Modernizacja kolei: Rusza wycinka drzew

21

W miniony piątek w Warszawie z włodarzami miejscowości powiatu wołomińskiego, leżących na trasie linii kolejowej, spotkały się władze PKP PLK. Jak poinformował inwestor, jeszcze w lutym firma przystąpi do wycinki drzew leżących wzdłuż linii. Tylko w samej gminie Wołomin będzie to aż 2 tysiące drzew.

Wycinka zakończy się w ciągu miesiąca. W tym czasie PKP PLK wystąpi o pozwolenie na budowę na terenie gminy Wołomin i jak obliczają organizatorzy piątkowego spotkania, w lipcu lub sierpniu rozpocznie się przebudowa obu przejazdów jednocześnie. Przez minimum 7 miesięcy trwać będą intensywne prace, a w tym czasie udostępniony ma być jedynie jeden, prowizoryczny przejazd przez tory, na wysokości ul. Sikorskiego. (…)

Więcej na łamach Wieści.

21 KOMENTARZE

 1. Ła ła łi ła…… będzie czad. Zwłaszcza w soboty w godzinach przedpołudniowych. Jeden przjeazd prowizoryczny na całe miasto???
  A co z ruchem pociągów?? O zmianach w rozkładzie cisza.

   • Skąd masz takie informacje o zamknięciu jednego toru dla ruchu pociągów?

   • Z harmonogramu prac – dokopałem się do niego w internecie w połowie stycznia, więc informacja aktualna. Tor będzie zamknięty dosyć długo – do końca 2015 lub 2016 roku. Nie pamiętam dokładnie, a teraz drugi raz już tego dokumentu pewnie nie znajdę. Może znajdzie się ktoś lepiej doinformowany i tutaj napisze. W każdym razie na pewno od 1 lipca.

 2. W wakacje raczej się go trzymają, w czasie ferii zimowych i świątecznych oraz w weekendy na ogół też. Schody z trzymaniem się rozkładu zaczynają się, jak jeździ więcej osób: młodzież szkolna i studenci.

 3. A jakby udało się z SKM-ką to byś dopiero miał pretensję , że sie udało.
  Człowieku uspokój się, widac , że jestes frustratem do sześcianu.

 4. Jak by się udało — to bym się cieszył i pewnie spora część tego misasta też – że ma fajny transport do centrum. I nie jestem frustratem tylko stwierdzam fakt – wój w tym mieście nocuje. Tylko w przeciwieństwie do ciebie – nie musze nikomu wchodzić po palcu do d….. – i mówić że jest cudnie by mnie ktoś nie zwolnił – tylko pale ludziom – żeby wiedzieli że taki chlew z transportem – to jest tylko w tym powiecie.Bo gdzie indziej – wszystkie wsie i miasta mają WB i transport pod egidą ZTM .

 5. Ja nie musze niech się wyprowadzą wołomińscy nieudaczni samorządowcy , którzy za taki stan rzeczy odpowiadają i potrafią nawijać tylko makaron na uszy wołomińskim wyborcom.

 6. Cieszmy się chociaż utrudnienia dadzą nam popalić . Zazdroszczę wam inwestycji . A w Kobyłce nie ma i nie będzie przez butnego Grubka i niesprawnego burmistrza Roguskiego.

 7. U nas tuneli nie będzie bo wspólnota protestowała /tak usprawiedliwia się władza/ ale główną przyczyną była decyzja Grubka wyprowadzając tunele w kacze doły, gdzie wody mamy po pachy jakby nie można było zrobić w istniejącym biegu. Inwestor nie dołoży do inwestycji więcej niż musi i nie odwodni terenu ani nie zabezpieczy ,żeby woda wpływała w tunele. Ziemia nasza ale kasa PKP PLK. Miałeś chamie złoty róg został ci się ino pług.
  Władza UM Kobyłka jest dla mnie skreślona na wsiegda.

 8. @an Awantura poszła o wiadukt przy PKP Ossów – Kobyłka. Co do Grubka, to jeszcze rowerkiem na pomocniczych kólkach pedałował jak były plany przedłużenia ul. Bohaterów Ossowa do ul. Orszagha więc nie siej zamętu jak o czymś pojęcia nie masz 😛 Straszenie starych babć pod Kościołami Tirami i zebranie 1500 podpisów przeciw inwestycji przez zwolenników Wspólnoty Samorządowej jako sprzeciwu „Mieszkanców Kobyłki” doprowadziło do faktu że PKP wycofało się z inwestycji w Kobyłce. A To jest inwestycja PKP i to ich dobra wola była aby wybudować bezkolizyjne przejazdy, skoro dobra wola została zakwestionowana protestami to PKP poszło po najniższej lini oporu. 3 przegrane sprawy w sądzie przez Wspólnotę Samorządową która to sama kierowała sprawy do Sądu aby wybielić się, też mówi coś za siebie. 200m od Kaczych dołów stoją 4 piętrowe bloki od lat 60/70 i jakoś się nie rozpadają… DW631 została poszerzona na bagnach i jeszcze się nie zapadła.

 9. Nawet po ulewach na kaczych dołach w dołach woda nie stoi. Mieszklam na Ręczajskiej w blokach tych koło kaczych dołów. an wodę to ty masz ale w mózgu.

 10. Bardzo się cieszę z tej inwestycji jeszcze fajniej byłoby gdyby wrócił Wspólny Bilet bo to wstyd po prostu żeby go tylko u nas nie było i gdyby faktycznie te pociągi wreszcie jakieś nowocześniejsze na naszej linii puścili choć jak patrze na ilość zapijaczonych tanim piwskiem czerwonych od alkoholu mord z wiecznie zapalonymi śmierdzącymi ruskimi fajami z przemytu spod wileniaka rzucającymi inwektywami na lewo i prawo nie robiących sobie nic z innych podróżnych i wykazujące absolutny brak kultury jak i rozumu to chyba nici z porządnych warunków podróży 🙁

 11. Thanks for your marvelous posting! I quite enjoyed reading it,
  you will be a great author. I will ensure that I bookmark your blog and definitely will come back someday.
  I want to encourage you to ultimately continue your great work, have a nice morning!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj