Zarząd SKOKu w areszcie

11

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Wołominie jest jedną z największych kas spółdzielczych w Polsce. W ostatnim czasie o SKOK Wołomin jest głośno, choć taki rozgłos nie jest dobry ani dla władz Kasy, ani jej klientów. Ci ostatni tracą nerwy, obawiając się o swoje oszczędności.

Jeszcze kilka miesięcy temu, niemal w każdej z lokalnych gazet można było przeczytać, że SKOK Wołomin to duma tej ziemi. Nikomu wówczas nie przeszkadzało, że dwoje ważnych jego pracowników już od kwietnia siedzi w gorzowskim areszcie. Nikogo też nie dziwiła „bogata feta” z okazji kolejnej rocznicy jego działania, w której uczestniczyli wszyscy „ważni” samorządowcy. Dopiero wydarzenia środowego poranka wzbudziły przerażenie i refleksję.

O SKOK Wołomin zrobiło się ponownie głośno, niemal we wszystkich krajowych środkach masowego przekazu. Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp., pod zarzutem działania na szkodę spółki, zatrzymano prezesa Mariusza G. i Mateusza G., członka zarządu kasy.

Powodem akcji śledczych było bezprawne udzielanie wielomilionowych kredytów. W trakcie audytu przeprowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego wyszło na jaw, że SKOK Wołomin miał udzielać kredytów pod zastaw działek o znacznie niższej wartości niż kwota pożyczki. Później te kredyty nie były spłacane. Informacje ws. śledztwa przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Dariusz Domarecki, potwierdzając, że mężczyźni usłyszeli zarzuty działania na szkodę SKOK Wołomin oraz działania w zorganizowanej grupie przestępczej w latach 2009-14, której celem było uzyskiwanie pożyczek i kredytów z tej kasy przez podstawione osoby. Grozi im do ośmiu lat więzienia. Domarecki wyjaśnił, że za wiedzą podejrzanych podstawione osoby przedkładały podrobione zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości zarobków i akty notarialne, stanowiące zabezpieczenie pożyczek i kredytów na nieruchomościach o znacznie zawyżonej wartości. To pozwalało uzyskiwać wysokie kredyty i pożyczki. Według prokuratury, podejrzani są współodpowiedzialni za zaciągnięcie ponad 200 pożyczek na łączną kwotę ponad 300 mln zł, czym działali na szkodę SKOK Wołomin. Obaj nie przyznali się do winy i zaprzeczyli, aby brali udział w tym procederze. Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie Mariusza G. i Mateusza G. na trzy miesiące. (…)

Więcej na łamach Wieści.

 

11 KOMENTARZE

 1. A brat pani wiceprezes, która siedzi w pierdlu już pół roku startuje na radnego. Czy ktos pojmuje o co chodzi? Przecież to całkowity brak przyzwoitości.
  Tylko czy chamy potrafią to pojąć?

 2. Panie Kowalczyk czy masz Pan choćby odrobinę honoru? Czy to dla Pana pojęcie nieznane? Czy dalej twierdzicie , że jesteście wzorową katolicką rodziną?
  Jak tam tatuś czy już na wszystkich napisał donosy? Pan robisz to samo. Czy jako radny też będziesz Pan donosił?
  Wstyd , że taki chce być radnym i reprezentować innych.

 3. gallius, przyzwoitość w Wołominie to przeżytek. Uszła z rady jakieś dwie kadencje temu i nie zamierza wracać. Kandydat, o którym piszesz, nie jest jedynym, który z racji wiadomych powiązań członków najbliższej rodziny z wiadomym światkiem powinien powstrzymać się od kandydowania. Takie czasy…

 4. gallus anonimus. Ukrywasz się sam pod pięknymi anonimami , a tak chętnie szermujesz nazwiskami bez udowodnienia winy.Dobrze pisze SN.Takie czasy…
  Każdy chce być mądrzejszy niż ustawa przewiduje.

  • ian, moje zdanie jest dokładnie takie, jak gallusa. Też uważam, że ludzie w określonych sytuacjach nie powinni ubiegać się o miejsca w radzie. Przyzwoitość z rady uszła, to jest prawda w 100%. Ale ilu społeczników kandyduje w obecnych wyborach? Znam tylko dwie kandydatki – autentyczne społeczniczki. Niewiele, bardzo niewiele. Jedna z nich pewnie przepadnie, a szkoda, bo kobieta jest naprawdę zaangażowana i robi dużo dobrego. A że czasy takie? Będą jeszcze gorsze, bo tam gdzie będą nawet niewielkie profity, kandydatów po nie będzie wielu, bez względu na kwalifikacje i zacięcie społecznikowskie. Takich czasów nie aprobuję, konstatuję jedynie, że są jakie są i jeden gallus z jedną oplutą na tym forum SN tego nie zmienią.

 5. Ian – o jakie dowodzenie winy chodzi? Tu mowa o aresztowaniu podejrzanych. Tu mowa o przyzwoitości. Czy rozumiesz co to przyzwoitość ? To trudny termin i w tych czasach nierozumiany i ze wstrętem odrzucany bo zmusza do zachowania norm. Ci, którzy dorwali się do pieniędzy, a brak im wychowania i kultury, często tak kończą. Ludzi do sprawowania odpowiedzialnych funkcji wychowuje się, tworzy sie tradycje rodzinne, etykę zawodową itd. itd. Wiesz co to jest etyka? Co to zachowanie etyczne? Rozumiem, jesteś związany ze SKOK-iem albo spokrewniony czy spowinowacony z aresztowanymi. Ok! ale nie dorabiaj do tego teorii .

 6. For example, the latitude and longitude of London, England is 51.
  ” You will not keep a roof over your head for long with excuses like, „Sorry I couldn’t
  pay my bills last week. Let’s briefly run through the four main negotiating styles.

 7. Awesome blog you have here but I was curious about if you knew of
  any discussion boards thawt cover the same opics talked about here?
  I’d realloy love to be a part of community where I cann get advice from other experienced people that share thhe same
  interest. If you have any recommendations, please let me know.
  Thanks!

  Heree is my site bccs1.com (Aline)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj