Sesja Wołomin: Chaos i krzykliwy przewodniczący

14

Kwietniowa, ponad 10-godzinna sesja Rady Miejskiej w Wołominie, podczas której 9 godzin zajęły pytania i interpelacje radnych a godzinę uchwały, przejdzie zapewne do historii miasta. I to nie tylko za sprawą ciągnących się, nie zawsze sensownych wywodów radnych, ale przede wszystkim zachowania przewodniczącego Leszka Czarzastego. Efektem środowej sesji jest internetowa dyskusja mieszkańców nad zasadnością złożenia petycji o odwołanie go z funkcji oraz list otwarty części Rady.

Przewodniczący uznał chyba, że jego pozycja w Radzie Miejskiej daje mu władzę absolutną, bo podczas obrad pokrzykuje na władze miasta i radnych opcji innej niż PiS, przerywa niewygodne dla siebie wypowiedzi, a także próbuje ignorować osoby proszące o głos, których nie lubi. Największe oburzenie radnych wywołuje jednak opór i opryskliwe wypowiedzi w stosunku do mieszkańców, proszących o udzielenie głosu.

Nie bo nie?

Tak było podczas marcowych obrad, kiedy przewodniczący zareagował krzykiem na prośbę o głos nauczycieli Zespołu Szkół nr 5, zamierzających zasygnalizować Radzie problemy z dyrektor szkoły, związaną z partią przewodniczącego. Wówczas przy pomocy radnych z PiS nie dopuszczono pedagogów do głosu. W tym miesiącu głos w tej samej sprawie próbowała zabrać matka dwójki uczniów ZSZ5 i tym razem również przewodniczący stanowczo odmówił jej prawa do wypowiedzi. Na szczęście refleksem wykazali się radni innych opcji, którzy stanowczo, jeden po drugim zaprotestowali wobec ograniczaniu wolności obywatelskich mieszkańców miasta. Głośne protesty przewodniczącego zakończyły się tym razem jednoznacznym napiętnowaniem jego zachowania, zawartym w Liście Otwartym, przesłanym do redakcji Wieści (treść listu prezentujemy poniżej). Natomiast na facebooku krąży prośba anonimowego internauty (ps. Anonimowy Obywatel) o podpisywanie się pod petycją następującej treści: „Drodzy Mieszkańcy Wołomina! W związku z nieudolnością i brakiem kompetencji oraz ogromnym chamstwem jakie prezentuje Pan Leszek Czarzasty Przewodniczący Rady Miejskiej w Wołominie zwracam się do Was z prośbą o składanie podpisów pod petycją. Jeżeli uda się nam zebrać odpowiednią ilość głosów będziemy w stanie odwołać Pana L. Czarzastego z funkcji Przewodniczącego.” W chwili zamknięcia numeru podpisy złożyło kilkunastu mieszkańców.

Próbka dialogu z sesji

Sposób prowadzenia obrad, przerywanie w pół zdania oraz ignorowanie zgłoszeń do wypowiedzi irytowały szczególnie wiceburmistrza Sylwestra Jagodzińskiego, a jego wypowiedź szybko przerodziła się w zaciekłą kłótnię: (…)

Więcej na łamach Wieści.

14 KOMENTARZE

 1. Ten pan już zasłynął w poprzedniej kadencji tekstem do mieszkańców komentując ich wypowiedzi teatralnym szeptem do kolegi z ugrupowania ” Czy my musimy ich słuchać ” . Ten pan nie musi słuchać nikogo jest wyrocznią i autorytetem sam dla siebie – ot taki wołomiński ewenement.

 2. Pamiętam jak pare lat temu ten pan z obłedem w oczach wywoził z Wołomina czołg… czas by tego pana wywieziono z funkcji przewodniczącego rady miasta… najlepiej tam gdzie jest czołg…albo jeszcze dalej… facet kończ waść i wstydu oszczędź….. oglądałem sesję … widziałem ten sam obłęd w oczach..wrzaski…. natychmiast tego faceta odwołać i cały ten PiS pogonić z Wołomina i to SZYBKO !!!!!!

 3. Pani Burmistrz do dzieła my mieszkańcy chcemy wolnego od układów Wołomina a nie zaściankowego pisowskiego WOŁOMINKA … jesteśmy z Panią i jak bedzie trzeba staniemy w szeregu a taczek nie brakuje do wywożenia tałatajstwa …

 4. Pani burmistrz trzymam za panią kciuki podoba mi się pani działanie nie krzykami a pracą i doświadczeniem – tak trzymać . Życzę dużo siły, bo jak widać nie jest łatwo. Zmieńmy w końcu to miasto , niech ktoś ma na nie pomysł nie żyjmy samą ideologią i szczuciem jednych na drugich . Z przykrością patrzę jak to miasto i ludzie zostali podzieleni na lepszych i gorszych .

 5. Jeszcze ktoś wrzuci jakiś peanik na cześć nowej pani burmistrz? Dwa ostatnie komentarze są autorstwa jednej osoby, więc może ktoś coś?

  • I wszyscy wiemy, że wybrana kandydatka jest najlepsza, w historii miasta jej kadencja zapisze się wielkimi zgłoskami, a jeśli jakieś siły sprawią, że w następnych wyborach przepadnie, to miasto przestanie istnieć, a mieszkańcy utopią się we łzach z żalu i tęsknoty.

 6. A mnie się obiło o uszy że Rysiek szykuje na jesień referendum w sprawie odwołania Pani Burmistrz. Wiem też że szykuje się do wyborów parlamentarnych, już szlifuje formę na siłowni.

 7. Pampersiacy z pisowskiego narybku drą się nie wiadomo o co.
  Czują że jest ich więcej a jak wiadomo – duży może więcej.

  Z kolei formę to nie na siłce się trenuje ale napędza sie ją suplementami, odżywkami , zastrzykami i innymi badziewiami.
  To taka tradycja hodowlana.

 8. Wychodzi na to ze czeka nas gorąca jesień- Rysiek, Sylwek, Rafał, Piotrek już zarezerwowali fotele na Wiejskiej. Przedtem Rysiek szykuje referendum by wyczyścić przedpole ale czy koledzy go posłuchają. Wyraźnie widać że już z obecnej ekipy pani Radwan zeszło powietrze jak z nadmuchanego balonu. To pierwszy przypadek by tak szybko utracić poparcie wyborców po niespełna pół roku od powołania. Słupki poparcia lecą na łeb i szyję a w urzędzie zamiast roboty tylko polityczne układanki. jesień już praktycznie po wakacjach a do nich lekko ponad miesiąc. Temperatura polityczna rośnie.

 9. Jeżeli nie mylę się to Pan Przewodniczący Rady Miejskiej Wołomina został wybrany przez mieszkańców tego „magicznego” miasta, więc po co te lamenty. Wołomin to „magiczne” miejsce, który do Rady Miejskiej i Urzędu Miejskiej przyciąga tylko „wybitne” indywidualności i dlatego ten „piękny” gród, słynący ostatnio smrodem, jest taki wspaniałym zaściankiem.

 10. A jakie były zarzuty plotkarzy forumowych względem p. Mikulskiego, bo już mi to z pamięci uleciało ?

  Wspieranie „leśnych dziadków” czy jakoś tam ?
  Planowanie i dopilnowanie terminowych realizacji za jego 3 kadencji się wybornie udawało.

  Czyżby w 2. dekadzie XXI wieku już lamusem się stałby, czego osobiście nie dostrzegłem, bo jakoś raczej kondycji mu nie brakuje wg mnie.

 11. Pani Burmistrz !! Kiedy uruchomi pani wypłaty 500 plus,czy Wołomin będacy tak blisko Warszawy zawsze musi być na szarym końcu ? 2,5 tygodnia minęłlo od uruchomienia programu ,a tu cisza jak w kościele !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj