Brak wiedzy czy zwykłe niechlujstwo?

72

Po doraźnej inwentaryzacji, przeprowadzonej w styczniu 2015 r. w wołomińskim urzędzie okazało się, że nie można doliczyć się środków trwałych o wartości blisko 6 milionów złotych. Dla uspokojenia: tajemnicze niedobory i nadwyżki nie są jednak faktycznymi brakami, a wynikają raczej z niestaranności w prowadzeniu dokumentacji i przestrzeganiu ustalonych zasad w ostatnich trzech latach.

Wieści dotarły do protokołu rozliczenia różnic inwentaryzacyjnych z dnia 16 czerwca 2015 r., w którym stwierdzone niedobory w środkach trwałych i wartościach niematerialnych i prawnych wyliczono na kwotę 5 898 808 zł, a nadwyżki na kwotę 98 042 zł. Komisja inwentaryzacyjna przystąpiła do pracy w dniach 13-15 stycznia, po przejęciu władzy przez nową ekipę. Inwentaryzacja doraźna poprzedza kompleksową inwentaryzację majątku gminy, która zgodnie z zarządzeniem burmistrz Elżbiety Radwan ma zostać przeprowadzona do 15 stycznia 2016 r. W protokole, który otrzymaliśmy różnice inwentaryzacyjne wyjaśniono w następujący sposób: (…)

Więcej na łamach Wieści.

72 KOMENTARZE

 1. Kontrola , kontrolą ale czy jest jakiś dokument na podstawie którego można wykazać porównanie i różnice w majątku. Wytłumaczenie że różnica prawdopodobnie powstała z bałagany to nie kontrola tylko akceptacja zastanego bałaganu. A może przez ostatnie lata opychano majątek trwały urzędu. Jeżeli brakuje około 6 milionów – to zlecić zewnętrzną kontrolę i sprawę przekazać do prokuratury. Tam stwierdzą czy był bałagan czy złodziejstwo. Tak czy tak jest to karalne.

 2. znów wydumana na maxa sensacja, czyż nie tak było ostatnio z OSiRem ? zwalanie na poprzedników to widac specjalnośc tej ekipy. a może Ci liczący z nowej ekipy Pani Burmistrz teraz sie pomylil, bo nie umieją liczyć? tego nikt nie zakłada? i spisali wszystko w trzy dni ? a rozbieżności to sie wyjaśnia raczej do skutku, tu mineło pór roku i nic

 3. No prosze. Jak PIS robił porządki i do prokuratury z byle szpilką leciał to było O.K. Jak teraz ktoś pokazuje ze PIS nie był nieomylny to odrazu ataki 😛 Kalego bić to dobrze, Kali odda to jest be… 😛

 4. U mnie na osiedlu wieczorem zbierają się grupki młodych ludzi w wieku produkcyjnym wyruszają grzebać w śmieciach, aby znależć troche puszek i złomu .A rano idą do skupu sprzedać Dawniej pracowali w dużych zakładach które zlikwidowano .W południe na śmietniki ruszają emeryci widać inteligentne twarze, pewnie byli urzędnikami ,nauczycielami Teraz po opłaceniu mieszkania i rachunków nie starcza im na chleb i leki.I to jest wielka zasługa rządzących PO i PSL.Jako mieszkaniec mam prośbe aby już zaprzestać tym oskarżeniom siebie na wzajem ,jest to zrozumiałe że winny powinien być ukarany ale do tego są powołane instytucie państwa .JA jako mieszkaniec oczekiwał bym od obecnej władzy mego miasta pracy o leprze jutro dla ludzi którzy czują że są wykluczeni .Nic nie pisze się czy pozyskuje się dla naszego miasta przedsiębiorców którzy dali by miejsca pracy bezrobotnym którzy zgłaszają się do urzędu pracy po chwili wychodzą z niczym więc po co u nas taki urząd .Matki które urodziły dzieci w naszym mieście też nie mogą wrócić na rynek pracy bo też nic się dla nich nie robi . Często są to osoby po studiach .Mineło już sporo czasu od wyborów i tylko praca tej władzy polega na oskarżaniu poprzednią ekipę tak jak powiedziałem od tego są odpowiednie urzędy .Obecnie oczekiwał bym aby zaczęło się coś dziać dla polepszenia aby ludzie mieli prace aby dzieci nie chodziły głodne .Aby w moim mieście każdy znalazł dla siebie prace i był szczęśliwy .

 5. @osiedlowiec. Huta padła, bo teraz wszystko w plastikach lub puszkach jest modne. Stolarka padła bo sam zapewne masz plastikowe okna w domu. Na jej miejsce powstały dziesiatki firm i firemek produkujących okna z plastiku lub aluminium w okolicach. I padły zanim ktokolwiek słyszał o PO. Ostatnie nascie lat Wołominem rządził PIS i WS. Ich sie zapytaj czemu pomniki, czołg, klauzulevsumienia w szpitalu, certyfikaty rodzinnych szkół były ważniejsze od pozyskania inwestorów. Dlaczego Starosta i vice Starostacz PIS i Wspolnoty na koniec kadencji wystosowali pismo do Sejmiku aby nie poszerzac DW634? Rytel ze Ws ma tam działkę… A co do bezrobotnych, to na 20 skierowanych z Urzedu bezrobocia to 15 na dziendobry odrazu prosi aby mu podpisac ze nie spełnia wymagań. Bo po co pracowac? Lepiej wziac zasilek…

 6. Przeczytałam komentarz pana osiedlowa i myśle że to prawda władza wymyka się spod kontroli trzeba było zrobic
  konkursy na stanowiska;
  Zakład Energetyki Cieplnej
  Zakład Wodocjągów
  Urząd Miasta
  Urząd Komunikacji
  wtedy było by ok widocznie mieszkańcy czytają i widzą że coś tu jest nie tak . Uczciwy postępuje według litery prawa

 7. Mikulski jest w pis czy we wspólnocie? ani tu ani tu – jest teraz w ekipie Pani Radwan, dostał wysokie stanowisko. 634 nie może Marszalek Struzik (PSL) od lat wybudować – to jego droga i żaden Rytel nic by nie wskórał . czołg out? prosta sprawa, mało ważna dla ogółu. pomniki ? jakie niby są nowe w Wołominie? klauzula sumienia? i co tego? to wszystko tematy zastępcze i to media mainstreamowe tak histeryzowały, aby się gospodarką rządzoną przez PSL i PO nie zajmować i tyle. to proste. kilka tablic jest nowych, poświęconych Sybirakom, Wierze Gran czy Polakom, którzy ratowali żydów – czy to źle? nie. polityka historyczna określa tożsamość. Niemcy czy Amerykanie dobrze o tym wiedzą. a co do „działań” naszej miejskiej supernowej ekipy to, a jakże są – były u nich delagacje – kilku Panów z Finlandii, którzy sie interesowali ” gospodarką wodnościekową i odpadami komunalnymi a także siecią ciepłowniczą” (a może chcą kupić nasze MZO, PWiK i ZEC? – nie wiem , ale takie rzeczy sie działy w Polsce, w Wawie to np. francuska Dalkia jest zamiast SPEC, może ktoś sprawdzi czy wzrosły ceny ciepła dla mieszkańców? ) czy potęgi gospodaczej – Uzbekistanu, rolniczego kraju, rządzonego prze autorytanego władcę od 25 lat, gdzie dochód narodowy na głowę jest ze 4 razy niższy – może nasze nowe władze sobie pomyślały, że tam są kopalnie złota to może i u nas cos wykopią? nie na pewno. a czy teraz będą w Wołominie uprawy brzoskwiń czy bawełny?

 8. Konrad Rytel był od lat Starosta, potem Vicestarostą.
  Dobrze podsumowałaś, Rytel i tak by nic nie wskurał, widocznie taki z niego rzadzący, inni Starości z innych miast powiatowych wskurali sporo.
  Wiem jedno, przez ostatnie 4 lata Wołomin utracił wspólny bilet, kiedy inne miasta powiatowe torpedowały Struzika o inwestycje w swoim regionie, nasi z Wołomina nic nie robili, poklepywali się po ramieniach, robili sobie zdjecia na imprezach Skoku bo nawet sami nie umieli zrobić dobrej imprezy. Z Ossowa uczynili mękkę Katyńską.
  I tutaj masz rację Mira, informacje o pomnikach to były tematy zastępcze, bo oprócz tego absolutnie nic się nie działo.
  Miał byc park zamiast czołgu, nie ma jednego, nie ma drugiego, zamiast tego zgotowali śmietnisko na nowo w Lipinach a ludzi, zwykłych mieszkańców podawali do Sądów.
  Miał byc milion złotych na Park za pozwolenie na budowę CH. Pozwolenie jest, miliona nie ma.
  Tak rządził PIS i Wspólnota Wołominem przez ostatnie lata.
  Ale na wiecach wyborczych chwalono się że Wołomin sie rozwija bo tory budują, obwodnicę Marek budują, tylko że poprzedni włodarze nie mają nic wspólnego z tymi inwestycjami.
  Powiedz co takiego dokonali Madziar, Uściński z PISu i Rytel ze Wspólnoty, mając w sejmie posła Sasina z PIS-u.
  Co oni dokonali takiego istotnego aby nam sie lepiej żyło w tym powiecie?
  Radwanowa i jej spólkę rozliczymy za ponad 3 lata, teraz rządzi ponad pół roku, poczekajmy, jak nic nie wniesie, będziemy i po niej jechali.

  • mieszkanko powiatu widać jak siedzisz na kolanach u kasienki. Prośba o trzy lata dla Radwanowej nie wchodzi w grę, straciliśmy już prawie rok na robienie dobrego wrażenia i polityki. Babę i szwagrów za pirze i na powietrze swiże.

  • piszesz wg mnie niestety tylko selektywne półprawdy – tak konkretnie to – nie o cztery lata chodzi jak np z. 634 bo te plany sa i są, był i Mikulski i Soilis i inni burmistrzowie, i nie tylko w wolo, i starostowie, i Urmanowski, i Roguski, i Dudzik … , a droga caly czas jest jednego marszałka Struzika. realizację parku zdjęła raczej z budżetu nowa ekipa Pani Burmistrz i czy to ona powinna chyba dopilnować tego miliona? wspólny bilet wyleciał bo – to wiedza powszechna – głównie Kobylka i Zielonka ( znaczy stacje po drodze do Wołomina) nie byly w stanie opłacać w takich kwotach jakie chciał wtedy warszawski ZTM. wysypisko ? a czy ekipa Pani Burmistrz je zamknie ? jak sie wydaje chyba współorganizujący protesty i spotkania „antyRIPOK” Pan Igor właśnie zostal wiceszefem w firmie, do której wysypisko należy. co zrobi chyba każdy sie może domyśleć 🙂 czyżby zmiana punktu widzenia…? jak wiadomo Sasin był posłem opozycji a nie opcji rządzącej .. no mija 8 miesięcy, szmat czasu i co dostalismy od rządzącego pesel? czy tylko wizytę prezesa i parę medali…? nowe tory – obecni też sie chwalą, każdy by tak zrobił. a i tu tunele bedą, a nie jak w Kobyłce. O ile pamiętam to Madziara rozliczano od pierwszego dnia, a teraz jakaś ulga dla Pani Burmistrz I Starosty ? czy i ilu zatrudnili teraz swoich ludzi? kilkunastu czy kilikudziesieciu? co robią szczegółowo poza medialnym linczowaniem poprzedników, zwalaniem na nich? nikt tego nie wie bo „ulga” w informowaniu, media milczą … wydaje sie ze nie powinno tak być, mieszkańcy swoje już wiedzą 🙂 pozdrawiam

 9. Marcin to jak to jest ze inne powiaty wymogly inwestycje na Struziku a Wolomin nie? Jak to jest bo Starostwo przed wyborami dumnie zapowiadalo ze wspolny bilet powroci, ze dzialaja. I tylko na tym sie skonczylo bo nawet rozmow nie prowadzili z ZTM. Realizacja Parku zostala zdjeta za czasow Madziara jak po zabraniu czolgu i wizualizacjach oglosili ze kasy na to nie ma. Potem miala byc kasa z CH ktorej nie bylo za zezwolenie na budowe. To sie dzialo wszystko dobry rok przed wyborami. Czy wysypisko Radwan zamknie czy nie to mozemy spekulowac a w przyszlosci ją rozliczyc. Nie zmienia to faktu kto je rozkrecil, wiec nie obracaj kota ogonem. A co do rozliczen to akurat wszystko bylo jawne od dawna i za to ludzie go nie wybrali. Dajmy czas Radwanowej jak sie wykaze a potem takze ja odrazu rozliczymy. Rozliczyc szybko mozna ekipe budowlana po czasie budowy a nie jak zaczyna fundamenty kopac.

  • a jak to jest że Pani Burmistrz i ekipa nie wymogły praktycznie nic na Panu Marszałku Struziku, kolegi partyjnego przecież? tylko nie pisz, że czasu było mało, bo aż nadto. pamięć jest często krótka, więc przytaczam kilka starszych cytatów z mediów, ktore łatwo znaleźć : „zawarto porozumienie pomiędzy ZTM a starostwem wołomińskim. Wspólny Bilet zostaje i to na kilka kolejnych lat… ” a póżniej „.. ZTM wypowiedział porozumienie biletowe dla linii wołomińskiej zawarte aż na cztery lata „. i z tego roku ” … Wspólny Bilet – jeśli uda się go oczywiście załatwić. Jak mówił na spotkaniach burmistrz Jagodziński, będzie to możliwe około czerwca” czyli dziś już bilet chyba obowiązuje, bo rozumiem że chodzilo o rok 2015 a nie 2019? sprawa parku rzeczywiście była wg mnie chybiona i pospiesznie załatwiana ale to Pani „Burmistrz w autopoprawce zaproponowała zdjęcie pieniędzy z budowy Parku przy Muzeum Nałkowskich ” , i drugie ale – tak czy inaczej oczywiste że każdy fajny park w mieście to dobra sprawa. a jak myślisz kto odpowiadał w mieście za sprawy czystości i MZO i czy nadal pełni te wysokie funkcje? i gdzie sie podziały te protesty? zniknęły jakoś szybko, po wyborach juz pewnie nie śmierdzi z wysypiska i jest super? A czasu to już minęlo dużo, 8 miesięcy i co ? czy jest choć jedna ważna sprawa pozytywnie załatwiona dla wszyskich ? gołym okiem widać. było jawne u Madziara bo gazety pisały a teraz nie jest bo Pani Burmistrz jest nauczona doświadczeniem poprzednika i jest praktycznie cicho sza o kontrowersyjnych sprawach, zamiatane, o wielu stołkach, dziś jak widać jest raczej sam lukier, foty i cukierkowy PR. i to nie tylko moje zdanie. ludzie sie już nauczyli odróżniać i nie są głupi. a porównanie do budowy to niestety chybione, bo tu pensja zapłata będzie wzieta z góry a ewentualne straty bedą wszystkich mieszkańców. pozdrawiam .

   • Dziś są foty? Hmmm… Chyba muszę pójść do okulisty, bo jakoś ich nigdzie nie widzę. Za to pamiętam w poprzedniej kadencji urzędową gazetkę, gdzie tych fot było niemało, ale na żadnej z nich nie widziałem Pani Radwan. A może sklerozę też mam? 😉

   • 🙂 to radzę jednak do okulisty 🙂 fot jest mnóstwo. i to na pierwszych stronach. trzeba dbać o zdrowie 🙂 jak sam Pan? pisał „… obok stworzenia oddziału pierwszej pomocy dla dzieci, którego współautorką jest Pani Elżbieta Radwan. W kwestii zdrowia w Wołominie jest jeszcze wiele do zrobienia…”

 10. Co do tuneli w Kobyłce to zbierane podpisy przeciwko wiaduktowi w nowym sladzie przez Wspolnote Samorzadowa i PIS chcace zaistniec medialnie doprowadzily do tego faktu. Efekt byl taki ze WS potem po sadach gsniala i przegrywala rozprawy. A milion na park to dawno juz przepadl wczesnym latem ub.r. Zgoda zostala eydana zaraz po okresie w jakim inwestor zadeklarowal sie ze wplaci kase. Teraz juz jedt po ptokach

 11. Osiągnięcia pani burmistrz widac w gazetce od maja do 10 czerwca 20 festynów . Ta się bawi ,tak si,,,,,,,,,,,,,,,,e bawi PSL PSL ile to kosztowalo

 12. Fajnie! Czytamy te komentarze. Wszyscy widzimy czemu służą .Anny i rzekomi mieszkańcy w ramach dobra Wołomina dowalajcie jeszcze więcej, to tak po chrześcijańsku, miło i sympatycznie – a możne macie takie polecenia odgórne? Trzeba wzbudzić niezadowolenie społeczne – przecież Polska w ruinie ? A przez ostanie 4 lata powiat wołomiński był krainą mlekiem i miodem płynącą… Szkoda gadać, komentarze cierpliwe. Anonimowo można dowalać – dalej dajemy, a co tam…. Chętnie poczytam, co jeszcze da się opluć. Tylko pamiętajcie im bardziej wrednie tym lepiej.

  • ” Wołomin jest nasz” – jeeejuuuuu jaka żenująca buta przemawia- każdy widzi przecież? twój? ujawniłeś się rzekomy mieszkańcu z wielkim ego? czy jesteś może od Palikowta? jasne, no Polska kwitnie, wszyscy widzą dobrze, szczególnie gdy od ponad pół roku rządzi Pani Burmistrz z przyjaciółmi z peesel. to normalnie „Wołomin w budowie” „Budujmy stadiony” itp , szok jest taki rozwój 🙂 i chirurg dzięciecy za każdym zakrętem, do ktorego dojedziesz na wpólnym bilecie itp… 4 lata? a czemóż nie 25 lat jak PanPrezydent Komorowski mówi rozwoju nieustannego, i Pan Mikulski i Pan Solis maja swoje zasługi. Nie zapominajmy o nich, przecież Pani Burmistrz obdarza ich zaufaniem dając znakomite stanowiska. „wrednie” hmmm. nie raczej a „smacznie” ..tak dajemy choć tu bo w mediach cicho sza…. cichutko. ciekawe dlaczego ?

 13. Podczas budowy jest ruina.
  To taka lokalna specyfika.

  Ciekawe, czy radni Pisowscy pociągną do odpowiedzialności poprzednią ekipę za brak odpowiedzialności.
  Wg dotychczasowej pragmatyki to prezentowana publicznie gęba pełna jest krzykliwego prawa i sprawiedliwości.
  Tyle wg mnie.

  • przePana, tak być nie powinno, ciągle odwracanie kota i zwalanie winy na poprzednika … może samemu coś dobrego poza „20 imprezami za kupę kasy jak ktoś pisał ” a może radni pociagną dzisiejszą ekipę za ewentualne nieciekawostki ? czy po prostu sie boją? nie wiem.ne znaju. ludzie wiele wiedza i dobrze pamietają kto i co i za co , 4 lata to krótko a może wcześniej będzie marsz ruchu palikowta i równości w wwl jak zapowiadano ?

 14. Tak czytam te komantarze, to niezadowolenie z p. Burmistrz rządzącej trochę ponad pół roku i zarzucanie jej że przez pół roku Wołomin który przez ostatnie 4 lata był miastem przykładem dla całej Polski, ewenementem na skalę Europy i Świata teraz popada w ruine to nie wiem czy plakać, czy się smiac, albo lepiej przeżegnać sie nogą…
  Musze przyznac że ostatnie 4 lata w Wołominie poprostu żyło się super…
  Ten zły czołg wypaczający umysły mieszkańców ktory stał prawie 20 lat, został zabrany.
  W jego miejscu powstał wspaniały Park z piękna trawką samosiejką – poprostu genialnie.
  Do Ossowa można się wybrac rodziną i dowiedzieć o najnowszej historii Polski tych którzy poświecili swoje życie dla Kraju, gdyż lecieli walczyć z Putinem a ten za pomoca parowki wystrzelonej z puszki po pepsi coli zestrzelił Tu – 154…
  Oczywiście szkoły Wołomińskie są bezpieczne od czającego się wszędzie zła, gdyż mają nadany Certyfikat przyjaznych dla rodziny przez samego Wielkiego Starostę byłego już Uścińskiego – niech moc będzie z nim gdziekolwiek jest.
  A propos Mocy – otacza p. Uścinskiego który apelował do ksieży, aby z ambony księża namawiali do głosowania na niego – jest poprostu wszechwładny.
  Nie zapominajmy o klauzuli sumienia wprowadzonej dla naszego dobra w szpitalu gdzie broniono życia niepoczętego, a cóz matka skoro zdecydowała się na zajście w ciąże i pojawiły sie komplikacje, cóż jej zycie nie ważne, zycie to życie – życie za życie – niech moc będzie z nami.
  Moc także stała za Włodarzami w postaci SKOK Wołomin, ze piękne festyny i piękniejsze zdjęcia Włodarzy z tychće imprez 🙂 Ale Skok dopadły złe moce z krainy deszczowców i popłynął…
  Oczyiście niezapominajmy o Mocnym Pośle z Wolomina co mówia na niego Jacek Sasin, który dla dobra Wołomina startując w wyborach o fotel prezydenta owianej złymi mocami Warszawy chciał zapewnić zmniejszenie bezrobocia w cudnej gminie Wołomin i popierał przeniesienie wysypiska ekologicznych odpadów z Radiowa do Wołomina aby zapewnić mieszkańcom dobrobyt a w dalszej przyszłości rozwój turystyczny miasta po ybudowaniu największej góry na świecie wzmocnionej odpadami.
  Wołomin rzeczywiscie był nadzwyczajny, wystarczy wpisac w google „wołomin” a przebije w linkach wszystkie miasta powiatowe – był zawsze w centrum zainteresowania opini publicznej – był ewenementem a teraz przyszła nijaka ale jakaś Radwanowa i burzy wszystkie cudowne dokonania poprzednich włodarzy.
  Więc nie ma co sie dziwić że wszyscy rozczarowani sukcesem budowania pozycji Wołomina przez ostatnie 4 lata nie mogą pogodzić się z rujnowaniem tego miasta, zrujnowanego przez ostatnie 8 miesięcy na taką skalę że już przestają pisać o Wołominie 🙁 Miasto chyli się ku upadkowi i zapomnieniu 🙁

  • te, z boku, pieprzysz jak tluczkiem potłuczony szwagier. Przeciwników PiS, a teraz PSL jest tyle samo. Radwan nic nie poprawia, ona pogarsza. Kolesiostwo oraz nepotyzm ze swojakami od kosy i brony kwitnie w najlepsze. Nauczeni ciąć przy glebie oraz gnój przykrywać potrzebowali Mukulskiego oraz Sulicha do ściemy. Pokazali ich tuż przed wyborami. Władza pracuje na szacunek od pierwszego dnia. Układ PSL i PiS trzyma się w szachu. O milusińskiej maskotce nie ma sensu mówić. PiS bawić się będzie do czasu, padnie prikaz zrobi dzień pyr i zje z kwaśnym mlekiem.

 15. Nie trybię tego :
  „padnie prikaz zrobi dzień pyr i zje z kwaśnym mlekiem”

  Wg mnie – skoro w radzie jest więcej PiSowców to nadal większą siłę sprawczą ma to grono.
  Burmistrz rozlicza się z wykonania chociażby budżetu, z inwestycji, z administrowania właśnie przed radnymi. Dobiera sobie podwładnych do tego.
  A to już osobna kwestia.

 16. węgierka chyba sama się potłukłaś spadając.
  Radnych wybierało społeczeństwo nie Radwan, tak jak ją wybrano.
  Radni z poprzednimi włodarzami bardzo dużo dla Wolomina zrobili az dziw bierze że znów PIS jest w większości.
  A jak widac żal dupe Ci ściska że ludzie ją wybrali bo mieli dość Madziara „P

 17. „kolesiostwo i nepotyzm” standardowe słowa których używacie, tylko nie widzicie tego kolesiostwa i nepotyzmu i dodam jeszcze bo zapomniałaś słowa „kumuterstwa” u swoich.
  Chyba podłapałaś te słowa ale nie znasz ich znaczenia do końca.
  Kazdemu można to przypisać jakbys nie wiedziała, więc kończ węgierko i wstydu sobie oszczędź…

  • Wstyd nie jest mi obcy. Dotyczy miasta w którym włodarze z PSL urządzają sobie folwark. Jak dobrze pamiętam mieszkańcy nie głosowali na partię od której w kampanii odżegnywała się p. Radwan. Nie mnie ale tych co na nią głosowali ohydnie oszukała. Rządzi otoczenie burmistrza wywodzące się z PSL, taka jest prawda panie potłuczny do utraty świadomości.

  • Obserwator, wybrali, bo mieli dość, a nie dlatego, że lepiej rokowała. Kolesiostwo i nepotyzm, niekoniecznie na bazie przynależności partyjnej, to jedyne, jak na ten moment, wyznaczniki funkcjonowania nowej pani burmistrz, co to miała pomysł i wiedziała jak go realizować, ale jej działania skupiają się wyłącznie na obsadzaniu posadek ludźmi, którzy udzielili jej poparcia w toku kampanii, a ostatnio – co niespotykane w historii wołomińskiego samorządu – potencjalnymi kontrkandydatami. Może ktoś dociekliwy policzy liczbę posadek stworzonych za kadencji poprzednika i od objęcia urzędu do chwili obecnej przez obecną panią burmistrz? Wydaje mi się, że nowa władza jest w tym nie do pokonania.

  • Obiboki z PSL prowadzą burmistrza na pasku. A jest ich tyle, że muszą się co jakiś czas zmieniać. Guru Jagodziński wiecznie nieobecny bo krąży po warszawce za dobrym miejscem na liście. Oj doczekalismy się, doczekaliśmy. No nic, jak to mówią przyjdzie kryska i na matyska. Ojdcinie od foteli będzie bolało, bo pomocy ne będzie.

   • w końcu w tym pomieszaniu i tragicznej jak się wydaje niestety dla mieszkańcówi bardzo odstępujacych na minus „rządach gadania” w ratuszu Pani Burmistrza sama sobie szybko da wymówienie … nkt nie będzie boleć – poza może tylko ta armię kilkudziesieciu? czy 100? ( nie wiem dokładnie bo nie ma informacji) dla których znalazły się nowe, opłacane, stołki. niech ich sobie zabiera 🙂 mieszkańcy czekają tylko na ich listę , kto i co i skąd i dlaczego … z PSL, z Ruchu Palikota? PO? byli i obecni z PiS? co sie boją stracić stołki ? same znane nazwiska chyba. moze któraś z gazeta opublikuje jak to jest ? i niech nie zapomną o starostwie Rakowskiego i Łossana – przecież jednym z ich pierwszych ruchów było zdjęcie „limitów” zatrudnienia 🙂

   • Ile by nie było i tak za dużo. Marzy się PSL-owi chłodne piwko i kaszana bez kiwnięcia palcem. „Jagódka” z kompaniją doczeka się sru na obornik i wiśta wio.

 18. Macie rację, takiej beznadziejnej władzy jeszcze nie było, ciepłe posadki dla swoich, którym trzeba się odwdzięczyć, pensyjki tez niczego sobie a prawdziwi pracowici i wartosciowi urzędnicy na bok, bo tak wygodnie. Ci co mają olej w głowie są traktowani jak zwykle śmiecie wiem, bo załatwiam trochę spraw w UM i widać kto pracuje a kto tylko przychodzi do pracy. Żal mi wartościowych pracowników i tego miasta.

 19. Sople popieram, załatwiam też swoje sprawy i jedna pani bardzo uprzejma wiele mi pomogła, zawsze uśmiechnięta i życzliwa wyjaśniła wszystko jak należy, kiedyś za czasów Mikulskiego napisałam pochwałę dla tej pani, nie wiem nazwiska pracowała na I piętrze sprawy podatków, teraz mówią, że już nie jest szefową i robi coś innego. Jak się takich ludzi odsuwa to chyba coś nie halo.

  • Wiem o kogo chodzi, wzorowy urzędnik, pracuje już długo i nie związana z żadną opcja polityczną, wiedza z zakresu podatków w małym palcu, zawsze można było liczyć na pomoc i wsparcie ,szkoda

 20. Osobiście za niechlujstwo uważam stan działki po zamkniętej pływalni tuż obok Domu Kultury.

  Nie można zwołać burzy mózgów co z tym obiektem – dziedzictwem przeszłości zrobić ?
  Wiele się nie da obecnie, bo złomiarze go kawałek po kawałku co i rusz nadgryzają.

  To zaniedbanie jest przejawem braku odpowiedzialności u kolejnej ekipy.

 21. jak to .. słyszałem, że jest teraz pomysł nowej ekipy Pani Burmistrza Radwan i duetu Starostowego Pan Rakowski- Pan Łossan (bo kto tak naprawde rządzi tego nie wiem 😉 ? ) zaorać, wyrównać, ogrodzenie ażurowe – a niech sie patrzą mieszkańcy i zazdroszczą a co !, latem postawić stoliczki, leżaczki, kino letnie (to co w tym roku dzieciom wyświetlają – czytałem, że totalny to szok jakościowy kosmos 2020 turbo !!! 😉 ) zimą wypasione igloo, popielniczki taakie duże bo na cygara też, i podnóżki, i żeby gdzie było przyjać delegacje z Finlandii czy też z finlandią, nie wiem jak to sie pisze, albo też jak zwykle z gospodarczej autorytarnej potęgi Uzbekistanu, jeden stoliczek typu „nakryj się” z listą obecności ( bo niestety jeszcze tego obowiązku nie znieśli), i duży, gruby bankomat dla wybranych 🙂 no i szafa gra 🙂 grająca 🙂 … taki żart 🙂 jakby ktoś ewentualnie nie załapał

 22. No nie … Cały czas kręcić się wokół R. Madziara i niewiele lepszej E. Radwan. Przebiła ilością udzielonych audiencji, wylewnością uczuć, obsadą fuch i stagnacją. Podobieństwa otoczenia pominę z racji opinii jakie już padły.

  • Nie podejmę się oceniać czego nie pamiętam. Z dwu ostatnich kadencji i tej rozpoczętej najlepsza ta pierwsza. Faktycznie Mikulski wyróżniał się doświadczeniem i większym naciskiem na inwestycje. Najgorszym pod względem doświadczenia był Madziar, a nakładów rozwojowych jest E. Radwan. Przy ponad 150 mln. dochodów wydawać na inwestycje kilkanaście to obciach i powód do kolejnego wstydu.

  • he,he,he chcesz sobie ziomalu poprawić emigruj z Wołomina. Zdaje się że Mariusz już to zrobiłeś. Przy tej ekipie nie widzę najmnieszych szans na poprawę. Może głaskaniem znieczulić mieszkanców, ale o nakarmieniu nie ma mowy.

   • Wciąż jeszcze sypiam w Wołominie i jako członek zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej kończę akurat pomału temat docieplenia mojego bloku (zajmuję się sprawami papierkowymi, a kolega z zarządu – technicznymi) – realnie prace zaczną się w połowie września, więc efekt niebawem będzie widoczny. No i estetyka się poprawi – wytnie się brzydkie drzewka, a posadzi ozdobne (papiery na to też załatwiam). W rezultacie wartość lokali w moim bloku niewątpliwie się zwiększy 🙂

   • Panie Mariuszu .. ech … popłynęło raczej zbyt dużo tzw. wazeliny, a za mało jest okulisty… no comments, każdy widzi

   • Poza tym Pani Radwan jest osobą inteligentną i ma dobrą pamięć. Madziar może i jest przystojny (nie mi to oceniać), ale on nie lubi przystojniejszych od siebie i dlatego poparłem Panią Radwan w pierwszej i drugiej turze wyborów.

   • panie Mariuszu , ale trzyma się Pan obranej linii Jednej Partii, szkoda mi Pana tak naprawdę po ludzku, eto czto Pan pisze eto przebija uwielbienie dla towarzysza Kima „Słońca Narodu” czy czasy zamierzchłej komuny w bolszewickiej Rosji … jak widać w tej waszej Partii trzeba wodzowi składać hołd to może – bo ma dobrą pamięć – wynagrodzi? czy tak? czy się mylę? jeszcze jest trochę dobrze opłacanych posad ? a może Pan to robi z czystej sympatii i dla zdrowia wołominian … pozdrawiam

   • Zawodowo z Wołominem nie mam nic wspólnego. Pracuję w Warszawie od blisko 10 lat na stabilnym i w miarę dobrze opłacanym stanowisku, a w Wołominie nie spodziewam się takiej propozycji pracy, która byłaby równie stabilna. W Wołominie trzeba mieć niski stołek i niezbyt dobre zarobki, żeby być pewnym swojej pracy. Jak wszyscy dojeżdżający, narzekam co prawda na konieczność dojazdów, ale to da się zmienić. Jako kandydat na radnego w Wołominie chciałem mieć wpływ na najbliższe otoczenie, ale mieszkańcy wybrali kogoś innego. Pomimo tego, że nie jestem radnym i nie biorę z tego tytułu diety – w obecnej kadencji zrobię dla osiedla dużo (mam wrażenie, że nawet więcej niż ów wybrany radny, ale ja robię to całkowicie społecznie angażując własny czas i środki). To taki wołomiński paradoks wyborczy 🙂 Równolegle też działam na Grochowie, a Wołomin stopniowo staje się dla mnie tylko sypialnią.

 23. czy rodziny p. Mikulskiego, Sulicha itp są bardzo liczne? Może zabraknie miejsc by obsadzić stanowiska lub stworzyć nowe?
  Żona p. Jerzego Mikulskiego (w wieku emerytalnym) znalazła zatrudnienie w jednej z jednostek organizacyjnych miasta. Gratulacje

 24. Szwagier opowiada że zielony Wołomin jest zneutralizowany, sołtys dostał ciepłą posadkę w spółce a do jego obowiązków należy zachwycać się władzą w internecie

  • no właśnie …coś śmierdzi bardzo ostatnio i nikomu to nie przeszkadza, a tak przecież wielu było protestujących, przeciwników stowarzyszenia były a teraz? zdaję wielu sobie sprawę, ze to sprawy co najmniej niewygodne dla nowej ekipy Pani Burmistrz Radwan i „starego” wice Pana Jagodzińskiego.

 25. „Szwagier opowiada…”

  Zabrzmiało jak Radio Erywań:
  – Nas spraszywajut….
  (czyli:)
  – Pytają nas…

  – W zasadzie tak, ale …

 26. To nie Radio Erewań tylko najroślejszy w rodzie nadaje. Sołtys siedzi w spółce komunalnej i wali w klawiaturę zamiast złapać się za miotłę. Smród z wysypiska dla niego to teraz zapach.

 27. Kochani nie martwcie się o Zielony Wołomin, robimy swoje .Nie o wszystkich swoich poczynaniach możemy pisać ale podpowiem Wam tylko jedno, nie zastanawia Was że inwestycja która miała działać już w kwietniu, maju potem czerwcu nadal nie działa? Moze są jakieś powody że firma nie dostaje pozwolenia zintegrowanego? Poprzednia władza nam ust nie zamknęła i ta nie jest w stanie. Za sołtysa wypowiadać się nie będę ale robi swoje wbrew pozorom albo wbrew niektórym którzy próbują go zdyskredytować. Tyle w temacie.Pozdrawiam

  • Kochana, nie wypisuj za przeproszeniem głupot o zakulisowych działaniach. Musza być jawne w każdym urzędzie do którego się odwołujemy. Inaczej trafią do kosza bez rozpatrzenia. Najwyraźniej politycy wstrzymują się decyzjami na okres powyborczy. Śmierdzi tak samo, śmieci składowisko przyjmuje i nic temu nie przeszkadza. O naiwności, mieszkańcy na 100% znów zostaną oszukani.

 28. „Szwagier opowiada…” hehe dobre. Musisz zrozumieć jedna z połówek duetu, że pieklisz się waląc w tą klawiaturę a w rzeczywistości jesteś niewybieralny. Nawet na sołtysa. Nigdy w tym mieście nic nie osiągniesz.

 29. Smród walił rano na Niepodległości, ale p. Ufnalowi już to nie przeszkadza. Wybrał posadkę, ale jego przecież wybrali mieszkańcy. Szybko zapomniał. Wstyd!

 30. Ktoś usilnie stara się odwrócić uwagę od zasadniczego tematu artykułu. A rozbieżność w wartości środków trwałych na kwotę PLN 6 milionów nawet będąca wynikiem niechlujstwa lub braku wiedzy jest karygodna. Znowu miejska klaka dobrze opłacana przez Pacynkę z najwyższą starannością wykonuje zadania. Teraz przynajmniej wiemy, że nasze podatki służą opłacaniu najwyższej klasy klakierów.

 31. Panie Mariuszu. Bardzo dobrze Pan czyni ocieplając blok.Nie wiem jakie przyjął Pan U ,które obecnie wynosi 0,25 a w 2017r będzie zgodnie z nowym rozporządzeniem obowiązywało 0,20 dla ścian . Pewno trzeba będzie ocieplone budynki znów docieplać , albo płacić większe rachunki za ogrzewanie. Radzę od razu docieplić do U=02. wzrost kosztu niewielki ,a zysk duży. Ciekawi mnie dlaczego zostało rozłożone dobre docieplenie na raty, chyba styropianu i kleju nie brakuję ? Kulawe przepisy mnie nie dziwią,ale w tym przypadku nie wiadomo o co chodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj