Kamienica doceniona

3

Wiadomo już co stanie się z przeznaczoną do rozbiórki kamienicą przy ul. Warszawskiej 25 w Wołominie. Zgodnie z zaproponowanymi uchwałami, na czerwcowej sesji Rady Miejskiej zdecydowano o jej sprzedaży, jednakże tylko pod pewnymi warunkami.

Radni przyjęli uchwałę o zbyciu posiadanych przez gminę udziałów w nieruchomości, ale kwota ich zakupu nie może być niższa niż 500 tys. zł. Wcześniejsza wersja uchwały nie zawierała takiego warunku, wspólną wysokość kwoty wypracowano dopiero na komisjach.

Przypomnijmy, że po pożarze w 2012 r. na nieruchomość została wydana decyzja, nakazująca rozbiórkę budynku i uporządkowanie terenu. Kamienica z gruntem stanowi własność gminy, jednak nie w stu procentach. Dwa lokale wykupił prywatny właściciel (firma Alina), za ok. 200 tys. zł każdy. Gmina jest więc właścicielem udziału w wysokości 8885/10000 działki oraz budynku, a więc 89:11 proc.

Przetarg odbędzie się wkrótce i jak poinformował radnych naczelnik wydziału zarządzania nieruchomościami Tomasz Góralski: – W wyniku wyłonienia w przetargu firmy Alina jako jedynego użytkownika wieczystego, wówczas jest ona tym podmiotem, który będzie wykonywał nakaz PINBu dotyczący rozbiórki – dodając natychmiast, że do przetargu może przystąpić każdy. (…)

Więcej na łamach Wieści.

3 KOMENTARZE

  1. bardzo ciekawy artykuł.
    a szczególnie kwota za jaką wykupiono te dwa lokale :)))))
    Pani redaktor Mazur powinna się wstydzić podając nie sprawdzone informacje, bo to żenada co wypisuje

  2. Z Deklaracji Programowej Partii Razem:
    3.2. Wprowadzimy zasadę, że każda złotówka pozyskana ze sprzedaży lokali komunalnych musi zostać przeznaczona na remont lub budowę nowych mieszkań komunalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj