Niewygodne tematy

1

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Poświętne, wójt Jan Cymerman większością głosów uzyskał absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za 2014 r. Zgodnie z zaprezentowanym zestawieniem, opisującym wykonanie ubiegłorocznego budżetu w gminie Poświętne, deficyt budżetowy zamknął się w kwocie niecałych 5 milionów złotych. Dochody zrealizowano w wysokości 18 milionów 662 tys. zł, co daje 99 proc. wykonania planu. Z kolei wydatki wyniosły 23 miliony 265 tys. zł, co stanowi 96 proc. planu.
Jak można było się spodziewać, głosowanie nad przyznaniem absolutorium poprzedziła dyskusja. Na początek, radny Sylwester Niźnik postanowił zapytać wójta o problemy z nowym boiskiem, które znajduje się przy szkole w Poświętnem. – Tuż przed wyborami samorządowymi, w listopadzie 2014 r. otwarte zostało boisko przy pobliskiej szkole. Jednak zaraz po wyborach postanowiono je zamknąć. W marcu br. boisko znowu otwarto, ale już w maju i czerwcu nie nadawało się do użytku. W związku z tym chciałbym zapytać pana wójta o to, czy był robiony drenaż, ponieważ gdy są intensywne opady woda nie chce spływać z boiska. Czy występowano z tym problemem do firmy, która wykonywała boisko? – zapytał radny Sylwester Niźnik.
– Boisko funkcjonuje. Myślę, że dobrze, gdy woda trochę postoi, bo wtedy urośnie trawa. Jeśli chodzi o drenaż, to inspektorzy podpisali protokół odbioru i ja nie widzę problemu – odpowiedział wójt Jan Cymerman. (…)
Więcej na łamach Wieści.

1 KOMENTARZ

  1. Z Deklaracji Programowej Partii Razem:
    7.5. Wprowadzimy maksymalnie dwie kadencje dla prezydentów oraz burmistrzów miast. Zasadą tą obejmiemy także parlamentarzystów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj