Radny PiS: „Złamano tych ludzi”

9

Z odejściem 4 osób z klubu radnych PiS w powiecie i gminie Wołomin nie mogą pogodzić się ich partyjni koledzy. Jak przekonywał na ostatniej sesji Rady Miejskiej wołomiński radny Zbigniew Paziewski (PiS), osoby, które w ostatnim czasie odeszły z klubu i przeszły na stronę obecnie rządzących zostały „złamane”. Ciężkim zarzutom wytaczanym przez kolegę, skierowanym w stronę władz Wołomina, przysłuchiwał się radny, który niedawno opuścił PiS, ale nie potwierdził ich prawdziwości.

Jak mówił Z. Paziewski, radni, którzy opuścili PiS byli szantażowani i zastraszani, że oni lub członkowie ich rodzin, zatrudnieni w jednostkach miasta/powiatu, zostaną zwolnieni z pracy. – Mi tych ludzi jest szkoda. Był ten moment, w którym okazali słabość. Tyko jak nazwać ludzi, którzy ich łamią? To rzecz niespotykana! Mnie się przypominają moje młode lata 60-70, kiedy tak postępowano także z moimi rodzicami, moją rodziną. To jest niedopuszczalne – mówił radny Paziewski, przy okazji zauważając, że kojarzeni z PiS urzędnicy (nazwani przez radnego „fachowcami”) zostają zwolnieni „za pięć czwarta”, czyli w chwili, gdy szykują się do wyjścia z urzędu. Na koniec monologu podał wiceburmistrzowi Sylwestrowi Jagodzińskiemu listę osób, zatrudnionych w ostatnim czasie w urzędzie jednostkach, pytając czy są to członkowie jego rodziny. O odpowiedź poprosił drogą mailową.

– Mieszkańcy nie oczekują, by ich radni byli wiernymi żołnierzami jakiejś formacji politycznej, ale oczekują by byli ich reprezentantami. To prawda, że z wieloma radnymi się spotykam, i z PiSu i wieloma innymi. Rozmawiam z wolnymi ludźmi – zauważył Sylwester Jagodziński (PSL). (…)

Więcej na łamach Wieści.

9 KOMENTARZE

 1. Nie powinno być tak, że ktoś jest radnym w samorządzie a jego brat czy ciotka pracownikiem danego urzędu czy podległej jednostki. Koteria i jeszcze raz koteria.

 2. Jak Ryszard Madziar razem z Sasinem robili czystki, to nikt z PiS nie zaprotestował a teraz wielkie halo, bo mogą zwolnić kogoś z rodziny Z.Paziewskiego albo może kogoś z rodziny innego członka pisu. Smiech na sali.

 3. Czystki pewnie są powszechne w ramach prawa i sprawiedliwości, która ma być wyłącznie po naszej prywatnej stronie.
  Tak po mojemu , że tak po moskalsku się wyrażę.

  PS. Pampersiacy to se wyobrażają cały świat, że jest oparty na karierowiczowskim zastraszaniu finansowym.

  PPS. Wg mnie polityka powinna być sztuką ludzi wolnych i charakternych a nie zastraszanych i zastraszających obiboków ciągnących prywatne profity z rozpadającego się systemu pobożnych i bezbożnych po-peerelowskich klik „partyjnych”.

  Kapusta z podatków jest może i komfortowa ale jak widać zniewala.
  A nade wszystko – otumania.
  Żeby nie było – dotyczy to również peło, zetesel, filozofa nowoczesnego wygłupu, pozostałych wspieraczy lewicowych biznesów w postaci
  Robią pod siebie to prują kasę gdzie popadnie.
  Tylko ciekawe komu ?

  Bo przecież nie pajacom, jakich z siebie robią.

 4. Czyli to partia pewnej grupy* tzw. „rodzin” ?
  Wódz takowej pewnie preferuje samotnicze rodziny.
  Może to stawia go na lepszej pozycji względem podrzędnych grup.

  *bezprogramowe, amorficzne są oczywiście również inne partyje dojące publiczne koryto.

 5. Właśnie nie powinno być tak że ktoś zajmuje w samorządzie stanowisko radnego, a jego ojciec pracuje w starostwie.
  Przykładem jest pewna rodzina, która sprowadziła się do Wołomina. Ojciec pracuje w starostwie, a syn jest radnym w urzędzie w Wołominie.Więc nie powinno tak być.

 6. Celem uściślenia:

  Radny jest z wyboru mieszkańców na daną kadencję.
  Pracownik jest na zlecenie i do wykonywania robót zlecanych przez przełożonych i to oni mają prawo zatrudniania i zwalniania podwładnych.

  Zamiast szumieć na sesjach radni, jeśli są świadkami polityki zastraszania, powinni zgłaszać taki bezprawny szantaż do konkretnych służb, a nie chlipać i robić za jakieś mamejowate niemoty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj