Pożary traw: Strażacy odnaleźli ciało kobiety

0

263 pożary traw w marcu i aż 105 tylko w ostatni weekend – tak wyglądają najnowsze statystyki dla powiatu wołomińskiego. Szczególnie tragicznie zakończył się pożar w podwarszawskich Ząbkach. W piątek 20 marca strażacy podczas gaszenia pożaru traw natrafili na zwęglone ciało kobiety.

Do makabrycznego odkrycia doszło przy okazji gaszenia trawy przy ul. Powstańców. O groźnym pożarze w Ząbkach dyżurny straży pożarnej został poinformowany o godz. 12:38. Na miejsce jako pierwszy został zadysponowany zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbkach. Jak relacjonują strażacy, po dojeździe na miejsce okazało się, że palą się zarośla pod linią wysokiego napięcia na działce pomiędzy dwoma zamkniętymi osiedlami mieszkaniowymi. Ze względu na znaczną powierzchnię pożaru, przybyli na miejsce strażacy zgłosili zapotrzebowanie na dodatkowe siły i przystąpili do akcji gaśniczej. Nie miejsce zadysponowany został dodatkowy zastęp gaśniczy za OSP Zielonka. Podczas prowadzenia działań gaśniczych w centralnej części pogorzeliska strażacy znaleźli ciało kobiety. Na miejsce została zadysponowana policja, która pod nadzorem prokuratora przeprowadziła czynności śledcze.

Rok 2015 może być rekordowy pod względem liczby pożarów traw. W tym roku zima była bardzo łagodna i stosunkowo sucha, więc pożary traw w powiecie wołomińskim rozpoczęły się już w lutym i było ich 80, podczas gdy w tym samym okresie w 2013 roku nie odnotowano żadnego takiego zdarzenia. Ostatni weekend był rekordowy – zanotowano 105 tego typu zdarzeń – najwięcej w gminie Wołomin, Tłuszcz i Radzymin. (…)

Więcej na łamach Wieści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj