Dziki do odstrzału

9

Wołomin wystąpił do starosty o pozwolenie odłowienie lub odstrzał dzików na terenie gminy. Jak pisaliśmy niejednokrotnie, dziki przestały się bać ludzi niebezpiecznie blisko podchodząc do nich, a w poszukiwaniu odpadków niszczą ogrodzenia domów.

– Dziki to teraz bardzo palący problem. Mieszkańcy zgłaszają nam, że dziki nie boją się ludzi, wychodzą z lasu i spacerują pomiędzy domami, co sprawia zagrożenie zwłaszcza dla dzieci, które idą lub wracają ze szkół. To bardzo trudny temat. Wchodzimy w obszary życia tych zwierząt, w ich naturalny rewir, przez co dziki mają problem z wytyczeniem granic swojego terenu. To trudny temat, ale nie może tak być, by zwierzęta straszyły nas w naszym mieście – zapowiada burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan, która złożyła już wniosek o pozwolenie odłowienie lub odstrzał dzików. (…)

Więcej na łamach Wieści.

9 KOMENTARZE

 1. Idiotyzm. Więcej problemu mam z debilami, którzy parkują samochody zaraz przy moim domu rozjeżdżając trawniki niż z dzikami. Też będzie odstrzał?

 2. No i mamy poziom dyskusji na tym forum .
  A co do dzików to trzeba w końcu coś z tym zrobić.
  Jest ich wielokrotnie za dużo.
  Przez całe lata Nurkiewicz je karmił więc zwabił.
  Po co miały się rozpraszać po lesie kiedy dostawały
  jeść na miejscu. „Obrońcy” przyrody najczęściej tej
  przyrodzie szkodzą. To tak jak z dewocją. Zjawiska są porównywalne.
  A obrońcy ? Oni gotowi zagłaskać
  kotka na śmierć. Podobno z miłości. Nie ma co się nimi przejmować.

 3. „Wchodzimy w obszary życia tych zwierząt, w ich naturalny rewir, przez co dziki mają problem z wytyczeniem granic swojego terenu.”
  Problem dziki mają taki, że strzelb nie mają…

  Centra miasteczek powiatu zdobią rozsypujące się budynki, niejednokrotnie grożące zawaleniem i opustoszałe ale wpisane do rej. zabytków a się buduje czworaki przy lasach a potem lament… Dziki, lisy, myszy, mrówki i pająki…

 4. Niech je odstrzela nie można wyjść normalnie z domu. Aż strach bo atakują. Lepiej przejmować się źle zaparkowanym samochodem niż ludzkim życiem. Musi się stać jakas tragedia by co koliwek zrobiono w tej sprawie

 5. Franek, było wziąć giwerę idąc ze szwagrem na nagonkę. Z aparatu nie ustrzelisz, Nurkiewicz z chęcią to potwierdzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj