O pałacowej kulturze

2

Posiedzenia komisji rady przed sesją to rutynowe zadania każdego samorządu. O ile na takich spotkaniach wypracowuje się najtrudniejsze decyzje, tu powstają ostateczne projekty uchwał, o tyle na pierwszych powyborczych spotkaniach są to raczej zebrania towarzyskie, podczas których mówi się o niczym.

W komisjach radny pracuje na swój wizerunek, a sesja staje się tylko miejscem walk na politycznym tatami. Dlatego też od pierwszego posiedzenia każdy z obserwatorów samorządowego życia z uwagą obserwuje to, co dzieje się podczas posiedzeń komisji. Z takim też przesłaniem uczestniczyliśmy w posiedzeniu Komisji Dziedzictwa Narodowego i Kultury, innej niż wszystkie, bo zaledwie czteroosobowej. Głównym motywem jej zwołania było zaopiniowanie budżetu powiatu na obecny rok, jak również zapoznanie się z wieloletnią prognozą finansową na lata 2015-2024.

Z zapowiedzi skarbnik powiatu uczestniczącej w spotkaniu wynikało jasno, że na bieżący rok wydatki na kulturę zbyt wysokie nie będą, co najwyżej zbliżone do tych ubiegłorocznych. I tu padły konkretne kwoty opisujące dokładne ich przeznaczenie. Na koniec wyliczanki jedna z nich wzbudziła w radnych zdziwienie. – 382 tys. zł zabezpieczono na utrzymanie Pałacu w Chrzęsnem – padło z ust skarbniczki. (…)

Więcej na łamach Wieści.

2 KOMENTARZE

  1. There are some schools in the Atlanta System and in metro-counties
    that are on the year round school schedule; and it will vary as to beginning and ending days; as well as holidays.
    Even the light needs to be perfect and for that you should make sure that you always use white light while you are doing your homework.

    Is it really possible for a college student with all those challenges and distractions to do my chemistry homework, finish it in time and deliver quality.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj