W ogniu pytań

15

Sesje Rady Miasta w Kobyłce wzbogacono o specjalny punkt, w którym włodarze miasta oraz radni udzielają odpowiedzi na pytana zadane im przez członków Forum Mieszkańców Kobyłki. Zebrane wcześniej pytania trafiają do przewodniczącej Rady Miasta i rozpatrywane są w ramach interpelacji.
Pytania, które odczytano podczas odbywającej się w miniony poniedziałek sesji Rady Miejskiej, dotyczyły chociażby miejsc w publicznych przedszkolach, karty dużej rodziny czy remontu poszczególnych dróg. Pojawiły się również nieco bardziej kontrowersyjne tematy. Jeden z mieszkańców zadał następujące pytanie: „Czy to prawda, że budowa centrum handlowego Auchan przy ul. Nadarzyńskiej została oprotestowana przez jedną z radnych naszego miasta, panią Beatę Dąbrowską? Czy wiadomo o ile (w związku z tym protestem) budowa tego centrum zostanie przesunięta? Czy istnieje zagrożenie wycofania się inwestora z tej inwestycji? Czy prawdą jest, że ta kwota za pierwszy rok użytkowania tego obiektu miała być przeznaczona na budowę/remont dróg w dzielnicy Turów?”. Wiceburmistrz Piotr Grubek potwierdził, że budowa centrum handlowego natrafiła na problemy.(…)
Więcej na łamach Wieści.

15 KOMENTARZE

 1. jak to możliwe ze Władze Kobyłki nie potrafią znaleźć porozumienia w sprawie tuneli,
  wiaduktów kolejowych, nie potrafią znaleźć kompromisu miedzy mieszkańcami,
  jak to możliwe że np. Władze Wołomina, Zielonki dały radę,
  jak to możliwe że jedna osoba, daje radę powstrzymać budowę Centrum Handlowego,

  odp. władze kobyłki nie potrafią znaleźć kompromisu, z ludźmi trzeba rozmawiać a nie się do nich uśmiechać i zawsze wszystko obiecywać,
  trudni mieszkańcy tacy jak pisoolog są wszędzie

 2. Do @mieszkaniec Kobyłki.
  Wydaje się że powinieneś znać problem i tylko tak piszesz. Jak jestem w błędzie, to odpowiem Tobie jak to jest w porównaniu z zielonką wołominem i kobylką.
  W Wołominie i Zielonce, protestowały pojedyńcze osoby nie związane z polityka, przeważnie kupcy.
  W Kobyłce w protesty zaangazowała się Kobylkowska Wspólnota Samorządowa, która od dawna jedyne co robi to protestuje przeciwko wszystkiemu co robi władza, nawet jak robią to dla mieszkanców.
  Brali udział w protestach przeciwko Auchan, przeciwko pawilonom handlowym przy ZSP3 a w przypadku tuneli, zorganizowali także protesty wspólnie ze stowarzyszeniem Nasza Ziemia, zbierając podpisy pod Kościołami przeciwko tunelom i rzekomym Tirom ktore wjadą do Kobyłki. Zebrali ponad 1500 podpisow i wyslali do PKP. Gdy wybuchla afera z brakiem tuneli, pokasowali na swoich stronach zdjęcia z protestów a niektorych mieszkańców poblokowali.
  Za nieposzerzaniem DW 634 byl sam Konrad Rytel przewodniczący Wspólnoty Samorządowej, słał pisma do Marszałka wojewódzwtwa.

  Auchana powstrzymała duża grupa osób ze WS.

  W innych miastach opozycja kierowała się rozsądkiem i dobrem mieszkańców, w Kobyłce kierowali się tylko protestami. Udało im się powstrzymać Auchana, te pawilony, tunele. Biedronka przy nadarzyńskiej także miała przez nich spore opóźnienia, bo oskarzyli o wycięcie jakiegoś drzew inwestora.
  Więcej poczytaj sobie na forum Kobyłki
  https://www.facebook.com/groups/200419963494538/358394157697117/?notif_t=group_comment

 3. Podziękujmy Wspólnocie Samorządowej za zatrzymanie Kobyłki na parę lat i straty 2 mln rocznie.
  https://www.youtube.com/watch?v=BVMojMrWFfc

  Od 3 godziny i 16 minuty, tłumaczenia się radnej na zadane przez mieszkańców Kobyłki pytania w sprawie Auchan i protestów w sprawie bezkolizyjnych przejazdów jak i riposta w sprawie pewnych ubarwien przez radną odpowiadającą.
  Kłamali w żywe oczy.

 4. Wiceburmistrzowa celnie złapała radną na przedstawianiu faktów po swojemu. Wyszło, że radna kłamie. Jak ktoś się nie zna na sprawach urzędowych to łyka takie kłamstwa. Wstyd Pani Beato. To właśnie cała wspólnota samorządowa. Robi z ludzi głupków, bo wie, że się na tych sprawach nie znają i wszystko łykają. Wspólnota kłamców i manipulantów. Żenada.

  • Bo ta radna wie że są trzy prawdy: cała prawda, pół prawda i gówno prawda, ale ludziom sprzedaje tą ostatnią. Najgorsze jest to, że jej uwierzyli i ją wybrali.

 5. Oni wszyscy z tej wspólnoty są dobrzy. Z moją teściową do emerytów do moku chodzi taka jedna baba, co w centrum Kobyłki mieszka i mimo, że już późna emerytka to radną chciała być i od nich kandydowała, ze wspólnoty samorządowej znaczy się. Chodzi do tego moku na wszystkie imprezy oczywiście za darmo, a do kobyłczanina tego ich szmatławca co dyrektorke opluwali to do tego samego numeru swoje zdjęcie dała żeby na nią głosować. Wstydu baba nie ma. Nikt jej na szczęście nie wybrał ale dalej łazi do moku. Teściowa mówi, że jej nie lubią ale jej przecież nie wyrzucą. Sama powinna czuć że jest obciachówą.

 6. Ta Dąbrowska jest dobra, na sesji tłumaczyła że przez jakieś plotki czy coś nie jest już właścicielką Aidy. Pewnie na męża albo kogoś innego z rodziny przepisała. Ciekawe jakie to plotki, że się aż firmy „na niby” pozbywa. A tak naprawdę to pewnie o oświadczenie majątkowe chodzi………

 7. Typowa wrzutka medialna aby zdyskredytować przeciwnika w stylu „my tu ciężko pracujemy, a te zaplute karły reakcji rzucają kłody pod nogi”. Wszystko przedstawione od du–y strony -to urząd na siłę nie licząc się z protestami mieszkańców zmienił plany studium a potem plany zagospodarowania, nikt już nie pamięta sesji w MOKu do trzeciej po północy kiedy odrzucane były po kolei wszystkie propozycje i skargi mieszkańców. A to że jedna osoba (długo zanim została radną) nie poddała się chwała jej, Beata trzymaj się i nie daj się zakrzyczeć.

 8. Ta, której chwałę przypisujesz podobno ma deweloperkę stawiać tam u siebie, no to nie ma się co dziwić, że tak walczy. Mogą jej tych mieszkanek nie kupić w sąsiedztwie Auchan a mówią, że całą ulicę tam wykupiła no i co z nią zrobi? Głupi kto myśli że ona tak społecznie i bezinteresownie.

  • Bo w tym coś musi być i pewnie będzie musiała się tłumaczyć tak jak z ogrodzenia przy drodze – śmieszni jesteście. Poziom dyskusji jak z ostatniej jesieni, kogo to złapali na zrywaniu plakatów i dewastowaniu bilbordów? Kole was w oko że ktoś potrafi zrobić/zarobić i trzeba rzucić plotę, a nie widzicie jak robione są większe przewałki.

 9. Powodzenia Pani Beato w obronie swojego dobrego imienia ! I mam nadzieję, że ktoś z radnych opozycji będzie upubliczniał informacje o inwestycji miasta z deweloperem bo to akurat ciekawe. A na koniec taka uwaga : czy w poprzednim numerze nie był czasem „opisywany” inny sympatyk WS ?

 10. Jak sie temu wszystkiemu przygladam to widze, ze towarzystwo z UM znalazlo sobie konia ofiarnego i wszystkie swoje niepowodzenia i jakze co raz bardziej widoczna nieudolnosc zrzuca na wspolnote. A ja proponuje do roboty panie i panowie, do roboty, a nie wieczne ujadanie i ploty.

  • per
   zgadzam się z Tobą. 21 radnych w tym 3 obcych. To jakby 7 do 1. Podejrzewam ,że to przykrywka , odwet za nieudolność RR, zastępcy i jego Rady. Słuchałem ostatniej sesji. Dziwnym trafem najwięcej do powiedzenia miała przewodnicząca przerywając wypowiedzi P. ,Dąbrowskiej. To czysty atak i brak kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj