Były starosta: Ta droga to wyrzut sumienia

17

Ogłoszono przetarg na projekt budowy drogi wojewódzkiej 634. Jednak zdaniem byłego starosty wołomińskiego, dziś radnego Sejmiku Mazowieckiego Piotra Uścińskiego, budowa najważniejszej drogi w powiecie to pieśń przyszłości. Dopiero na rok 2017 wyznaczono termin zakończenia fazy projektowania, a w Wieloletniej Prognozie Finansowej nie zarezerwowano pieniędzy na jej budowę.
Na spotkaniu z dziennikarzami radny Piotr Uściński przypomniał, że podczas obrad Sejmiku, na sesji budżetowej, proponował zarezerwowanie 3 mln zł choćby na drobne naprawy tej drogi. Propozycji tej sprzeciwił się wówczas marszałek i radni – reprezentanci naszego powiatu z PSL i PO. – Udało mi się przekonać do tego pomysłu komisję rozwoju gospodarczego i infrastruktury, żeby taka poprawkę zgłosić, by zabezpieczyć w tym roku pieniądze, by można było pewne rzeczy rozpocząć, by coś wyremontować. Marszałek wyszedł ze stanowiska, że musi być kompleksowy projekt i dopiero wtedy będzie można coś wykonać, a wiemy że te kompleksowe projekty są wykonywane od wielu lat i odkładane na półkę. Sprawa stoi więc w miejscu. (…)
Więcej na łamach Wieści.

17 KOMENTARZE

 1. Pan Uściński ma wyrzut sumienia? a co robił przez 4 lata razem Konradem Rytlem? I jeszcze dostał posadkę radnego w Sejmiku. Tak robi się karierę i zabezpiecza własny interes. Współczuję mieszkańcom Piastowa, bo dostali wiceburmistrza gbura i faceta dbającego tylko o własny interes( K. Rytel).

 2. No to chciałem przypomnieć, że to za Uścińskiego zostało poszerzone skrzyżowanie w Ząbkach i zrobiona nowa droga od ronda w Kobyłce przy Załuskiego do ronda w Zielonce.

 3. ciekawe ciekawe
  a tak mialo być dobrze dla nas po wejsciu PSL do miasta
  a tu nic sie nie zmienia, dalej bedziemy tkwic w korkach dodatkowo wsrod setek smieciarek sunących na wołominski ripok

 4. ABC, a ja nie mogę dojechać z Kobyłki do tych rond w Ząbkach i Zielonce. Droga Załuskiego i Zagańczyka owszem nowa, wąska, wjazd w Nadmeńską zwężony, że ciężarowe samochody mają problem z wjechaniem. Stoisz w korku do Ząbek i Zielonki od Wołomina. Dobrze zrobili Mieszkańcom Ząbek bo to jedna opcja polityczna.

 5. Ogłoszony przetarg to niestety nieporozumienie. Projekt ma objąć odcinek drogi nr 634 od torów kolejowych w Zielonce do stacji BP w Wołominie, a więc nie obejmuje np. fragmentu drogi biegnącego w Ząbkach. Droga ma być zaprojektowana w standardzie jednojezdniowym, a więc nawet zakładając robudowę niektórych skrzyżowań i budowę ścieżki rowerowej (i zapewne jeszcze sygnalizacji świetlnej w kilku miejscach), projektowana modernizacja istotnie nie usprawni ruchu przy ustale rosnącej liczbie samochodów. Przygotowanie projektu i niezbędnej dokumentacji ma zająć 30 miesięcy (sic!), co również świadczy o tym, jaki priorytet ma ta droga. O finansach nie wspomnę bo trąbiono pod koniec ubiegłego roku, że droga 634 będzie jedną z inwestycji objętych kontraktem terytorialnym dla województwa mazowieckiego, ale z tego kontraktu wynika, że droga zostanie zrealizowana jak będą pieniędze, a teraz okazuje się, że ich nie ma. Prawda jest taka, że Pan Struzik i jego zielona chałastra przez tyle lat rządzenia w samorządzie wojewódzkim nie zrobili nic istotnego dla usprawnienia ruchu na drodze 634, a teraz również mają temat w d…. Całe szczęście, że budują już obwodnicę Marek, bo gdyby wszystko zależało od samorządu wojewódzkiego to Wołomin i okolice mogłyby jeszcze bardzo, bardzo długo czekać na dogodny dojazd do Warszawy (prawdopodobnie do czasu, gdy Pan Struzik i towarzystwo utraciliby władzę w samorządzenie wojewódzkim). I jeszcze jednak sprawa, jeżeli ogłoszonych przetarg na drogę 634 ma być formą wdzięczności dla Wołomina i jego mieszkańców za to, że zielone towarzystwo dorwało się do władzy w Wołominie to ja osobiście „bardzo dziękuje” za taką wdzięczność. Zainteresowanym proponuje zajrzeć na stronę Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i sprawdzenie w jakim standardzie są budowane drogi o podobnym natężeniu ruchu, jak w przypadku drogi 634, w innych częściach województwa mazowieckiego. Wniosek z tego porównania jest jeden w samorządzenie wojewódzkim mają w głebokim poważaniu Wołomin i powiat wołomiński.

 6. Ta nasza pechowa 13 czyli droga 634 (6 3 4=13) pochłonęła już więcej pieniędzy na ogłaszane co 4 lata przetargi projektowe niż warta jest inwestycja Mozę tu by się ktoś z władz w NIKu przyjrzał czy nasze pieniądze są bezpieczne i wydawane zgodnie z sumieniem każdego Starosty

 7. „Marszałek wyszedł ze stanowiska, że musi być kompleksowy projekt i dopiero wtedy będzie można coś wykonać, a wiemy że te kompleksowe projekty są wykonywane od wielu lat i odkładane na półkę. Sprawa stoi więc w miejscu.” – w tej kadencji Zielonka ma na szczęście już tylko jednego radnego z PiS-u, więc nie będzie komu protestować przeciwko rozbudowie tej drogi i inwestycja ma szansę ruszyć „z kopyta”. Myślę, że w roku wyborczym powinno być już wszystko ukończone.

 8. Kondzio nawydawał pozwoleń na budowę w pasie drogowym . Nastepca- temat pociągną dalej a teraz twierdzi że droga może mieć tylko po jednym pasie w każdą stronę.
  Jaki inwestor – znając natężenie ruchu – zdecyduje się otworzyć tu w Wołominie placówke , firmę oddział? Chyba debil desperat. Bo mając troche oleju w głowie i chcąc myśleć rozwojowo – pomysł takiej- niby rozbudowy – nadaje się dla drogi pod Hajnówką albo Wałczem – ale nie dla stu tysięcznego powiatu pod wawą..
  . Gdzie w takim myśleniu rozwój, pozyskanie nowych firm i miejsc pracy? Bo kiedyś place w warszawie- też się skończą i inwestorzy będą szukać miejsc poza stolicą – ale na pewno – z takim myśleniem u naszych starostów – nie w Wołominie.

 9. Cóż że Zielonka ma jednego radnego PIS jak poprzednia rada doprowadziła do tego że wiadukt drogowy na torami przy Wyszyńskiego będzie miał po jednym pasie w każda stronę czyli tzw kiszka. A dla niektórych obecnych radnych najważniejsza w tym wiadukcie jest ścieżka rowerowa.

 10. Marszałek już dawno podjął decyzję. Będzie droga jednopasmowa. Tylko w Kobyłce 800m będzie dwupasmowa wykonana nie z pieniędzy Marszalka lecz inwestora supermarketu
  .

 11. AN w Kobyłce może nie być 800 m dwupasmówki bo podobno ( trzeba przeczytać cały artykuł w dzisiejszych Wieściach) blokowana jest inwestycja supermarketu

 12. 800 m dwupasmówki przez Kobyłkę łącznie z budową CH blokowane od roku przez radną Dąbrowską, brawo dla mieszkańców Nadarzyna za trafny wybór przedstawiciela ludu ps.jakie wykształcenie posiada w,w pani

 13. Nie wiadomo jakie ma wykształcenie Pani D., ale na pewno ma kasę, na prawników by skutecznie blokować inwestycję no może bardziej przeciągać w czasie bo jak wiadomo na każdy złożony pozew, odwołanie to przesunięcie inwestycji w czasie.

 14. Z powyższych komentarzy wynika, że po modernizacji droga 634 będzie zasadniczo miał po jednym pasie w każdym kierunku, ale będzie całe 800 metrów drogi po dwa pasy w każdym kierunku. Rozumiem, że te 800 metrów to dla tych, którzy będą chcieli sprawdzić szybkość swojego auta w konfrontacji z innymi użytkownikami tej wspaniałej drogi. Zaprawde zapowiadana modenizacja drogi 634 to taki „groch z kapustą”. Inwestycja godna Marszałka Struzika i Wołomina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj