  3) Pani Elżbieta R. otacza się w gronie osób które nie wzbudzają mojego zaufania (np. Pana Burmistrza Roberta R.)
  4) Pani Elzbieta R. nie ma dobrego programu wyborczego – infomacje które przekazuje są chaotyczne i nie skleją się. Brak konkretów. Widać, że Pani R. brak własnych pomysłów
  5) Pani Radwan od kilku miesięcy promuje się w różnych gazetkach powiatowych… ale o najważniejszym (tj. o programie wyborczym) wspomniała dopiero 2 tygodnie temu.
  6…….

  • Nie mam żalu – mam świadomość zagrożenia, jakie ta kandydatka ze sobą niesie. Jedna nieudana kadencja samych swoich się kończy, po co następna kadencja swojaków ma się zaczynać. Programu nie ma chyba żaden kandydat, zresztą jaki można mieć program, jeśli nie do końca wiadomo w jakim stanie są miejskie finanse, szczególnie po skokach na kasę z podatków od nieruchomości, które albo mają zasilić budżet, albo są zagrywką obecnej władzy, co to wyciąga zaległości, straszy, a potem łaskawie rozłoży je na raty, albo o nich zapomni, albo stwierdzi, że nie są wymagalne. Takie działania pod publiczkę, strasznie tanie, są możliwe w sezonie. Żaden kandydat nie ma programu i nie jest to nowością. Poprzednik wygrał na niezadowoleniu z ostatniej, wyjątkowo nieudanej kadencji poprzednika. Nic nowego. Tylko emocje większe niż w latach poprzednich. Zmiany w mieście po tych wyborach będą miały dokładnie taki sam zakres, jak w mijającej kadencji.

 14. Do wszystkich, ktorzy znają Panią Elżbietę R. lub pracują w urzędzie w Wołominie proszę o informację – czy Pani Elżbieta R. faktycznie była na stanowisku kierowniczym w Urzędzie Miasta w Wołominie czy przespałam jedną czteroletnia kadencję? Wciąż nurtuje mnie ta niewyjaśniona kwestia do której Pani Elżbieta R. niestety sama się nie odniosła. W powyzszym wywiadzie Pani Elżieta R. żali się, że część internatów nie jest jej przychylna lecz sprostować tej kwesti, która nie raczyła. Pani Radwan robi z siebie ofiarę losu… nie powinna mydlić ludzią oczu lecz w sposób rzeczowy i szczery mówić co jest grane… Wykuć na pamięć program wyborczy to nie wszystko…

 15. SN a może napiszesz coś o kandydacie na Burmistrza Wołomina- radnym Kozaczce?
  Wybacz że nie piszę do Ciebie po imieniu, ale czekam na Twój kolejny atak złości.

  • Atak złości? Jestem nadzwyczajnie spokojną osobą, mogą to potwierdzić ci, którzy mnie znają. Niewiele wiem o tym radnym, ale chyba nie jest typem tego, co zaczyna, robi szum i nie kończy. O kim jest to zdanie? Na dziś kończę.

  • Kto roznosił przed wyborami ulotki oczerniające Pana Madziara (do tej pory walają się po mojej klatce schodowej)?
   Kto na łamach Wieści Podwarszawskich oczerniał kontrkandydata?
   Kto organizował spotkania z mieszkańcami (np. w piatek na ul. Moniuszki w Wołominie) na których oczerniał przeciwnika?
   Otóż nie był to Pan Madziar. On w tej kampani po trupach do celu nie szedł. Nie prowadził agresywnej polityki i dlatego zyskał moją sympatię.
   Jest mi przykro, że żyję w tak zajadłym środowisku.
   Jeśli ktoś jest złym człowiekiem?
   Jeśli kieruje się niskimi pobudkami?
   Jeśli nie liczy się ze swoim kontkandydatem?… to czy będzie liczył się ze swoimi wyborami?
   Drodzy Wołominiacy nie ma się co cieszyć. Dotychczas Pani Radwan nic dobrego dla Was nie uczyniła abyście byli dumni że oddaliście na nią swój głos… Wszystko okaże się dopiero w bliższej lub dalszej przyszłości.
   Być może za 4 lata będziecie mieć o niej gorsze zdanie niż o Panu Ryszardzie…
   Kto wie?

 16. Trochę mnie ten piknik naukowy zaniepokoił. W szkołach i to zarówno na szczeblu gimnazjalnym jak i ponad gimnazjalnym bezpośrednie eksperymenty chemiczne na lekcjach są właściwie eliminowane, zastępuje je pokaz lub prezentacja multimedialna. A tu, dla niemal przedszkolaków, na ulicy, bez pewności, ze zachowane są zasady bezpieczeństwa widzę na zdjęciach erlenmajerki (kolby płaskodenne) wypełnione kolorową cieczą, nad nimi pochylone dzieci, skóra mi cierpnie. Wiem, ze eksperyment chemiczny może być bardzo atrakcyjny, ale efekty o których napisano (wybuchy, wydzielanie par, galaretowienie cieczy) nie powinny być zagrożeniem. Dzieci z natury są ciekawe, włożą palec tam gdzie nie należy, nachylą się zbyt blisko by coś powąchać a to już krok do nieszczęścia. Czy kandydatka na burmistrza jest aż takim ekspertem w dziedzinie chemii, ze całkiem świadomie zdecydowała o takiej formie pikniku naukowego? Czy może ta forma jest wynikiem całkowitej nieznajomości rzeczy i zdaniem się na innych z ufnością, że wiedzą lepiej?

 17. Ab. Boże spuść bombę na trąbę. Trąba Ab – to Ty. Nic dodać nic ująć. Ab. Tak dla wyjaśnienia. Pokazy chemiczne dla dzieci mają certyfikację bezpieczeństwa. Gratuluję wiedzy o szkle laboratoryjnym. Mało kto wie, że kolba płaskodenna to kolba Erlenmajera. Specjaliści wiedzą, że to raczej kolba stożkowa. Taka Twoja wiedza o chemii jak i o bezpieczeństwie eksperymentów dla dzieci. Nie siej zamętu bo to wstyd. Ab. Pogłaszcz misia przez internet. Ciekawe czy odczujesz to samo co w naturze?.

 18. SN,Ab i inni udziałowcy spółki z o. o. Wasze wpisy należy skwitować słowami Alberta Einsteina cyt:-,, Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej „.

 19. Tak się składa, że niestety nie jestem w spółce z o. o z SN, częściej nam nie po drodze niż razem. Moje zdanie na temat eksperymentów chemicznych na ulicy wynika z mojej wieloletniej pracy właśnie jako chemika. W tym zawodzie mam staż bardzo długi. Pewnie dłuższy niż żywot strażaka czy monka. Ale z pewnością nie należę do tych, którzy z przekonaniem oceniają wiedzę, umiejętności i intelekt nieznanych sobie osób.

 20. Niestety Wołomin zawsze musi wieść prym we wszystkich negatywnych aspektach. To co wypisujecie w tych komentarzach jest tak małe, że aż trudno uwierzyć, że ludzie ludziom zgotowali ten los. Nałkowska, która powinna być kojarzona z Wołominem pozytywnie na pewno nie byłaby szczęśliwa z tego, że Wołomin moralnością Pani Dulskiej stoi! A fałsz to pierwsze imię awatara SN. Pamiętajcie to kwestia czasu, kto sieje wiatr zbiera burzę! SN Taki jesteś szczęśliwy? W rodzinie ok? Kobitką niestety nie jesteś! Żadna kobieta nie ma w sobie tyle jadu! Czy to „Medaliony”, czy „Granica”?

 21. Ab. Piszę bo znam Największych z Największych z dziedziny chemii i ratownictwa chemiczno-ekologicznego. Ekspertów i Doradców krajowych. Ad .Specjalisto z dziedziny chemii – ja chylę Im czoło. Czy chcesz konfrontacji wiedzy. Zapraszam. Proszę podać propozycję kontaktu.

 22. Ab, dyskutujesz z opcją pani kandydatki, daruj sobie, klakiera do swoich racji nie przekonasz. Kontynuując dyskusję napędzasz premię do kieszeni strażaka. Taki z tego będzie pożytek.

 23. Strażak. Różnimy się tym, że ja nie znam Największych z Największych, jestem praktykiem który widział niejeden uboczny i całkowicie nieprzewidziany, a nawet niemożliwy do przewidzenia z punktu teorii, efekt eksperymentu chemicznego. Stąd moje zdziwienie, zwłaszcza, że widzę na zdjęciach małe dzieci. Nie bez kozery tego przedmiotu naucza się w szkole dopiero w klasach powyżej szóstej. Nie z każdego okna wypada dziecko a słyszymy o takich wypadkach i zawsze są temu winni jacyś dorośli, którzy czegoś nie dopilnowali, albo otwartego okna albo dziecka. Jeśli w tle, którego nie widać byli wysokiej klasy specjaliści w zakresie ratownictwa chemicznego to słusznie zauważyłam, że p. Radwan zaufała tym którzy znają się na tym lepiej.
  Jeszcze jedna różnica, ja chylę czoła przed kimś a nie komuś.
  Jak mawiał prof. Stanisławski – i to by było na tyle.

 24. Nie wiedziałam, że jest ten piknik…
  Więc tu napiszę coś pożytecznego… o teście moczu INDICAN… który można byłoby u nas robić…
  Dr D’Adamo napisał, że złe działanie na nasz organizm szkodliwych lektyn wykrywa prosty naukowy test na mocz, określany skalą indican. Ponoć ta metoda była szeroko stosowana w medycynie konwencjonalnej przez pół wieku poprzedzające rok wydania książki (1997), lecz została zaniechana z braku zainteresowania. Test jest opisany na 38 str książki Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Wydaje się banalny. Skala indican (0-4 , porównuje się kolor dymu) mierzy czynnik nazywany gniciem jelitowym. „Jeśli jesz regularnie produkty o wysokiej zawartości lektyn lub trudne do strawienia, wskazania na skali indican będą wysokie, co będzie oznaczało, że masz w organizmie wysoki poziom substancji rakotwórczych. …Skala indican pokazuje, że substancja rakotwórcza przenikająca do organizmu jest powiększona do 90x w stosunku do wyniku kogoś, dla kogo nie jest toksyczna.” Dr D’Adamo radzi: „poproś swojego lekarza medycyny konwencjonalnej lub naturalnej o wykonanie tego testu”. Kiedyś pytałam w różnych laboratoriach, ale u nas nikt nic o tym nie wie…. a ponoć już po 2 tygodniach stosowania diety zgodnej z grupą krwi, wynik np. 2,5 maleje do 1, lub nawet 0. Z książkowego opisu (bez proporcji i bez kolorowej skali) test miałby szansę wykonać każdy uczeń na laboratorium z chemii (przynajmniej za moich szkolnych czasów)….Może jakiś chemik odważy się to wypróbować! Ja sprawdzałam w encyklopedii i jest mowa o takim dymku…przy zachodzeniu pewnej reakcji. Stosując wskazówki BTD trwale wyzdrowiałam i bez tego testu

  „Test indican
  1. zmieszaj mocz z kwasem chlorowodorowym i żelazem; wynik będzie reakcją dymną
  2.niechaj mieszanina osiada przez 2 minuty, następnie dodaj 3 krople chloroformu. Będzie więcej dymu o kolorze od jasno do ciemnoniebieskiego
  3.Porównaj kolor dymu ze skalą indican:0-2 dobrze,2-2,5 problemy, 3-4 niebezpieczeństwo”

  0 -to kolor biały a 4 -granatowy

  • 15 z PiS, 4 z CS E. Radwan, 2 z Przymierza Samorządowego, 1 z Inicjatywy Samorządowej i 1 z Mazowieckiej Wspólnoty Sam. Nazwiska: (PiS) Orych, Bieńczyk, Dol, Wytrykus, Czarzasty, Skoczeń, Banaszek, Dembiński, M. Bereda, A. Bereda, Paziewski, Fuśnik, Rembelski, Stępnik, Sawicki, (od E. Radwan) Kowalczyk, Górski, Sikorski, Wiatrak, (PS) Łoś, Zelezik, (IS) Kozaczka, (MWS) Kowalczyk.

 25. Organizowanie tego typu „pikników” jest delikatnie mówiąc niepoważne. Tak samo niepoważne jak szopka odstawiona przez Burmistrza R.R. który w przenośni i dosłownie przed wyborami karmił wyborców kiełbasą. Takie coś powinno być karane. Kandydaci powinni spotykać się z wyboracmi – owszem ale nie powinni wciskać ludzią darmowych „kiełbasek”. Ja będąc mieszkanka Kobyłki poczyłam się jak pies… którego wabi się przynetą. Moimo zdaniem ta kampania była niskich lotów. Brak kompetentnych kandydatów którzy mają wyczucie smaku.

 26. Jeśli Pani Elżbieta czuje się na siłach powinna przed drugą turą przystąpić do debaty z Panem Madziarem. Sądze że Pan Madzier z chęcia zgodziłby się na tego typu konfrontację – wówczas mógłby uświadomić wyborcą, że Pani Radwan jeszcze do funkcji burmistrza nie dorosła.

 27. Stanowno odradzam głosowania na Panią Radwan w II turze wyborów na stanowisko burmistrza miasta Wołomin.
  Uważam, że Pan Madziar powinien dokończyć to co rozpoczał. Pani Radwan wyglada na sympatyczną kobietę ale nie ma doswiadczenia. Nie piastowała bowiem stanowiska burmistrza lub jego zastępcy. Musi się jeszcze wiele nauczyc.

  • Ludzie! Sami przeczytajcie co piszecie! Brak doświadczenia? A na jakich stanowiskach pracował Madziar przed wyborami w 2010 roku?

 28. „Uważam, że Pan Madziar powinien dokończyć to co rozpoczął”
  Przepraszam, możesz napisać co rozpoczął? bo trochę nie kaman jestem.

  • Obsadzanie stanowisk w urzędzie według partyjnego klucza, tworzenie nowych, niekoniecznie potrzebnych stanowisk z wynagrodzeniem na porządnym poziomie. Sugerujecie, że to nie wystarczy?

 29. Do specjalistów od marketingu -„mniej kiełbasy więcej chleba, Debata, Lucyna „- widzę ,że w dyskusję wtrącili się Żołnierze Madziara. Obrońcy sposobu prowadzenia kampanii. Pani Radwan i jej sztab ma choć pomysły, które waszego kandydata powaliły na kolana. Siedział w samochodzie przy targowisku jak szpieg z Krainy Deszczowców i obserwował jak dzieciaki bawią się z Panią Radwan nauką. Wy tylko potraficie doradzić jak rozdawać pączki. Żenada PiSowcy – żenada. Najciekawsze to to, że wizja władzy w Wołominie oddala się wam z prędkością tachionów. Do spotkania po II turze.

  • skoro jestes takim zagorzałym fanem Pani Radwan to może w jej imieniu posprzątasz moją klatkę schodową po której walają się ulotki Twojej zwolenniczki.
   Oszczerstwa na temat Pana Ryszarda Madziar jakie w nich powypisywano przekraczają granice dobrego smaku i etyki politycznej. Zero kultury osobistej… Po trupach do celu… A fujjj….

 30. Aż strach czytać te komentarze. Tyle nienawiści, żalu i grubianstwa. Kultury ludzie…. Kultury!!! To jak wypowiadacie świadczy o Was nie o kandydatach. Rozmawiajmy na tematy istotne… wykształcenie, wrodzone dyspozycje liderskie, kompetencje, pomysłowość, prawdomówność, obiektywizm… to jest istotne. Nie to, że Pani Radwan ma dochody większe od Pana Madziara. nie to, że Pan Madziar ma kredyt i usilnie chce się utrzymać na stanowisku. To nie jest istotne. Liczy się to co Ci ludzie nam dadzą a nie tylko to co zabiorą.

 31. Wypowiedź „TSA” jest nieprawdopodobnie żenująca. Człowieku nie sprowadzaj tego tematu wyborów do kwestii oddawania moczu.
  Jeśli nie masz nic sensownego do przekazania to – milcz.

  • Jeśli występujesz pod szyldem „nie nienawiści” i wspominasz o tym, że istnieje coś takiego jak „kultura”, to się zastanów o jakim rodzaju kultury się wypowiadasz, przeczytaj swój drugi post i zastanów się, czy i ciebie ktoś nie powinien przywołać do kultury i pokazać, że pałasz nienawiścią. Nie ma tu nikogo, kto przedstawia się jako „TSA”. Jeśli się do kogoś zwracasz, to przynajmniej zwracaj się do niego używając poprawnego brzmienia jego imienia. Zacznij porządkowanie świata od siebie.

 32. Jako Burmistrz Wołomina nie zarobi więcej, czyli przychodzi tu jako społecznik. Ten fakt akurat działa na jej korzyść jako kandydata. Popieramy Elżbietę Radwan!

  • Pani R społecznikiem? Żart. Pani R wszystko robi dla pieniędzy. Zaciągneła kredyty na samochody, które teraz musi spłacać. Tak więc musi się utrzymać przy korycie mając na uwadze fakt że jej pozycja w kobyłkowskim urzedzie pewna nie jest. Burmistrz Roguski zatrudnia ja zapewne wyłącznie dlatego by mieć wtyki w Wołominie. Wszyscy bowiem wiedzą, że relacje między Madziarem a burmistrzem Kobyłki do najlepszych nie należą. Ja osobiście cieszę się z tego. Cieszę się, że Wołomin nie idzie śladami Kobyłki. To co ma miejsce w tej miejscowości woła bowiem o pomstę (np. dochód roczny Pani Radwan w wyskości 153 tys. zł, budowa „Wichru” – gminnego basenu, kosztowne imprezy z okazji Dni Kobyłki na których lansuje się burmistrz i inne nietrafne inwestycje).

 33. Miło byłoby, gdyby obydwoje kandydaci odpowiedzieli na szereg pytań mieszkańców przed kolejną turą wyborów. Może warto udostępnić stronę Wieści lub stworzyć specjalną stronę?

 34. Wszedłem na to forum i normalnie szok. Chociaż z drugiej strony czego się można spodziewać wchodząc do chlewika ? nawet jak uważasz by nie wejść w g.. to i tak po wyjściu otacza cię aureola smrodu.
  Pewnie piszą tu sfrustrowani niedoszli działacze samorządowi.
  Tfu.. wychodzi na to, ze wasz wynik wyborczy to szczęście dla Wołomina
  ps
  proszę frustratów nie silić się na ripostę, tylko po przegranej poszukać sobie uczciwej roboty

 35. Pani R społecznikiem? Żart. Pani R wszystko robi dla pieniędzy. Zaciągneła kredyty na samochody, które teraz musi spłacać. Tak więc musi się utrzymać przy korycie mając na uwadze fakt że jej pozycja w kobyłkowskim urzedzie pewna nie jest. Burmistrz Robert Roguski zatrudnia ja zapewne wyłącznie dlatego by mieć wtyki w Wołominie. Wszyscy bowiem wiedzą, że relacje między Madziarem a burmistrzem Kobyłki do najlepszych nie należą. Ja osobiście cieszę się z tego. Cieszę się, że Wołomin nie idzie śladami Kobyłki. To co ma miejsce w tej miejscowości woła bowiem o pomstę (np. dochód roczny Pani Radwan w wyskości 153 tys. zł, budowa „Wichru” – gminnego basenu, kosztowne imprezy z okazji Dni Kobyłki na których lansuje się burmistrz i inne nietrafne inwestycje).

 36. Idz PISiorze i nie kompromituj siebie i Madzi. Rzeczywiście kredyt Pani Radwan w wysokości 20000 zł można porównywać do 900000 Madziara… Więc nie pisz bzdur plebsie.

  • Rody: skoro jestes takim zagorzałym fanem Pani Radwan to może w jej iminiu posprzątasz moją klatkę schodową po której walają się ulotki Twojej zwolenniczki.
   To co w nich powypisywano przekracza granice dobrego smaku i etyki politycznej.

 37. Do rudego: Pana poziom wypowiedzi sięga dna. Nieetyczne jest aby urzędnik taki jak Pani Radwan (niskosytuowany bo zaledwie na szczeblu gminny dwusiestotysiecznej) osiągał średni miesięczny dochód w wysokości 12,7 tys. zł!!! Ta kwestia powinna być wyjaśniona w trakcie sesji Rady Miasta. Ciekawe czy mieszkańcy Kobyłki, którzy płacą za Pani „pracę” wyceniają ją tak wysoko jak kobyłkowski burmistrz. Nie wydaje mi się. Nie poprieram PISu jako parti. Ale Madziara tak. Zagłosuję na niego dlatego, że chce oderwać Panią Radwan od koryta. Czuje bowiem flustrację zaistniałą sytuacją. Pan Ryszard posiada już przygotowanie do pełnienia funkcji burmistrza o czym nie można powiedzieć w przypadku jego kontrkandydatki. Ponadto obecny burmistrz ma większą kulturę osobistą. Jego zwolennicy również. Dowód? Pana wypowiedź.

 38. Jeszcze jedno oświadczenie składa się za 2013 w 2014r. jak chcecie dowalać to chociaż róbcie to z głową. Miłej lektury.

 39. Rody: skoro jestes takim zagorzałym fanem Pani Radwan to może w jej iminiu posprzątasz moją klatkę schodową po której walają się ulotki Twojej zwolenniczki.
  To co w nich powypisywano przekracza granice dobrego smaku i etyki politycznej.

 40. Kto roznosił przed wyborami ulotki oczerniające Pana Madziara (do tej pory walają się po mojej klatce schodowej)?
  Kto na łamach Wieści Podwarszawskich oczerniał kontrkandydata?
  Kto organizował spotkania z mieszkańcami (np. w piatek na ul. Moniuszki w Wołominie) na których oczerniał przeciwnika?
  Otóż nie był to Pan Madziar. On w tej kampani po trupach do celu nie szedł. Nie prowadził agresywnej polityki i dlatego zyskał moją sympatię.
  Jest mi przykro, że żyję w tak zajadłym środowisku.
  Jeśli ktoś jest złym człowiekiem?
  Jeśli kieruje się niskimi pobudkami?
  Jeśli nie liczy się ze swoim kontkandydatem?…. to czy będzie liczył się ze swoimi wyborami?
  Drodzy Wołominiacy nie ma się co cieszyć. Dotychczas Pani Radwan nic dobrego dla Was nie uczyniła abyście byli dumni że oddaliście na nią swój głos… Wszystko okaże się dopiero w bliższej lub dalszej przyszłości.
  Być może za 4 lata będziecie mieć o niej gorsze zdanie niż o Panu Ryszardzie…
  Kto wie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj