Wołomin: Koniec straży miejskiej?

49

Nowa burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan przechodzi od słów do czynów. Na pierwszy ogień idzie straż miejska, bez której zdaniem burmistrz, Wołomin nie dozna żadnego uszczerbku. Za przykład może służyć choćby Zielonka, w której po zlikwidowaniu tej formacji przestępczość nie wzrosła.

Decyzja o likwidacji straży miejskiej ma zostać poprzedzona konsultacjami społecznymi. Mieszkańcy wypełnią ankiety, w których jasno opowiedzą się za lub przeciw temu pomysłowi.(…)

Więcej na łamach Wieści.

49 KOMENTARZE

 1. A ja tam jestem za pozostawienie mimo tego że kiedyś dostałem mandat ale szybciej i sprawniej załatwił moja sprawę niż Policja jak potrzebowałem ich pomocy.

 2. Nie rozumiem jak po 2 miesiącach urzędowania można podejmować tak ważne decyzje dotyczące naszego bezpieczeństwa Ja widzę strażników Widzę ich jak odwożę córkę do szkoły, kiedy zastępują „stopków”, widzę jak chodzą po moim osiedlu i użerają się z pijaczkami, na 1 listopada przy cmentarzu też byli…a gdzie są policjanci? Czy ktoś widział policjanta chodzącego po mieście?

 3. balinka coś w tym jest. Ja policjantów na piechotkę jeszcze nie widziałem. Dodam również że miałem styczność ze strażą miejską i moją sprawę załatwili szybko i pozytywnie. Jestem za tym żeby ich zostawić, więcej patroli policji – NIE bo i tak ich na mieście nie będzie widać.

 4. Propozycja likwidacji SM jest socjotechnicznym przesunięciem tematu RIPOK na dalszy plan. Jeśli uda się RIPOK kanalizować likwidacją SM pozostaną odpowiedzialni za jego powstanie. Pani Burmistrz zmiany proszę zacząć od pozbycia się odpadów ze Starych Lipin i złych doradców.

  • Chyba masz rację, tylko jak się to ma do przedwyborczych deklaracji dotyczących konsultacji społecznych w sprawie, jak by się to nie nazywało: RIPOK czy zakład przetwarzania odpadów, zagospodarowania terenu po wysypisku? Przecież te właśnie deklaracje przełożyły się, moim zdaniem, na wynik wyborczy. Wycofanie pozwu w sprawie zdecydowanie przegranej? Wielka łaska! Do tego przyzwolenie na kontynuację robót na terenie, którego przeznaczenie miało być przedmiotem obiecywanych, ale zaniechanych konsultacji społecznych. Ale jak się robi szopkę z paczkami, to na podstawowe obowiązki czasu nie wystarczy. Nieładnie, pani burmistrz, nieładnie… Od pierwszych tygodni urzędowania taki brak konsekwencji w działaniu! Naprawdę nieładnie…

 5. Bardzo dobry ruch z likwidacja straży miejskiej. To jest zaoszczędzone kilka a może kilkanaście milionów złotych rocznie. Czekamy na wstrzymanie budowy RIPOK-U i wycofanie skargi na mieszkańców Wołomina z sądu.. Następnie zwolnienie ludzi z tzw. desantu panów: Kuśmierowskiego, Wierzbowskiego, małego cwaniaka Deszkiewicza, naczelnego architekta Seweryniaka, geodetę Bałę, pociotki pani Ludwin, doradców , asystentów , kolejnego pseudo fachowca z 10 tys. miesięcznie Dąbrowskiego, Czarnogórskiego i innych obiboków z partyjnymi legitymacjami. Czekamy pani Burmistrz.

 6. Żądam od osoby, która podpisuje się na stronie Wieści Podwarszawskich moim imieniem i nazwiskiem, o zaprzestanie tego procederu. W innym przypadku sprawa zostanie zgłoszona do odpowiednich organów.
  Z poważaniem Dominik Kozaczka

 7. Ja uważam iż Straż Miejska jest potrzebna kto będzie sprawdzał umowy na szambo, kto przyjedzie do śmieci w lesie, kto psa do odłowienia zgłosi. Tak wszyscy psioczą ale nikt się nie zastanowi ile stracimy na likwidacji. Zastanówcie się czy ktoś kiedyś widział policjanta grzebiącego w śmieciach. Co z tego że dadzą więcej etatów policji jak oni nie wyjdą na ulice a jak się do nich zgłosi psa lub śmieci zalegające w lesie to usłyszałam że są do wyższych celów.

  • Dwa miesiące minęło jak zgłosiłem psa do odłowienia ale kundel ma chyba fart bo biega cały czas po mieście, a straż stoi tylko na targu i mandaty wlepia za złe parkowanie, do tych co piszą że policja nie chodzi po naszej wsi, nie wiem gdzie mieszkacie ale ja widzę często piesze patrole.

 8. Nie ile stracimy – tylko: ile zyskamy!!!? Nie zauważyłem, żeby straż miejska coś pozytywnego zrobiła. Te pieniądze lepiej przeznaczyć na patrole policyjne albo na radiowóz i ze 4 etety dla policji. Straż to sztuczny organ – nie miał wpływu ani na bezpieczeństwo obywateli , przestrzeganie prawa czy czystość w lesie albo liczbe bezdomnych psów. Raz widziałem – jadąc rowerem po lesie jak fotografowali śmietnik i jedli kanapki. Ale ten śmietnik wcale nie zginąął po ich interwencji kanapkowej – raczej urósł ! Natomiast – tak już co do lasu – nie widziałem żeby ztrzymali choć jednego quada które ryją w lesie ścieżki i bezdroża – po których później rowerem ciężko jest jeździć i żadna to radocha. No nic nie robili – i fajnie że sie tej niby-formacji stróżów prawa pozbywamy. Policji ten pieniądz sie bardziej przyda.

 9. Już kiedyś, straż była likwidowana a później przywracana. Czy jest potrzebna? Do końca nie wiem. Natomiast zupełnie niepotrzebne jest położenie głównego akcentu działania straży na czepianiu się ludzi przy targowisku. Tam są karykaturalne zachowania strażników i tego nie powinno być.
  Należy na nowo ułożyć zakres obowiązków i zadań dla straży, nie pozwolić na zabawę w policję, bo to zawsze jest karykatura. Tych strażników udających Rambo przywołać do porządku.
  Straż Miejska jest potrzebna , tylko nie w takim, jak obecnie , wydaniu.
  Już raz zastępowano ją policją i nic z tego nie wyszło.
  Trzeba to dobrze przemyśleć odrzucając wszelkie emocje.

 10. A ja uwazam ze powinno sie wymienic komendanta a nie likwidowac straz. Fakt jest taki ze policja nie zajmie sie pierdolami jakimi zajmuje sie straz tzn smieci, psy itp. W zielonce straz dzialala jak policja a nie bardzo zajmowali sie dzialaniami statutowymi w przeciwienstwie do wolominskiej. Niestety pan Komendant malo reaguje na sugestie swoich podwladnych co do pracy na ulicy…

 11. A Ja jestem, za! Za dlatego, że już od 3 miesięcy SM nie może dojść do gościa, który wyrzucił mi śmieci w lesie, pomimo, że przekazałem im dokumenty, które w tych śmieciach znalazłem… Najpierw chcieli mnie zbyć, później Pan komendant wszystko odszczekiwał a ostatnio byli się kajać bo co oni mogą… Skoro nic nie mogą i nic nie potrafią to po co sztuczne twory i wydatki?? Brawo dla Pani Burmistrz!! W końcu może coś drgnie w tym mieście!!

 12. Uważam, iz powinno sie odwołać Komendanta Straży Mijeskiej, i kierownika, co spowodowaloby prawidlowe funkcjonowanie Straży Miejsckiej w Wolominie.

 13. we wszystkich opiniach o pracy straży nie zauważyłem nic konkretnego jako zarzut, same oszczerstwa w tym zflustrowanego strażnika. Ja nigdy nie widziałem na targu strażników pracujących jak Rambo a jestem tam co sobotę. Parkuję przepisowo i nikt się mnie nie czepia. Pamiętam jak wyglądał targ kilka lat temu i tylko osoba wredna nie może powiedzieć, że się nie poprawiło. Szkoda tylko, że zmniejszyła się liczba miejsc do parkowania.
  A tylko się spytam, czy ktoś widział grzebiącego policjanta w śmieciach. Spróbujcie takie sprawy zgłosić na policję to zobaczycie różnicę. Nigdy nie będziemy zadowoleni z pracy strażników – bo czepiają się za picie na ulicy, palenie na stacjach a co najgorsze pilnować się musimy przy parkowaniu. Po ich likwidacji problemy się same rozwiążą, bo w policję to ja osobiście nie wieżę.

 14. „choćby Zielonka, w której po zlikwidowaniu tej formacji przestępczość nie wzrosła” teza co najmniej nie właściwa, bo wg statystyk liczba wybryków chuligańskich w Zielonce wzrosła.

  • Mieszkam w Zielonce ponad 20 lat, i czy była straż miejska czy nie rożnicy nie widzę. U nas sm była raczej od łapania psów bezpańskich

 15. Straż Miejska jest tematem zastępczym mającym zabrać czas i odwrócić uwagę od innych ważniejszych rzeczy. Niech Pani Burmistrz zajmie się inwestycjami, Parkiem, Muzeum, RIPOK-iem, MZDiZ-em i kosztami funkcjonowania urzędu. Mimio wszystko SM pełni przydatne funkcje.

 16. oj tam,oj tam,SM zbędna jest i tyle w temacie,gdyby komuś chciało się rozliczyć to ciało wyszło by że to same nieroby co widać na mieście.Zero podejścia do obowiązków,ładnie ubrani – modele na mieście,komu potrzebni wreszcie.Kasa się przyda,brawo Pani Burmistrz,żadna odnowa tu nic nie da,nie dajcie się nabierać,coś trzeba robić żeby istnieć.

 17. Straż Miejska jest nie dochodowa nie ma foto radarów mało ludzi każe tylko upomnienia zbędne komentarze.
  W tym kraju są zwyczaje wszystko co z zachodu przy żłobie zostaje . Niech żyją molochy i centra handlowe bo przecież niedługo staną całkiem nowe ( Słoneczna teren stolarki) będą prace mieli sprzątaczki i ciecie morze i wy się tam załapiecie.

 18. Jestem za rozwiązaniem Straży Miejskiej i to jak najszybciej. Są niepotrzebni, niekompetentni i obciążają budżet miasta.

 19. Brawo dla Pani Burmistrz. Nareszcie konkretne i mądre inicjatywy. Jestem za zlikwidowaniem Straży Miejskiej, jako niepotrzebnej i generującej koszty formacji.

 20. Ci którzy piszą ze straż miejska jest nie potrzebna są w dużym błędzie. Z tego co mi jest wiadomo oprócz oczyszczania lasów z nielegalnych wysypisk i pilnowania umów smieciowych robi kilka innych potrzebnych rzeczy. Straż pilnuje poprawnego parkowania ssamochodów np na targowisku miejskim, zastepuje stopka na przejsciach dla pieszych w okolicach szkol , opiekuje się brakujących zwierzakami, interweniuje gdy ludzie piją alkohol w miejscach publicznych. Sama byłam świadkiem jak strażnicy interweniowali gdy okradziono chłopaka na terenie miasta. I jeszcze jedno o czym chyba nikt nie pisał. Strażnicy miejscy prowadzą zajęcia z dziećmi w przedszkolach i szkołach podstawowych na temat bezpieczeństwa na drodze ale i ochrony przed nie znajomym osobamii i agresywnym zwierzętami. Wiec proszę nie pisać że nic nie robią. Jestem za tym by straż miejska była w naszym mieście.

  • Straż Miejska jest nietolerancyjna’lepiej nasze pieniążki przeznaczyć na inne cele, np służbe zdrowia, policję czy rozbudowę infrastruktury lokalnej

 21. Jestem bardzo ciekawa, czy czy te cztery dodatkowe etaty w policji pofatygują się w ciągu kilkunastu minut, żeby przywołać do porządku sąsiadów chcących zagazować innych sąsiadów? W mojej okolicy straż miejska jest widoczna i pożyteczna, kilka razy zdażyło mi i nie tylko, bo innym sąsiadom też zadzwonić na policję, bo było to po godzinach pracy SM w sprawie palenia plastiku i innego cholerstwa w domowych piecach. Dyżurny policjant nawet nie udawał, że go to interesuje, niestety.

 22. A pro pos parkowania przy targowisku, zamiast psioczyć na SM proponuję Państwu postawienie się na miejscu mieszkańców okolicznych ulic. Niestety punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

 23. Drogi Aborygenie z tego, co mi wiadomo strażnicy w Wołominie fizycznie nie odsłaniają psów Tym zajmują się pracownicy schroniska lub weterynarz A po za tym decyzja o zabraniu zwierzaka zapada w Urzędzie

 24. Straż Miejską trzeba zreformować ale nie likwidować.
  Już raz straż zlikwidowano i policja miała wypełniać tą
  funkcję w zamian za ileś tam etatów.
  Etaty przyjęła, niczego nie robiła.
  Teraz będzie tak samo.
  Zmiana wizerunku straży jest potrzebna , trzeba przyznać
  , że są w niektórych działaniach bez zarzutu.
  Gdzie krytyka tam krytyka a gdzie prawda tam prawda.
  Z likwidacja trzeba się wstrzymać. To na chwilę zadowoli
  krytyków a problemy pozostaną.
  Czy warto sobie robic krzywde by zadowolic paru malkontentów ?

 25. Straż miejska jest a pod szpitalem ciągle parkują samochody na zakazie. Często karetki mają problem z przejazdem do głównej bramy.

 26. Ja jestem przeciw likwidacji.
  Odbieram Straż Miejską w Wołominie pozytywnie.
  Są widoczni na ulicach, są podczas „rynku” na ul. 1 Maja, są gdy „pani stopek” nie może przeprowadzać dzieci przez przejście pod szkołą, są gdy ktoś mądry zaparkował na calutkiej szerokości chodnika nieopodal marketu na ul. Wileńskiej – szybka interwencja SM, są gdy trzeba znaleźć nielegalne wysypiska śmieci np w lesie, są na wszystkich świętach, gdzie trzeba kierować ruchem lub gdzie są objazdy.
  A co nam da likwidacja???? Czy realnie zmniejszy się jakiekolwiek obciążenie finansowe mieszkańca Wołomina na rzecz miasta – NIE. Nic pozytywnego dla mieszkańca nie przyniesie likwidacja straży miejskiej, kompletnie nic.
  Zdarzyło mi się korzystać z interwencji straży miejskiej. Uważam, że są przydatni i dla miasta i mieszkańców.
  Zapewne gdyby byli uzbrojeni w radar do łapania kierowców i przynosili kokosy rządzącym tym miastem to by w czyjejś niezbyt zdrowej głowie, nie powstał pomysł likwidacji straży miejskiej.
  JESTEM PRZECIW LIKWIDACJI.
  Nie ujmując policji – na ich przyjazd czekałem 1,5 godziny, na straż miejską 10 minut.

 27. A co ta straż wnosi? nie widziałem wieczorem żadnego patrolu, w dzień też. Jeśli miasta które zlikwidowały już tę instytucje sobie radzą, to uważam że w ślad za nimi powinny isć kolejne, Ci „strażnicy” co się nadają na szkolenia i do policji a reszta WON!

 28. Drogi Rysiu zapewne wszyscy kierowcy, którzy parkują pod szpitalem są tam dla przyjemności albo nie mają nic lepszego do roboty Może warto by było zmodernizować parking POWIATOWEGO szpitala i zrobić tam odpowiednia ilość miejsc dla kierowców

 29. Ja widzę sm często codziennie.
  Na Teligi spędzają wiele czasu w jadłodajni.
  Zmienią prawdopodobnie siedzibę.
  ZLIKWIDOWAĆ! !!

 30. Na Slonecznej strazy miejskiej nie uswiadczysz. Pojawiaja sie w sezonie wiosennym i letnim, kontroluja osoby handlujace warzywami i owocami, a potem grzecznie melduja wykonanie zadania wlascicielom osiedlowego warzywniaka, ktorych zieciem jest nota bene sekretarz SLD… ale to pewnie nie ma nic wspolnego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj