Wołomin: Władze oszczędzają na małych mieszkańcach?

13

Władze Wołomina jednak nie zdecydowały się zorganizować busa dzieciom z Cięciwy i Mostówki, dojeżdżającym do szkoły w Leśniakowiźnie, w zamian proponując zwrot za przejazd komunikacją publiczną. Jest jednak jeden problem: połączenia autobusowe są ułożone w taki sposób, że opiekunowie odwożący dzieci nie mieliby czym wrócić do domu. W związku z powyższym droga dzieci 6-7 letnich do szkoły musiałaby wyglądać następująco: Maluch maszeruje na przystanek oddalony od swojego domu o 1 km, główną drogą bez pobocza i chodnika, następnie czeka na autobus, wsiada i jedzie do szkoły. Powrotna droga wyglądałaby podobnie. – Jest nam po ludzku najzwyczajniej w świecie wstyd za takich urzędników, którzy w swoich hasłach wyborczych mają wpisane „dobro dzieci” – przyznają rodzice uczniów z Majdanu i Cięciwy.

Przypomnijmy, że sprawą dojazdu dzieci z innych wsi do szkoły w Leśniakowiźnie władze miasta konkretniej zajęły się dopiero po awanturze na październikowej sesji RM, w dwa miesiące po rozpoczęciu roku szkolnego. Wcześniej urzędnicy skrupulatnie mierzyli drogę do szkoły: od szkoły do przystanku w Mostówce i stwierdzili, że nie ma 3 km wymaganych w ustawie. Tymczasem, jak wskazują rodzice, droga dziecka powinna być zmierzona do domu, nie zaś do znacznie oddalonego przystanku. – Jako rodzice byliśmy obecni na sesji rady gminy i na posiedzeniu komisji oświaty. Na obu dostaliśmy zapewnienie, że dzieci z Mostówki i Cięciwy będą miały dowóz w postaci autobusu szkolnego do szkoły w Leśniakowiźnie. Nawet te dzieci, którym brakuje do 3 km zaledwie kilkunastu metrów. Nieludzkie przecież jest niebranie ich pod uwagę, bo mieszkają 200 metrów bliżej… – wskazują rodzice, którzy zdecydowali się opowiedzieć o swoich problemach redakcji Wieści. (…)

Więcej na łamach Wieści

 

13 KOMENTARZE

 1. A co zrobiła Rada Rodziców, w której – o ile mi wiadomo – jest wpływowa pani startująca na radną, zaprzyjaźniona z burmistrzem, a teraz z panią Radwan. W swojej ulotce pani obiecuje nie tylko zagwarantowanie bezpieczeństwa dzieciom, ale także wielkie porządki, nie zauważając, że sterty ziemi i gruzu różnego pochodzenia należą właśnie do niej. Może należałoby najpierw uprzątnąć swoje podwórko? Już wyobrażam sobie plan zagospodarowania, o który ma walczyć – i kolejne efekty w postaci gór wchodzących mieszkańcom na działki. Ciekawe, czy pani przekieruje swoje dziesiątki tirów na inną drogę, żeby zagwarantować bezpieczeństwo dzieciom. Obłuda i zakłamanie – obrzydliwość.

 2. Coś mi to pachnie wypowiedzią konkurencji z Mostówki. Czy to czasem nie jest wypowiedź słynnej Pani B… Tak to coś wygląda.
  A gdzie jest , przepraszam , że pytam, sołtys Mostówki kandydat na radnego? Co zrobił w tej sprawie? Czy czeka az inni to załatwią a on sobie przypisze sukces?
  Dla kogo załatwił ta drogę przez krzaki w Mostówce ? Jest jedna taka osoba , której to było potrzebne by bezkarnie wykopywać w lesie piach i zwozić tam śmieci, to Pani B…
  Czy Pan kandydat ma jakieś osiągnięcia oprócz zawłaszczania dorobku innych?
  Kto , do jasnej cholery, zawalczy o dzieci?

 3. Rada rodziców nigdy nie walczyła o dobro dzieci. Zawsze panował w niej paniczny strach, że jak się będzie o coś dla szkoły walczyć, to szkołę zamkną. Kociuby różnej maści udzielały się w radzie, w tym także dwie nawiedzone aktywistki z Mostówki, ale jak w salach lekcyjnych wiatr hulał, to nikt o wymianę okien i zapewnienie normalnego ogrzewania się nie upomniał. Teraz też nikt nie będzie się angażował w zapewnienie dowozu, bo może się komuś narazić. Kupowanie kwiatków i noszenie prezencików nauczycielkom to specjalność miejscowej grupy zaangażowanej. Szczytem wyuzdania w działaniach rady rodziców pozostaje organizowanie zabawy karnawałowej z odwiecznym rzucaniem pączka na papierową serwetkę.

 4. Przecież rodzice dostali darmowe bilety dla dzieci i co się okazało, że były wpisane dzieci których rodzice o niczym nie wiedzieli i nie chcieli transportu do szkoły. Albo na listę były wpisane dzieci z jednej strony ulicy, a z drugiej strony już nie bo nie sympatyzują rodzice z jednym z panów sołtysów. A najlepsze, że rodzice myśleli że ich kochane dzieci będą zabierane prosto z przed domu (najlepiej z ciepłym łóżeczkiem).
  A co do pączka proszę zorganizować inna zabawę. Dzieci dobrze się bawią, mają liczne konkursy i nagrody i nikt nie wyszczególnia czy rodzice zapłacili składkę czy nie.

  • Mama, kto Cię wychował? I gdzie? Gdzie byłaś, co widziałaś? Umiesz posługiwać się widelcem i nożem? Bo jeśli akceptujesz pączek na serwetce, to pewnie w użyciu w twoim domu tylko łyżka i miska wspólna dla wszystkich. Więc lepiej nie wypowiadaj się, bo się ośmieszasz.

 5. SN jak się nie podoba to przepisz dziecko do którejś ze szkół w Wołominie. Przy takich warunkach jak do tego roku mieliśmy to nasze dzieci mają bardzo dobre wyniki w nauce, a kadra nauczycielska zawsze starała się nadrobić braki w sprzęcie. Nie jest tajemnica że UM oszczędza na nas jak może. Dyskusja jest o transporcie dzieci do szkoły a nie o pączkach, jak komuś nie pasuje może zrezygnować i dziecka nie wysyłać na bal.

 6. Mama, naprawdę taka tępa jesteś, czy tylko udajesz? Usiądź lepiej z rodziną do tej jednej michy, to szczyt waszych osiągnięć cywilizacyjnych. I tuptaj do nauczycielek z prezencikami, jednej z nich możesz spokojnie kupić słownik ortograficzny, powinna się ucieszyć kobieta, bardzo jej się przyda.

  • gallus, może zauważyłeś, że nie toleruję tępoty. Taka jest u mnie naturalna reakcja na nawiedzone aktywistki, które niewiele mają do powiedzenia, ale z zasady bronią jedynie słusznej, ich zdaniem, sprawy, bo im się wszystko podoba. Takie wiecznie zadowolone, ciche i pokornego serca i oczekujące manny z niebios jako nagrody za zadowolenie. Twój pupil wszedł do rady? Bo mój pupil z mętnymi powiązaniami odniósł sukces wyborczy w pełnym zakresie.

 7. SN, nawet jak nie tolerujesz tępoty jak piszesz, to możesz nie obrażać ludzi? Przecież każdy wpis to pogarda i poniżanie innych. To ma być sposób na przekonanie inaczej myślących?

 8. Many small companies prefer to hire SEO specialists
  as consultants rather than full time employees, unless they have a certain amount of websites that need
  to be continuously maintained and optimized. So what are you going to put in their search box is „property for sale website in bethesda md (Rachel) optimization tips”. Auro – IN has a strong team that is built on the delivery of outstanding campaign results, customer service and appreciation, and high levels of technical capabilities and values. Webmaster follows a long process to promote a website in top search engines (Google, Yahoo and Bing).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj