Wodociągowy galimatias

0

Okazuje się, że zwodociągowanie całej gminy Klembów będzie dość karkołomnym zadaniem. Wszystko przez to, że działki, na których według planów miała przebiegać sieć wodociągowa, formalnie nie są własnością gminy. Sprawę tę poruszono podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Gminy Klembów. Wówczas to kierownik wydziału inwestycji i rozwoju gminy Mariusz Koryciński, przedstawił radnym aktualny stan zaawansowania budowy wodociągu na obszarze gminy Klembów.

– W fazie końcowej jest budowa wodociągu w miejscowości Ostrówek i Lipka. Obecnie wykonywane są przyłącza domowe. Jeśli chodzi o budowę wodociągu w miejscowości Dobczyn i Pasek, to sieć wodociągowa została odebrana w lutym br. Termin wykonania dodatkowych odcinków wyznaczono na 19 czerwca 2015 r. W miejscowości Krzywica i Tuł zostały wykonane mapy do celów projektowych oraz uzgodnienia tras przebiegu sieci wodociągowych. W pozostałych miejscowościach (Stary Kraszew, Krusze, Roszczep, Rasztów, Wola Rasztowska i Karolew) zlecono mapy projektowe oraz uzgodnienie przebiegu sieci wodociągowej. Prace zostały jednak wstrzymane z uwagi na problemy z własnością działek drogowych – poinformował Mariusz Koryciński. Okazało się, że w wielu miejscach budowa wodociągu nie jest teraz możliwa, ze względu na nieuregulowany stan prawny dróg. – Inwestycję możemy realizować tylko na działkach, które są własnością gminy Klembów. Czyli wówczas, gdy w ewidencji gruntów i budynków gmina Klembów figuruje jako właściciel. Aktualnie nie ma możliwości uzyskania pozwolenia na budowę na część działek – dodał kierownik wydziału inwestycji.

– Czy chodzi o drogi, które są przedmiotem decyzji ministra administracji i cyfryzacji, który unieważnił decyzję wojewody ostrołęckiego odnośnie komunalizacji dróg? – dopytywał radny Andrzej Pisarek. (…)

Więcej na łamach Wieści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj