Kłopoty byłego starosty

14

Zarząd Powiatu Wołomińskiego złożył w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Piotra Uścińskiego. Jeśli były starosta sprawę przegra, będzie mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 3.

„Po wnikliwej analizie wszystkich dostępnych dokumentów i zasięgnięciu dwóch niezależnych opinii prawnych, kierując się dbałością o interes Powiatu Wołomińskiego, w dniu 2 kwietnia 2015 r. Zarząd jednogłośnie zatwierdził zawartą ugodę z wykonawcą umowy na „Adaptację zabytkowego pałacu w Chrzęsnem na cele edukacyjno-kulturalne – wyposażenie zespołu pałacowego”. Działania Piotra Uścińskiego, jako kierownika zamawiającego doprowadziły do powstania roszczenia wykonawcy, według stanu na dzień 19 stycznia 2015 r. na kwotę 1106 410,77 zł. Zgodnie z zawartą przed mediatorem ugodą, Powiat Wołomiński ma zapłacić Wykonawcy kwotę 516 tys. zł. W ostatnich dniach, po uprawomocnieniu się ugody, dokonano wpłaty pierwszej raty w wysokości 172 tys. zł, co skutkuje powstaniem szkody finansowej Powiatu. Zgodnie z treścią art. 231 § 1 kk: Funkcjonariusz publiczny, który przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Podjęte przez Zarząd Powiatu Wołomińskiego kroki prawne są oparte wyłącznie na obowiązujących przepisach i zostały podjęte w trosce o niedopuszczenie do naruszenia dyscypliny finansów publicznych i interes publiczny. Realizacja postanowień ugody zostanie pokryta z tegorocznej nadwyżki budżetowej Powiatu, kosztem części zadań inwestycyjnych. Szczegółowy opis sprawy zawarcia i odstąpienia od umowy z wykonawcą ww. zadania oraz korespondencja z Urzędem Zamówień Publicznych i organami ścigania, zawarte w powiadomieniu o popełnieniu przestępstwa są w dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Wołominie” – czytamy w oświadczeniu Starostwa Powiatowego. (…)

Więcej na łamach Wieści.

14 KOMENTARZE

 1. Mając na względzie iż sprawa dotyczy pow. wołomińskiego sprawa powinna zostać przekazana innej prokuraturze np w Otwocku.

 2. Kochani, my to o głupotach. A Perspektywy mają najnowszy ranking liceów. Jedyne liceum z Wołomina JPII jest na 118 miejscu w województwie. W kraju nie mieści się nawet w pierwszej 500. Władzy lokalna weź się w garść, bo niedługo sami starzy i niedouczeni zostaną.

  • Masz rację, wystarczy spojrzeć na udział naszych uczniów w konkursach przedmiotowych.
   Np. w konkursach z matematyki, fizyki i chemii nagrodzonych nie widać.
   Może władze oświatowe by fundowały nagrody za osiągnięcia w tych przedmiotach?
   Chyba warto?

 3. Nie ma najmniejszego sensu przekazania sprawy do innej prokuratury w Otwocku czy np.Radomiu.Mam pełne bezgraniczne zaufanie do prokuratury w Wołominie,wyjaśni ona sprawę bardzo szybko i rzetelnie.Mam przekonanie że b.Starosta zostanie oczyszczony z zarzutu.

 4. Otóż jest sens przekazania sprawy zgodnie z pragmatyką procesową. A co do niewinności to wypowie się raczej niezawisły sąd bo na pewno to Kopernik nie żyje ale nie jest to pewne bo Stivi Wonder go widział.

 5. hm….coś tu nie tak… gdzie dociekliwość ? a gdzie pytania skoro była konferencja prasowa? a gdzie w tej sprawie ci co zrobili kwity i dali do podpisu? ani słowa ? i czego dotyczy ta ugoda ? tego chyba co dostarczone bo jak mozna zobaczyc na foto to pałac jest z meblami itp. w środku ?. nikogo nie bronie bo sam sobie kazdy winien… i tylko ze tu ktoś raczej stoi i zawija te sreberka 😉 typowa wrzuta chyba … i racje ma gregor – niech sie wezma za licea i technika bo ludzie tego nie kupia ze teraz jest wszystko cacy i ciepła woda w kranie, a za 6 tysięcy złotych może pracować tylko „idiota lub „złodziej” jak twierdziła pewna pani – czyli jak widac crème de la crème koalicji psl po .. ech

 6. Wpisy nie na temat świadczą że ktoś chce sprawę rozmydlić ,ktoś panicznie się boi przeniesienia sprawy do innej prokuratury.Były Starosta dwa miesiące temu wypowiadał się w W.P.,twierdził że prowadził ,,własne dochodzenie”w tej sprawie bo prokuratura nie skorzystała ,,ze swoich szerokich kompetencji śledczych”.Dlatego sądzę że ,,kasienka”ma całkowitą rację aby sprawę przekazać do innej prokuratury.

  • Adam, nic nie chcę rozmydlać. Też uważam, ze towarzyszy z ogrodowej należy popędzić w lasy łochowskie. Ale powiem tak, my może nic nie zyskamy, ale ważne są nasze dzieci. Wkurza mnie to, ze córka do liceum, które jest w pobliżu Wileniaka wstaje o 6-tej. Podczas gdy w Wołominie są dwa. Tylko co z tego, jak poziom tam mizerniutki.

 7. Nie liczcie naiwniacy że sprawa pałacu będzie przeniesiona do innej prokuratury,zbyt grube ryby za tym mogą stać a z b.starosty zrobiono kozła ofiarnego i ubrali go w cudze buty.

 8. Może nie w temacie, jest gorąco, wykąpałem się w basenie w ogrodzie, ostygłem, powycierałem i mówię do żony, choć na balkon posiedzimy, pogadamy, a tam co? zawiał wiaterek i czuję gówno, normalnie gnojówka, co to za wiocha.

 9. Zgadzam się z ,,gregorem” że trzeba zająć się szkołami ,u nas w Czarnej rozbudowują szkołę i na jej bazie może będzie placówka na poziomie.A przy okazji o tej budowie krążą między okolicznymi ciekawe wieści, jeśli już jest od niedawna swobodny dostęp do umów zawieranych za poprzedniego burmistrza to warto poczytać umowy związane z budową szkoły w Czarnej za wielkie miliony złotych to naprawdę ciekawa lektura.

 10. Nie których stać na basen, a na działce oszczędzają,kupując działki w strefie ochronnej rozmaitych uciążliwych dla otoczenia obiektów, no i a skutki nie trzeba długo czekać wystarczy wiaterek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj