Jak długo jeszcze?

30

Kolejny wypadek na najniebezpieczniejszym wołomińskim skrzyżowaniu. Tym razem u zbiegu ulic Mickiewicza i Lipińskiej zderzyły się aż trzy samochody osobowe.

W groźnie wyglądającej kolizji, która miała miejsce w miniony poniedziałek po godz. 18.00 uczestniczyły: KIA Sportage, BMW 5 oraz Toyota Starlet. (…)
Jak relacjonują nam okoliczni mieszkańcy, w tym miesiącu to już trzecie tego typu zdarzenie. – Średnio dochodzi tu do co najmniej jednego wypadku lub stłuczki w miesiącu. Nasze pisma, kierowane do zarządcy obu dróg: Starostwa i Urzędu Miasta są ignorowane, a odpowiedź jest tylko jedna: tamta druga droga nie jest nasza.(…)
Więcej na łamach Wieści.

30 KOMENTARZE

 1. rozwiązanie tego niby problemu jest proste jak konstrukcja cepa: Trzeba skrzyżowanie wyłożyć kostką granitową czy klinkierową , unosząc je nad istniejące jezdnie. Kto nie zwolni – murowana wizyta w warsztacie. Takie rozwiązania już funkcjonują z powodzeniem od 5 lat w Warszawie między innymi na Włochach – na skrzyżowaniu Dziupli i Śląskiej. Poza tym nie brak takich krzyżówek i na ursynowie i bemowie. To działa! Nie zwalnia idiota – poza tym – wszyscy wjeżdżają na taką krzyżówkę z rozwagą – i nie jest to uciążliwe – jeśli jest zrobione dobrze. Propozycja dla włodarzy: by sprawdzić że nie mijam sie z prawdą – niech zrobią sobie wycieczke do Sulejówka – skąd chodzi SKM do stacji W-wa al Jerozolimskie ( i dalej na lotnisko ) . Niech wysiądą na stacyjce – przejdą sie 700m i zobaczą jak to działa. Skończą sie problemy a gazeta powiatowa może przestanie pisać o bzdurach – a skupi sie na rzeczach – dla powiatu ważnych – o których nie wspomina słowa. Pozdro!

 2. Takie podniesione skrzyżowania są np. na rogu Lipińskiej i Sikorskiego czy choćby Kościelnej z Sikorskiego, nie trzeba jechać aż do Sulejówka. Faktycznie tutaj też by się takie rozwiązanie przydało.

 3. Podnieść to nie problem, jest napisane „tamta druga droga nie jest nasza”, a że Polak z Polakiem nie potrafi się dogadać, to jest główny problem.

 4. aborygen – w czym widzisz prooblem ? to niech podniosą przed skrzyżowaniem na podporządkowanej – nie ingerując w jezdnie tej drugiej. I po sprawie. Pic w tym – że zrobić tego nie chcą. Bo jak mi ktoś powie że w 50000 zaścianku nie ma ułamka grosza na modernizacje i podniesienie bezpieczeństwa…. – to niech wniosek do UE napiszą. Może w końcu któryś im przejdzie i nie odrzucą. Polecam niebieski długopis. Śmiech i żenada.

 5. Czy do cholery ktoś z tym zrobi porządek. Apeluje do Pani Burmistrz Radwan – w Pani jedyna nadzieja. Jak mi opowiadała mama kiedy miała siedem lat i chodziła do szkoły to tam przy tzw. beczkarni bo wtedy robiono tam beczki i klepkę to wypadki były tu na co dzień. Minęło 50 lat i nic się nie zmieniło . Trup sieje się gęsto a jakiś dureń na skrzyżowaniu zrobił zaporę ogrodzenia z granitowych głazów co tylko zwiększa zagrożenie utraty życia przy walnięciu autem. Pani burmistrz nich Pani zleci tam choćby światła pulsujące i uratuje życie kolejnych ofiar. Może jakieś progi przed skrzyżowaniem . To miejsce przeklęte ile tam ludzi straciło życie.Taka sytuacja woła o pomstę do Nieba.

 6. Jak dobrze wiecie za czasów burmistrza Madziara powstały dwa podniesione skrzyżowania w miejscach które stwarzały niebezpieczeństwo dla pieszych i kierowców na rogu Lipińskiej i Sikorskiego oraz Kościelnej i Sikorskiego, gdyby Pani Radwan zajęła się bardziej miastem a miej sobą i obsadzaniem stanowisk było by miej cierpienia i nieszczęść ludzkich.

 7. cóż, mieszkaniec ma racje … już wielu zapomniało że np. Lipińska od 30 lat była z płyt, ile dróg chodników za Madziara wybudowano, i szkołę, i przedszkola, parking, sala w Czarnej … itp itd – tak, wiem że zarzucicie mi klakierstwo, ale to wszystko prawda – sami z tego korzystacie, przypomnijcie sobie — a ile dróg nowych dróg wybudowano za Pani Radwan ? liczba bliska 0 będzie ok? tego dokładnie nie wiem, brak info , bo niby o czym ma być? raczej nic się nie dzieje poza zatrudnieniem wielu nowych

 8. Nic nie zastąpi myślenia na drodze.Nawet światła i szlabany bo na czerwonym tez się przejeżdża co sprytniejszym twierdząc że pózne pomaranńzowe było a szlabany też można omijac.Rozumu i rozwagi nic nigdy nie zastąpi.Pozdrawiam.

 9. Z wiarygodnego źródła wiem że działacze PISu dostają odgórne polecenie aby hejtować wszystko co związane z obecną władzą nie chciałem w to wierzyć ale widzę ze to jednak prawda. Co ciekawe wymienione przez Marka inwestycje powstały za Madziara ale on tylko dokończył rozpoczęte wcześniej projekty bo nie mógł inaczej. Wskaż choć jeden projekt który od a do z był jego dziełem. Czy przypadkiem jest że w trakcie realizacji dobudówki do urzędu Rysiek pobudował dom?, mnie to zajęło około 7 lat.Osobiście uważam ze jeszcze trochę potrwa porządkowanie bagna po poprzedniej ekipie. A obecnie rządzącej ekipie będzie można zarzucić bezczynność jak zacznie realizować zadania z budżetu który sama przygotuje czyli rok 2016. Myślę że w przyszłej perspektywie budżetowej będzie się w Wołominie działo i zrobione będzie również i to skrzyżowanie. Póki co z pustego to i Salomon nie naleje.

  • Kasienka, z klakierstwem to jednak przesadziłeś troszkę. O dokonaniach obecnej władzy można mówić jedynie w kontekście racjonalizacji zatrudnienia, likwidacji zbędnych etatów i zleceń, będących tak naprawdę stołeczkami należycie konserwowanymi dla swojaków. A tu się okazuje, że zasiedziałe swojaki siedzą, jak siedziały, a nowych swojaków cała masa się pojawiła. Nie opowiadaj więc bajek o rzekomych dokonaniach, nie przesuwaj momentu dokonywania pierwszych ocen działalności nowej ekipy. Był nepotyzm, jest jeszcze większy nepotyzm, tylko ślepy lub upośledzony umysłowo tego nie dostrzeże. Nie należy chwalić czegoś, co na pochwały nie zasługuje, chyba że w takich działaniach upatruje się osobistych korzyści.

 10. Panie funkcjonariuszu partyjny Jednego Powiatu? typowy hejt to Pana wpis, atak ad personam, podręcznikowy przykład insynuacji i nienawiści. Ma Pan widać doświadczenie. No, rozumiem, że sam Pan ma taki przykaz. Porządkowanie niby czego ? Konkretnie. – to niczego. Tak rządzący standardowo (PO-PSL robił tak przez lata) zwalają tylko na poprzedników, a robią swoje – jak sie wydaje zatrudnianiają wszędzie – pewnie będzie trzeba liczyć w dziesiątkach albo nawet setkach? swoich funkcjonariusz, za duże pieniądze, wiernych Pani Radwan i jej partii ? Jedyny sukces tych porządków to wydłużenie pracy urzędu w poniedziałki 🙂 Prawda jest taka, że Madziar dokończył tylko jeden projekt poprzednika – basen. Reszta, znakomita większość , powstała za jego.czasów w UM. Ławo sprawdzić. A budżetem pozmienianym, szytym jak sama chciała to się Pani Radwan chwaliła, że to jest jej budżet. Tak więc i ten argument upada. A kończy to ona po poprzedniku – salę w Czarnej i przy SP3, parking, a nawet te placyki co się tak chwali to raczej były w pierwotnym budżecie i na szczęście tego nie zmieniła. Proszę nie zakłamywać rzeczywistości. Ludzie już tego nie kupują. Pozdrawiam.

  • Marek, podobnie jak basen, tak i szkoła w Majdanie/Leśniakowiźnie wisiała w planach wykonania od lat i tak naprawdę czekała w kolejce po innych, wcześniej rozpoczętych inwestycjach szkolnych. A z pochwałą nowego i lekką egzaltacją Kasienki to się z Tobą całkowicie zgadzam.

 11. jak przypomne sobie spotkanie madzi z mieszkańcami cieciwy mostówki majdanu i leśki – w osp na mostówce – to wciąż słysze kontekst pytań ze strony madzi: ludzie – a dlaczego wy tej szkoły nie chcecie? Nie było pytania – co mam zrobić, żeby szybko inwestycje ukońńczyć – tylko – dlaczego nie chcecie. to były 4 zmarnowane lata. porównać należy ile projektów i ile kasy z uni przyciągnęło legionowo halinów mińsk czy pruszków.
  nepotyzm wykreślił z urzędu ludz którzy umieją projekty pisać i zdobywać na nie chajs. Tu – jest jak było przez poprzednie 4 kadencje – wszystkie – zmarnowane, przetracone. A teraz – ci ludzie zatrudnieni w miejskich spółkach.
  Gratulacje!

 12. Daleki jestem od jakiejkolwiek egzaltacji i uwielbiania którejkolwiek władzy. i jako mieszkaniec Wołomina widzę co się dzieje i staram się patrzeć na to wszystko obiektywnie. Wiem też jak niekompetentny był poprzedni włodarz, który bez swojego przybocznego który kiwał głową w dół na tak a w bok na nie nie potrafił podjąć samodzielnie decyzji. I mimo wszystko z oceną i osądem obecnej władzy jeszcze trochę poczekam. Najgorsze jest to że madzia nie mogąc pogodzić się z przegraną cały czas knuje po kontach, jest w dalszym ciągu żałosny.Będąc z natury optymistą wierzę że jeszcze będzie normalnie. A moje stanowisko i moje poglądy nie muszą się podobać innym.

  • kasienka, napisz co robił przy madzi szwagier łysa coollaska? Trzepał gruchy, kasiorę i robił politykę! To tak jak przy eli!

  • Nawet jeśli nie ma Pan skłonności do egzaltacji, to ma Pan ciągoty do samorządu i poczucie lojalności, które, Pana zdaniem, powinno zapewnić miejsce w pierwszym szeregu. Dla pcimskiej samorządowej kariery nie warto jednak przybierać pozy lokalnego przybocznego błazna aspirującego ugrupowania czy taniego klakiera. Warto zachować niezależność poglądów niezależnie od spodziewanych korzyści i innych okoliczności.

 13. Ani mi polityka w głowie ani stawanie w pierwszym szeregu. Korzyści żadnych z tytułu moich poglądów nie odnoszę. Z jak to niektórzy nazywają szwagrem nie łączą mnie żadne stosunki po za tymi petent urzędnik. A w tym co napisał Kamyk jest dużo racji. @SN jeżeli próbujesz mnie obrazić to ci to nie wychodzi.Z tego co obserwuję twoje aktywne wypowiedzi na tym portalu jest w tobie wiele jakiejś zawziętości i zajadłości. Nie znalazłem jeszcze żadnego z twoich komentarzy w którym byś coś pochwalił, nie krytykował. Mam wrażenie że w ten sposób dajesz upływ swej frustracji a ja odbieram to jako zwykłe pieniactwo.

  • Kasienka, klakieruj dalej, bo to jest zajęcie, które ci wychodzi najlepiej. Czytałeś moje komentarze i nie zauważyłeś, że jestem kobietą? To świadczy o otępieniu umysłowym. Pieniactwo? Kup sobie słownik języka polskiego, jeśli trafisz do księgarni, przeczytaj co to słowo znaczy i dopiero zacznij go używać we właściwym kontekście. Jestem złośliwa, ale tylko ludzie inteligentni są złośliwi, więc nie mam się czym przejmować.

 14. Babel, kamyk i pic mam prośbę, koledzy twixy nie pijcie już więcej. Bolą was te szwagry jak cholera. Odpuście bo jeden z was nigdy nie będzie prezesem spółki, a drugi nie będzie burmistrzem chociaż stawali byście na uszach.

  • jaaca powiedz szwagrom, nie podskakuj miły nie podskakuj. Po kolejnych wyborach będzie przykro i boleśnie. Prezesów oraz burmistrzów nigdzie nie brakuje. Mogą być nimi Babel, kamyk, pic lub SN tak samo jak ktoś inny. Wygrać z PSL-em nie będzie trudno.

 15. Wiecie co… wydaje mi się, że na tym skrzyżowaniu nic nie trzeba robić… nooo może nic co wymaga nakładów finansowych… bo jedyne co trzeba robić to MYŚLEĆ jadąc samochodem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj