Urząd ma być sprawny i skuteczny

1

Radosław Korzeniewski wprowadził zmianę pokoleniową we władzach Dąbrówki. Nowy wójt gminy Dąbrówka kadencję rozpoczął od dokładnego przeanalizowania działań swojego poprzednika. W rozmowie z Eweliną Dzięcioł opowiada m.in. o szczegółach kontroli w urzędzie oraz o tym, jak współpraca gminy z potencjalnymi inwestorami wpływa na jej rozwój.

Podczas kampanii samorządowej przekonywał Pan, że gmina Dąbrówka potrzebuje zmian. Jakie zatem zmiany zamierza Pan wprowadzić w życie?

– Moim celem jest stworzenie nowoczesnej i przyjaznej mieszkańcom gminy, wykorzystującej swe atuty dla dobra ludności i zgodnie z ich wolą. Gmina Dąbrówka za sprawą trasy S8 może przekształcić się z rolniczej słabo rozpoznawalnej gminy, w atrakcyjną pod względem inwestycyjnym jednostkę samorządu terytorialnego, tak jak np. Lesznowola czy Milanówek. Aby tak się stało trzeba przygotować dla inwestorów odpowiednią ofertę, która nie tylko zachęci do lokowania tu inwestycji, ale także utożsami plany biznesowe inwestorów z naszą wizją rozwoju gminy.

Co było dla Pana priorytetem tuż po objęciu stanowiska wójta?

– W pierwszych dniach kadencji priorytetem była kwestia zmiany nastawienia społeczności lokalnej, ale również inwestorów do Urzędu Gminy. Po części już to się dzieje. Interesanci wychodzą zadowoleni, a inwestorzy chcą z nami rozmawiać o przyszłości naszej gminy, co bardzo doceniam. Jestem już po pierwszych rozmowach z prezesami spółek, którzy zdecydowali się inwestować na tym terenie. Okazuję się, że w wielu punktach mamy zbieżne poglądy w kwestach współpracy gminy z przedsiębiorcami, co mnie cieszy. Zależy mi na tym, aby wizerunek władz gminy Dąbrówka był przyjazny nie tylko nowym inwestorom, ale przede wszystkim mieszkańcom naszej gminy. Wcześniej wyglądało to różnie. Byliśmy raczej postrzegani przez pryzmat gminy o dużym potencjale, ale jednak zamkniętej na zewnątrz. Zawszę podkreślałem, że nasza gmina powinna otworzyć się na nowe możliwości, bo to jedyna szansa na rozwój.

Swoją kadencję rozpoczął Pan mocnym akcentem, tj. zawiadomieniem odpowiednich służb o fałszowaniu przez poprzednich włodarzy gminy dokumentów urbanistycznych. Czy Pańskie obawy w sprawie tych nieprawidłowości się potwierdziły? Co dalej w tej sprawie? (…)

Więcej na łamach Wieści.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj