Wołomin: Handlowano głosami?

8

List radnych Rady Miejskiej w Wołominie, kilka tygodni temu opublikowany w Wieściach, wzbudził na majowej sesji sporo emocji. Najpierw próbowano dociec kto jest jego autorem -skończyło się, jak zwykle: wielką awanturą.

Przypomnijmy, że chodziło tu o list radnych ws. zachowania przewodniczącego Rady Leszka Czarzastego na marcowej i kwietniowej sesji. „Podnoszenie głosu, pokrzykiwanie, pohukiwanie, przerywanie wypowiedzi, odmawianie mieszkańcom prawa do zabrania głosu, przy jednoczesnym braku reakcji na długie i całkowicie niemerytoryczne wypowiedzi niektórych radnych, pouczanie, insynuowanie. (…) będzie Pan przedkładał interes polityczny, partyjny nad interes miasta i gminy Wołomin oraz jej mieszkańców? Czy prawdą jest, że w lutym br. był Pan gotów głosować za zmianami na stanowisku skarbnika gminy w zamian za fotel wiceburmistrza dla przedstawiciela PiS pana Roberta Szumskiego? Czy prawdą jest, że Pańskie obecne zachowanie jest uzgadniane z kierownictwem PiS i ma prowadzić do destabilizacji sytuacji w Wołominie?” – pytali w piśmie radni, którzy jednak nie ujawnili swoich nazwisk. (…)

(…) To na dobre zepsuło atmosferę i rozsierdziło przewodniczącego: – Mieliśmy zakończyć sprawę. Przeszkadza panu wiele rzeczy, a nie przeszkadza nepotyzm, który jest w gminie i dotyczy pańskiej rodziny między innymi. Pan tutaj zarzuca jakieś insynuacje, m.in. odnośnie stanowisk, a zapomniał pan jakie stanowisko uzyskał pan burmistrz Jagodziński w zamian za poparcie budżetu w roku 2014 , że pan i pan Plichta zagłosowaliście za tym budżetem, kiedy były liczone głosy co do sztuki? Więc może warto uderzyć się w pierś zanim coś takiego się napisze. Po tym głosowaniu przecież dwie osoby, a jedna z nich tu wystąpiła, dostały stanowiska – ujawnił przewodniczący, choć zarzucając kupczenie uchwałami położył też cień na byłego burmistrza ze swojej partii.

– Proszę o przykłady. Pan posiada taką wiedzę, że powinien to zgłosić do innych organów – oburzył się radny Emil Wiatrak. – Zarzuca mi pan nepotyzm. Co ja otrzymałem za poparcie budżetu? (…)

Więcej na łamach Wieści.

8 KOMENTARZE

  1. Na takie zachowanie remedium powinno być jedno. Szanownego Pana na taczkę i na zwałkę w Starych Lipinach, a po tym zaprosić prokuraturę oby tylko nie lokalną i poprosić o zbadanie faktów poruszonych przez biorących udział w tej dyspucie.

  2. Pan przewodniczący pogrąża się coraz głębiej. Smród coraz większy prawie jak ze zwalki pod cmentarzem. Jak można być takim dwulicowym bucem.

  3. Cała ta rada miejska i urząd miejski wraz z kierownictwem jest pożałowania godny. Nie wiem co w sobie ma ten wołomiński zaścianek, że ciągle rządzi nim pszenno-buraczane towarzystwo.

  4. To wszystko jest ważne… ale najważniejsze jest zdrowie. Warszawskiego wykładu Jerzego Zięby powinni wysłuchać wszyscy, zwłaszcza władze… nasi lekarze… i oczywiście młodzież. O takie właśnie podejście do zdrowia walczę od wielu lat propagując bezinteresownie BTD (zapewniającą siłę własnego układu odpornościowego). Na początku roku mówiłam o p. Ziębie w MDK i na WUTW. Mówiłam, że w trosce o nasze zdrowie warto by zaprosić p. Jerzego do Wołomina… Na razie mamy tyle… że książkę Jerzego Zięby „Ukryte terapie” można wypożyczyć w Powiatowej Bibliotece. Są tam też książki z serii Zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi… i z serii Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi… też Woda utleniona na straży zdrowia

    A oto link do w/w wykładu z 09.05.2015 https://www.youtube.com/watch?v=22-ANJqzrok

  5. Pan Czarzasty , przewodniczący rady miejskiej Wołomina ma rację. Jak można nazwać obsadzanie stanowisk rodziną, oczywiście nepotyzmem. Jeżeli wiceburmistrz Jagodziński jako władający urzędem min.mianował swojego szwagra na stanowisko prezesa Spółki Komunalnej pana Wiatraka który podległy jest swojemu szwagrowi burmistrzowi i radnemu bratu Wiatrakowi. To wzorzec nepotyzmu. Dalej – jeżeli drugi szwagier burmistrza jest pracownikiem pionu kierowniczego w MPWiK a jeszcze inny członek sławnej rodziny pracuje w MZO, to wychodzi że rodzina jest najważniejsza. Tak trzymać – grunt to rodzinka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj