Kolejni radni odchodzą z PiS

21

Chyba nie wszystkim odpowiada rola twardej opozycji, bez jakiegokolwiek wpływu na ważne decyzje, bo nie minęło jeszcze pół roku od wyborów, a z klubu PiS w Radzie Powiatu odeszło już trzech radnych (K. Rakowski, M. Rajchert, A. Jaczewski). Teraz widocznie nadchodzi czas na trudne decyzje w wołomińskiej Radzie, bo z klubu PiS występuje właśnie pierwszy z radnych. Mowa o radnym Jakubie Orychu, reprezentancie wsi Czarna, który jak przyznał w rozmowie z naszym tygodnikiem, zamierza zostać radnym niezrzeszonym. (..)

Więcej na łamach Wieści.

21 KOMENTARZE

 1. Najbardziej radykalny elektorat tej partii stanowiący w Wołominie znaczącą część pewnie znów poczuje się urażony, ale to sygnał dla tego elektoratu, że nie głosuje się na partie, a na kandydatów uwzględniając ich kompetencje i potencjalne rokowania na przyszłość.

 2. Mariusz niby jesteś taki inteligentny a piszesz jak marny pismak. Dlaczego odeszli? Przeanalizujmy, Rakowski – dogadał się z PSL i został Starostą, Rajchert – weszła do Zarządu Powiatu a jej mąż ostatnio dostał zlecenie z Urzędu Miasta Wołomin o którym było głośno, Jaczewski – pracuje w UM Wołomin i zapewne jakby nie odszedł to stracił by pracę a Orych – pewnie też jest jakiś pośredni powód bo niby jaki ma interes żeby zrezygnować?
  Starowałeś z PSL, przepraszam od Pani Radwan to doskonale się orientujesz co się dzieje więc nie pisz bzdur o jakimś głosowaniu na partię bo np. Orych członkiem PISu nie jest

 3. Realista, fajnie wiedzieć że Florkiewicz startował z PSL ? a Orych jesli bezpartyjny to po co wspierał sie PiS ?
  Kolejna sprawa tak łatwo oceniasz że mieli powód, przepraszam czy sugerujesz, że Ci ludzie nie maja własnej głowy? Jak mówił przewodniczący na jednej z sesji ” każdy głosuje jak chce, według własnego sumienia i rozumu” decyzje też każdy podejmuje sam.

 4. Coś się sypie w wołomińskim PiSie, można szukać detali i pierdół jak proponuje realista, albo spojrzeć szerzej i zastanowić się co kto spieprzyl. Sasin…?

 5. Do Realista. Chyba dobrze kombinujesz ws Orycha. Z tego co słyszałem ktoś z bliskiej rodziny Orycha pracuje w PWiK i chyba właśnie w tej sprawie postawiono mu ultimatum.

 6. Realista krok po kroku to wyjaśniłeś i wszystko jest logiczne. Ko następny dostanie propozycję nie do odrzucenia. Koszula bliższa ciału niż koledzy z komitetu który uczynił radnego Orycha. To jest polityczny dom pub……..y

 7. Długo nie trzeba było czekać aż ktoś napisze dlaczego Orych zrezygnował. Skoro ktoś z jego rodziny pracuje w PWIK to na 100 % dostał „propozycję nie do odrzucenia”.
  Do Mariusz Florkiewicz: Gdzie się podziała Twoja merytoryka? Na każdy temat zawsze się wypowiadasz a teraz nabrałeś wody w usta i napisałeś jak gimnazjalista, że „rysio sam zostanie”? Słabo Panie Mariuszu.
  Do SN: Nie bądźmy śmieszni, komitet Pani Radwan mógłby dobrze nazywać się PSL i nie było by żadnego przekłamania. Po prostu PIS pisał otwarcie, że jest PIS a PSL się ukrył. Czy Orych należy do PISu? Tego nie wiem ale przypuszczam, że nie.
  Nie sugeruję, że nie mają własnej głowy ale jak dostajesz propozycję „nie do odrzucenia”, czy to pozytywną czy negatywną to dwa razy się zastanowisz. Jeżeli jest tak jak napisał OP, że Orych ma rodzinę w PWIK to chyba nie myślisz, że miałby za 1000 zł miesięcznie (dieta radnego) i swoje „ideały polityczne” dać skrzywdzić rodzinę?
  Jakbym był radnym a mieli by mi zwolnić z roboty ciocię/wujka/brata/siostrę itd. to chrzaniłbym te „ideały” tak jak zrobił to Orych.

 8. Czyli PSL orżnął PIS w ich mateczniku? Mądry ten Orych, że wie z kim trzymać, bo lepiej z mądrym zgubić niż z głupim stracić. A ten Orych to z mądrymi to chce nawet znaleźć. HAHAHA

 9. Szczury zawsze uciekają z tonącej łajby, szczególnie gdy sternik „nawalony”, a o kursie decydują „tuzy intelektu” pokroju Mecierewiczów, Sasinów i Rytlów [ to taki obecnie wicewójt w jednej z gmin].

  Ważne że w Dolinie Śmierci w zagajniku pod Ossowem stanął kolejny pomnik „Bohatera Poległego”.

  Tylko w Kościele jeszcze sprawiedliwość i boszaboryzm po hoserowsku

  http://santo-subito.blogspot.com

 10. Realista po prostu doszły mnie słuchy, że Ryszard chciałby wrócić na utracone stanowisko za wszelką cenę i to w dodatku jak najszybciej. Ponoć jego determinacja nie za bardzo się wszystkim w jego drużynie podoba. Podobno też Pan Jacek uciekł z tonącego okrętu i zostawił drużynę na pastwę losu. Piszę ogólnikami „jak gimnazjalista”, bo nie lubię opierać się na niepotwierdzonych plotkach i domysłach, bo w ten sposób można kogoś niechcący skrzywdzić, a to akurat – co chciałbym podkreślić – są informacje niepotwierdzone.

 11. Mariusz niby nie lubisz się opierać na plotkach i domysłach a w pierwszych trzech zdaniach piszesz, że „doszły Cię słuchy”, że Ryszard chcę znów być burmistrzem i że „podobno” Pan Jacek uciekł z tonącego okrętu. To jak to jest? O tym możesz pisać a sam podkreślasz że są to niepotwierdzone informacje a o tym, że Orych dostał propozycję „nie do odrzucenia” już nie chcesz bo co? Bo startowałeś od Pani Radwan w wyborach i złego słowa nie napiszesz.
  Do Bra: PWIK to matecznik PIS? Być może był, można po tym sądzić jak Prezes PWIK, Pan Paweł Solis jawnie wspierał Madziara podczas kampanii wyborczej. Dziwnym trafem po przegranej Ryśka, zmienił opcję. Hmmm, dlaczego? Czyżby dostał „propozycję nie do odrzucenia”? Czy nagłe oświecenie i powrót do PSL (Solis jest członkiem PSL)? Nie bądźmy śmieszni, mając pensję, pewnie w okolicach 10 000 zł miesięcznie, można pójść na układ z partią Gamoni i Krasnoludków, byleby utrzymać stołek co oczywiście jest normalne, sam bym tak zrobił.
  Do Kronikarz: napisz coś sensownego, pieniaczy w Polsce mamy dość.

 12. Moim zdaniem to normalne, że niektórzy porzucają ideały dla osiągnięcia korzyści materialnych. Z tego co wiem, to nikt nikogo nie zastrasza – każdy z nich podejmuje racjonalne i przemyślane decyzje nierzadko samemu wychodząc z propozycją. Drążysz temat i pytasz, dlaczego ludzie w ten sposób postępują? Na takie tematy to raczej powinien się wypowiedzieć ktoś z wykształceniem psychologicznym.

 13. ,,Ideał sięgnął bruku”. Obawiam się, że tutaj nie było ideałów politycznych tylko chęć dostania się do RM a największe poparcie miało PiS i wyobrażenie siebie na wymarzonym stanowisku….
  Według mnie tacy ludzie nie maja szacunku ani do siebie ani do wyborców, którzy oddali na nich swój głos. Liczy się ich dobro jednostki a nie ogółu.

  • Właśnie o tym napisałem na samym początku – na przyszłość powinno się głosować na uczciwych polityków, a nie na partie, bo można się potem rozczarować… PiS ma w Wołominie największe poparcie i dlatego w wyborach każdy chciał startować z ich list, a nie każdy przecież jest ideologicznym PiS-owcem.

 14. Co się dzieje z tym narodem !?!?!?! Rozmawiacie tylko o tym czy to moralne czy też nie porzucanie swoich ideałów dla korzyści finansowych, a o sprawach które podlegają pod karę pozbawienia wolności ani słowa. Jeżeli faktycznie ktokolwiek był szantażowany to jest to przestępstwo przeciwko wolności. Ocena postępowania kogokolwiek kto jest przymuszany do konkretnych zachowań, w tym przypadku pewnie do głosowania w radzie miasta zgodnie z wolą osoby szantażującej, jest co najmniej hipokryzją…. bo nikt z nas nie wie jakby się zachował w takiej sytuacji.

 15. Z żalem czytam wszystkich to się produkujących.
  W każdym prawie wątku wyłazi konformizm, każdy klepie to samo:
  nie ma głupich ja też bym tak zrobił itd..
  Co jest panowie, a gdzie wasz honor, zasady-są rzeczy na tej ziemi bezcenne.
  Matka i Ojciec nie nauczyli?
  Pamiętajcie o tym bo inaczej bieda będzie z Wami.
  Polak

 16. Czesio, bardzo ciężko jest udowodnić że ktoś jest szantażowany, jedyne co to nagrać rozmowę ale co to zmieni skoro i tak zniszczą cię w pracy i będziesz zmuszony sam odejść.
  Stojący z boku: Honor? Postaw się w takiej sytuacji, szybko byś zmiękł, chyba że spisz na pieniądzach i stać Cię na utrzymywanie rodziny.
  Powstańcy warszawscy też mieli honor.. poszli walczyć własnymi rękoma z czołgami niemieckimi bo agenci sowieccy ulokowani w rządzie, który przebywał w Anglii tak ich omamił. Taki jest honor Polaków, jak się bić tylko po to żeby zginąć to zawsze byliśmy pierwsi.

 17. Głosowałem na kogo innego, wygrał kto inny. Wsadza teraz swoich ludzi i normalna sprawa. Każdy fajnie gada przed wyborami a później robi swoje. Tyle w temacie. Pzdr.

 18. Szanowni państwo nie głosowałem na PiS. Ale zauważcie jedno, to miasto poza żadnymi rządami nie zostało tak skłócone jak za rządów PiS . Nawet organizacje które od wielu lat współpracowały ze sobą zostały skłócone. Podzielono ludzi na lepszych z PiS i gorszych nie z tej partii. Coś dobrego i mądrego mogą robić tylko pisowcy . Jest tylko martyrologia i nic więcej . A co do kasy miasta to cóż po świetlanych rządach pusta, basen – wystarczy poczytać lokalną prasę , premie, rozdawnictwo . Jednym słowem dołączając RIPOK / śmietnisko/ poprzednicy zostawili po sobie kupę smrodu . A obecnej burmistrz współczuję trzeba mieć tylko nadzieję jak w słowach piosenki :
  Jeszcze będzie przepięknie |
  Jeszcze będzie normalnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj