Dialog z mieszkańcami

1

W ubiegłym tygodniu włodarze Kobyłki wzięli udział w cyklu spotkań z mieszkańcami. Podczas każdego z trzech spotkań, mieszkańcy mogli wysłuchać informacji dotyczących zaplanowanych na ten rok inwestycji.

Szczegóły gminnego budżetu omówił burmistrz Robert Roguski. – Nasz budżet na ten rok to niespełna 70 milionów zł., z czego 50 procent przeznaczamy na oświatę, zaś około 20 proc. na inwestycje. Po wykonaniu kanalizacji priorytetem jest dla nas infrastruktura drogowa – poinformował burmistrz Roguski. (…)

Podczas spotkań poruszono także temat planowanej budowy centrum handlowego Auchan przy ul. Nadarzyńskiej. – Ta sprawa trwa już prawie osiem lat temu. Aktualnie inwestor uzyskał decyzję środowiskową, pozwolenia wodno-prawne oraz pozwolenie na budowę. Niestety, trwa to tak długo, ponieważ do każdej z tych decyzji wnoszone są odwołania mieszkańców. Ta inwestycja jest dla nas istotna chociażby z punktu widzenia dodatkowego dochodu dla budżetu miasta – dodał wiceburmistrz Grubek. (…)

Co ciekawe, Kobyłką interesuje się wielu inwestorów prywatnych. Spółka zbrojeniowa Pit Radwar czy firma Nuctech (przemysł elektromaszynowy) to najlepsze przykłady na to, że w tym mieście mogą rozwijać się duże przedsiębiorstwa. – Udało nam się pozyskać deklarację inwestycyjną, w której Pit Radwar zapewnia nas o inwestycjach, które w ciągu kilku najbliższych lat wyniosą 60-70 mln zł. Niebawem spółka rozpocznie budowę dużej hali do badań. Firma Nuctech prowadzi działalność na terenie miasta Kobyłka już od kilku lat. Dotychczas wynajmowała hale od Przemysłowego Instytutu Maszyn Budowlanych. W ostatnim czasie nabyła od PIMB nieruchomość, gdzie na powierzchni 3 hektarów powstaną hale produkcyjne oraz budynek do badań i rozwoju – poinformował wiceburmistrz Piotr Grubek. (…)

Więcej na łamach Wieści.

1 KOMENTARZ

  1. „Niestety, trwa to tak długo, ponieważ do każdej z tych decyzji wnoszone są odwołania mieszkańców.” chyba jednej Pani, obecnej radnej, która ma problem z powstaniem tego CH.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj