Napięty grafik prominentnego urzędnika

4

Wszyscy pamiętamy spektakularną, choć krótką „karierę” w Urzędzie Miejskim w Wołominie dzisiejszego posła Jacka Sasina. W niedawnym wywiadzie telewizyjnym z posłem Sasinem, ten z nostalgią opowiadał o roli doradcy burmistrza Ryszarda Madziara, postanowiliśmy więc powrócić do tamtego okresu raz jeszcze. Mając na względzie obiecaną przez nowe władze gminy zasadę przejrzystości urzędu i jawności informacji, poprosiliśmy o dokumenty związane z pracą posła w wołomińskim magistracie. W odpowiedzi otrzymaliśmy terminarz, w którym wedle urzędowego zwyczaju, J. Sasin wpisywał swoje cele na dany dzień pracy na etacie pełnomocnika ds. społecznych.
Udostępniony nam harmonogram, który zwyczajowo powinien wypełniać urzędnik, obejmował jednak jedynie okres od 9 sierpnia do 27 listopada 2011 r. Brakowało więc zapisków z miesięcy marzec-maj. Być może w tym czasie J. Sasin nie opuszczał murów urzędu, zajęty zapowiadaną w wywiadzie na łamach Wieści „gruntowną reorganizację gminnej administracji”? Przyjmijmy, że tak było i zajrzyjmy do kalendarza.
I tu kolejne rozczarowanie. Sama lektura harmonogramu z pięciomiesięcznej pracy zajęła nam bowiem dosłownie kilka minut. (…)
Więcej na łamach Wieści.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj