Ponad 220 tysięcy na nagrody!

6

Jak podano na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wołominie, odchodzący burmistrz przeznaczył na koniec roku w sumie ponad 200 tysięcy złotych na nagrody dla urzędników. Radni poprosili nową burmistrz o podanie szczegółów związanych z tymi wydatkami.

– Potwierdzam. Poprzedni burmistrz wypłacił nagrody pracownikom – przyznała burmistrz Elżbieta Radwan prosząc skarbnik gminy o podanie precyzyjnej kwoty. Skarbnik, zaglądając w papierki przeczytała, że kwota wypłaconych nagród to 220 375 zł. Nie podano jednak, którzy z urzędników otrzymali dodatkowe pieniądze.

Chcąc porównać przytoczoną sumę do innych nagród, wypłacanych pod koniec roku radny Adam Bereda poprosił o wykaz nagród przyznawanych przez ostatnie 8 lat.

Także radny Dominik Kozaczka poprosił o bardziej szczegółowe dane: – Dla mnie szokującym byłoby, gdyby ta kwota była podzielona przez 15 pracowników, a może się okazać, że to kwota podzielona na wszystkich urzędników wszystkich jednostek, i że była to premia świąteczna w wysokości 100-200 zł.

Burmistrz Elżbieta Radwan zapewniła jednak: – Nagrody były wypłacane tylko i wyłącznie pracownikom Urzędu Miejskiego w Wołominie. Decyzja poprzedniego burmistrza była taka, a nie inna i jeśli ocena pracy urzędników była taka a nie inna, ja nie wnoszę tutaj żadnych uwag. Natomiast ze względu na ochronę danych osobowych nie mogę podać kto jaką kwotę dostał – informowała. (…)

Więcej na łamach Wieści.

6 KOMENTARZE

  1. A właściwie po co tak naprawdę była m.in. wprowadzana ochrona danych osobowych… oglądając niezależną telewizję trochę się człowiek doinformuje na różne tematy… Dziś usłyszałam m.in., że opozycja chce zmusić Rząd do zmiany planów względem kopalni… a lewica zażądała nawet imiennego wykazu ( też chyba z poprzednich 8 lat)… zarobków prezesów… rad nadzorczych… i różnych ludzi z innych firm np. doradczych itp związanych z górnictwem… Kiedyś mówiło się… że ryba zawsze psuje się od głowy

  2. Pani Burmistrz niech zdejmie tabliczki z nazwiskami na drzwiach urzędu ze względu na ochronę danych osobowych, albo niech się douczy, że taka informacja zgodnie z polskim prawem i kolejnymi wyrokami sądu jest informacją publiczną. Ostatnio sąd wydał wyrok, że informacją publiczną są również zarobki w spółkach komunalnych i państwowych.

  3. Jak pokornie duli w tubę Madziara to im sypnął groszem. Zwyczajnie, zawsze się nagradzało wiernych janczarów. A radni PiS, jak widać, chcą pokazać, że to nie tylko PiS tak robił. Metoda stara jak świat i podła .

  4. Chyba lepiej dał Pan Piotr S. (OSiR) Swojej Kochance nie małą nagrodę !!! Ale przy jej wyglądzie to raczej na operacje plastyczną i to nie jedną . Więc wiadomo czym się kierował .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj