Bo samorządowcy to jedna rodzina…

44

Powyborcze przetasowania zdają się już finalizować, więc miejskie spółki zyskują nowych członków zarządu. Obsadzanie etatów w spółkach coraz częściej staje się już nie tylko wyrazem uznania dla posiadanej wiedzy kandydatów, ale dowodem przyjaźni, czy też swoistą walutą, służącą do spłacania wyborczych długów.
Do grona nowych prezesów, członków zarządu lub rad nadzorczych miejskich spółek dołączyli m.in.: (…)
Więcej na łamach Wieści.

44 KOMENTARZE

 1. Poprosimy o pełną listę – nie tylko prezesów, ale i rad nadzorczych. A były może jakieś konkusry na te stołki? Nie? Długa to będzie lista oj długa wydaje mi się. I dodatkowo niekoniecznie będą to wołominiacy. I poprosimy jeszcze o ten bezprecedensowy, kosmiczny wręcz i niezliczony jeszcze wykaz nowych urzędników, naczelników, dyrektorów …. taka to chyba jak widać polityka kolektywu partyjnego grupy Pani E Radwan …. a miało być podobno tak pięknie 🙂 a to jeszcze niestety pewnie nie koniec

 2. nikt nie dorówna Ryszardow I i Piotrusiowi Wielebnemu co w latach 2010 – 2014 sprzedali cały Wołomin zakonowi warszawskiemu PiS lokujących ich gdzie się da… dlatego też zupełnie mnie nie dziwi ,że obecne władze samorzadowe czyszczą wszystkie instytucje i zatrudniają nowych swoich z jedną zasadniczą róznicą w 90% mieszkańców Powiatu Wołomińskiego w tym także byłych samorządowców…. Powiat Wołomiński wolny od pisowskiech aparatyczyków to najlepsze co mogło się trafić i zobaczycie ,że 25 października argonacja i buta PiSu zostanie „doceniona” przez wyborców tak jak stało się to jesienią 2014 w Wołominie. PiS może i wygra te wybory nieznacznie, ale będzie nadal osamotnioną opozycją ze swoim partyjnym prezydentem

 3. to tylko opinia 🙂 i same półprawdy. prawda jest inna prze Pana. ile tych osób było zatrudnionych za pis? 8 czy 9? a teraz już za Pani Radwan rekord w skoku 🙂 pobity wielokrotnie 🙂 i pewnie są liczone w dziesiątkach – a liczba ta rośnie logarytmicznie :). Z Wołomina wśród nich to raczej garstka, kilka osób wśród wielu. tak mówią.

  • To jest, niestety, prawda. Takiego namnożenia posadek dla popierających pacynkę w wyborach nikt się chyba nie spodziewał. Do tego pousadzanie wyborczych konkurentów na lukratywnych posadkach tak na zaś – bardzo dobre posunięcie. Szkoda tylko, że kosztowne, podobnie jak rzekomo udane wojaże służbowe opłacane ze środków własnych naszej władzy. Szczyt obłudy, nic więcej.

   • To ile milionów rocznie kosztują pełnomocnicy i naczelnicy nowych wydziałów których dotąd nie było a powstały za Pani Radwan ? ja tego nie wiem ale pytać trzeba, mieszkańcy powinni wiedzieć. I dlaczego nic się teraz w tym mieście nie dzieje. Żadnych prawie inwestycji – tylko kontynuacje. Imprezy mało popularne dla samozadowolenia organizatorów. Rozpisywali się o bzdurnej fontannie, a nawet tego przez pół roku nie potrafią jej naprawić jak trzeba. A jest nowy dyrektor MZDIZ, własny dyrektor a taki sabotaż czy co ? 😉 A miało być tak pięknie, a są tylko nieciekawe i zupełnie niekonkretne moim zdaniem wywiady, nieudany lans i PR ( jest taka fotka jak Radwan, Jagod i ta zastępczyni idą razem jezdnią normalnie jak „cowboys – jak zdobywano dziki zachód” 😉 mistrzostwo pastiszu 🙂 zamierzone ? ) Tak ja to widzę i wielu innych. A gdzie dobro miasta ? nas? Było moim zdaniem tylko w kampanii

 4. Kiedyś popularna była fotka jak Sasin Rytel i Ryś miś szli Kościelną, oczywiście z kościołem w tle. To dopiero był dziki zachód. Wtedy spook siedział cichutko, a teraz krzyczy bo to nie jego wybrańcy?
  Inwestycji jest kilka tyle że nie w centrum miasta, chociażby Duczki, Nowa Wieś, Lipiny. Pomimo roku powyborczego, a ten jest wyjątkowo ciężki bo trzeba spłacać wydatki misia np. na kalendarze na 2015 z podobizna Ryszarda 1. Może urząd powinien ujawnić ile wydano na materiały promocyjne, które nigdy nie ujrzały światła dziennego i czy nie kosztowało to więcej niż utrzymanie pełnomocnika ds. oświaty czy wsi.
  Wybory samorządowe dopiero co były i nie wydaje się aby ktokolwiek mógł zorganizować ważne referendum. Poza tym Burmistrz Radwan jest pozytywnie odbierana przez mieszkańców, a krzyczą tutaj osoby związane z partią spychaną do narożnika przez obecnych włodarzy. Jak Kuba bogu tak bóg Kubie….

  • Jacek, wskaż jakieś realne osiągnięcia obecnej władzy wykonawczej, bo ja ich nie widzę dokładnie tak samo, jak nie widziałam ich w czasie poprzedniej kadencji. O sesjach zdjęciowych poprzednika pisałam kilka razy – poszukaj i znajdziesz, żeby nie było, że popieram tą czy inną opcję. Nie popieram żadnej opcji, popieram rozum, wolną wolę i efektywne działanie, czyli w naszej gminie od lat produkty wyjątkowo surowo reglamentowane. Z tej kadencji nic oprócz rozgoryczenia mieszkańców nie będzie – z wieloletniego sekretarza wola paru biznesmenów i sprytnej koleżanki skutecznego włodarza nie zrobi. Na tworzeniu posadek i działaniach pozornych nasza pani burmistrz może szczęśliwie do końca kadencji dojedzie.

  • Rzetelność i fakty. Nikt nie krzyczy. To nie o nieudane fotki chodzi i kalendarze za 2 czy 3 tys.zł , które zresztą wiszą w urzędzie i każdy urząd takie zamawia. Inwestycje – trzy krótkie nakładki asfaltowe i tyle? Co niby jest spłacane? Budżet jest z autorskimi poprawkami Pani Burmistrz Radwan. Sama się tym chwaliła. Dobrze, że choć zaplanowanych za Madziara placyków zabaw nie wyrzuciła 🙂 to choć tym się szczyci 🙂 Pani Radwan rządzi już długo, prawie rok. Gdzie spełnione obietnice ? Jakakolwiek? Wyrzuceni zostaną z parkingu przy UM i sądach ci, którzy dalej jadą pociągami – to sukces? Gdzie ten oddział chirurgii dziecięcej? Ile milionów rocznie kosztują pełnomocnicy i naczelnicy nowych wydziałów, których dotąd nie było, a powstały za Pani Radwan ? I co niby oni robią konkretnego ponadto? Ja tego nie wiem ale pytać trzeba, mieszkańcy powinni wiedzieć. Konkrety a nie woda. Pozytywnie odbierana???? Za co? Nie słyszałem ani jednego takiego głosu… Chyba tylko przez tych co im dała dobrze opłacany stołek … 😉 To w sumie pewnie może będzie ze sto osób ? No, ale to w znacznej mierze ludzie spoza Wołomina… 😉

   • Obietnica dotycząca szpitala i oddziału chirurgii dziecięcej od początku była bardzo tanim chwytem marketingowym, bo szpital powiatowy jest, a nie miejski. Wstyd, że ktoś to kupił. Niestety, nowa burmistrz jest odbierana pozytywnie z zupełnie nieznanych mi powodów, prawdopodobnie mało racjonalnych. Zrobiła wprawdzie gest wobec pozwanych przez MZO, ale w sprawie już przez MZO przegranej, więc zaoszczędziła na wpisie sądowym. Na posadce w MZO posadziła jednak zdeklarowanego przeciwnika kosztownej i budowanej z naruszeniem prawa instalacji, co nie było posunięciem w dobrym stylu. A ta wycieczka do Budapesztu i wymierne jej efekty… Jeszcze jedna zmarnowana kadencja, nic więcej.

 5. Efekty? No są, kolega po linii partyjnej Pani Radwan marszałek Struzik mówił o planowanej za kilka lat modernizacji drogi 634 – nadal drogi jednojezdniowej, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, z korkami już na zawsze 🙂 będzie super 🙂 Zastój totalny. Nawet modernizacja linii kolejowej i budowa centrum handlowego się chyba opóźniają. 😉 Jak piszą ludzie na forach i mówią już coraz głośniej czują się mocno oszukani przez grupę pani Radwan.

  • Wołomin to zadupiaste miasto, więc lepszej drogi niż jednojezdniowa 634 nie potrzebuje. To miasto to skansen, więc droga musi być też w tym standardzie. Zresztą włodarze miasta zgadzają się na taki wariant. Jeżeli pamięć mnie nie myli to również węzła Wołomin na obwodnicy Marek nie zostanie wybudowany tylko zostaną stworzone warunki do wybudowania takowego węzła w przyszłości. Wołomin to „wspaniałe” miasto.

 6. Kapitan – Niepokorni czekają na ekspertyzy których podjęło się miasto. Niepokorni już i tak dużo własnej kasy, czasu i zdrowia wpakowali w różne inicjatywy . Jakoś nikt dupy nie ruszył i się za niepokornymi za Ryszarda I nie ujął . A pan burmistrz tak był zainteresowany ich sprawami że uciekał przed manifestującymi mieszkańcami do MDK-u nikt . Niepokorni chwilowo czekają jak ktoś znowu będzie robił z nich ciemniaków to się ruszą możesz być spokojny. Nie mówię , że teraz jest różowo ale przynajmniej nikt z urzędu przed nami nie ucieka .

  • Ekspertyza za pieniądze miast zapewne będzie zawierała wnioski korzystne dla rządzacych. Zgodnie z zasadą kto płaci ten wymaga, a przy okazji taką ekspertyzą będzie można niektórym zamknąć usta.

  • A jacy to Niepokorni? Zbyt wielkie słowa. Przeciwni tylko Ryśkowi a teraz… teraz już można? „Ucieczkami” czy efektami się coś mierzy? Tych praktycznie zero. „Wysypisko” jest i będzie się rozbudowywało. Chwilowo czekają? Na co? Pamięć jest krótka, ulotna, więc przypominam – ujmowali się m.in. media mainstreamowe i wojewoda z PO (jak pan Igor). Pani Radwan, Elżbieta I trzymając się tej śmiesznej retoryki, pogada, a swoje pewnie zrobi. A kto wybierał ekspertów i kto im płaci? Jak wcześniej się wypowiadał ekspert podobno opłacany przez MZO to nie dawaliście wiary i był wielki negatyw. A teraz ? Toć MZO jest miasta – czy ktoś nie widzi analogii? Teraz jest ok? Oponentowi Panu Igorowi dać dobry stołek, innym medale i jest ciuchutko szaaa 🙂 ? Czas na protesty jest już, teraz albo smród będzie smrodem tylko że jeszcze większym pewnie. Niestety.

 7. Zgadzam się z Olą. Działania obecnej władzy mające rzekomo wyjaśnić kwestie szkodliwości wysypiska i nowej instalacji tam powstającej to nic innego jak zasłona dymna dla działań zmierzających do uruchomienia instalacji. Królik w kapeluszu, trup w szafie są w pełnej gotowości do użycia.

  • jezeli to prawda że pieniądze za „niezależne badania” wyklada urząd to …… mozna mieć wątpliwości co do bezstronosci
   niezależne stowarzyszenie powinno to zlecic i zapłacić i miec pewnosc wyniku ze prawidłowy a nie liczyć na publiczne pieniądza

  • Tu jest mowa także o skrajnej dwoistości ocen – teraz, za Pani Radwan, urzędowe ekspertyzy są OK, dlaczego? Chciało by się zapytać skoro jasne, że Pani Burmistrz Radwan i spółce miejskiej pewnie zależy z przyczyn pieniężnych na otwarciu wysypiska i zwożeniu tu góry śmieci. To oczywiste. I pytanie takie ważne – kto tych ekspertów wybrał ? Urząd chyba. Stąd taka subiektywnie niewielka wiara w te ekspertyzy – już można założyć z pewną dozą prawdopodobieństwa co powiedzą – coś lekkiego ale może kosztownego do poprawki, zwalić na poprzednika, a oni tego przypilnują za odpłatnością żeby było niby dobrze, będą pilnowali cały czas…. – tak więc hurrra otwieramy dla wszystkich wysypisko !!!! I może jeszcze spalarnię odpadów? Czy o to chodziło protestującym w ub. roku? Tam były raczej zupełnie inne hasła. A co do kosztów ekspertyz – to są duże fundacje i stowarzyszenia, instytucje, które takie rzeczy robią i finansują. Można szukać był czas – to było zadanie wg mnie tych co wywołali protesty, mieli największą wiedzę. Chyba że, w co trudno uwierzyć, protesty miały inny cel ? Wydaje się, widać gołym okiem, że wobec Pani Radwan jest jakaś przyjaźń, protesty ucichły, prowodyrów nie widać, Pan Igor dostał stołek, a wysypisko się buduje do końca. Może w końcu jakiś rzetelny dziennikarz by się tym zajął i opisał – jest taki w Wołominie?

   • 40 tysi to nie duzo
    jezeli sie ma kapital spłeczny /a taki był zdaje się/ to robi się ściepę i mamy na niezależne badania
    no chyba ze kapitał społeczny zostal roztrwoniony
    a dziś jest jak jest

 8. Nie chce mi się komentować ani xyz , ani oli naszykujcie demonstracje tak jak my to chętnie się przyłączę . Rozumiem , że w trosce o mieszkańców walczyliście z nami , czy może pod ola i xyz kryje się ktoś kto był po drugiej stronie barykady a teraz tak pięknie doradza ?. Drugi rok się szarpiemy i jakoś nie kojarzę żebyście ochoczo wypowiadali się w temacie i wyszli na ulice jak MZO złożyło pozew przeciwko dziewczynom, które ośmieliły się „nadszarpnąć dobry wizerunek” MZO. Poprzedni burmistrz nic nie mógł zrobić w tej sprawie, nie był w stanie trząchnąć prezesem MZO żeby wycofał ten żałosny pozew. Obecna władza – za wcześnie żeby piać peany na jej cześć , ale to obecna burmistrz zaangażowała się na tyle , że chociaż rozmawia z mieszkańcami i doprowadziła do tego, że cały kraj nie usłyszał o tej żenadzie i nie śmieje się z tego żałosnego pozwu.

  • Jasne, zgadzam się, że pozew był zły. Był pewno moim zdaniem na postrach. Po co spółka to zrobiła ? Może się zabezpieczali jakoś ? Nie wiem. Prezes spółki jest nadal Prezesem, a odpowiedzialny za ten dział wiceburmistrz Jagodziński nadal wiceburmistrzem. Więc jasne, ze Burmsitrz Radwan nie wystąpi przeciw niemu, swojemu promotorowi. Trudno więc wierzyć w jej dobre szczere w tej sprawie intencje. Ale cały czas powtarzam, że nie o to chodzi Nie chodzi o puste gadanie, a o efekt. A to wszystko, co już zrobiliście, moim zdaniem zostanie zmielone niestety.Przez Waszą miłą Panią Burmistrz Radwan. Po prostu moim skromnym zdaniem zrobi swoje tylko w ukryty „szatańsko” sposób, otoczona przychylnymi eksperyzami. Tak mi sie wydaje dziś. I nie tylko protesty na ulicach – zero niestety tego tematu w mediach, w radio czy w poważnej prasie, na sesjach, komisjach, ludzie nie wiedzą. Wystarczy szczera kontynuacja przez Was tego co wcześniej było, w ubeiglym roku.

  • Ekspertyzy dotyczące wyspiskach w Starych Lipinach (np. badanie wód w okolicach wysypiska) były już robione w przeszłości. Informacje na te temat można znaleźć w internecie, a zlecającym była Gmina Wołomin. Wnioski były smutne dla okolicy. Czy przez te kilka, kilkanaście lat po ich sporządzeniu sytuacja się poprawiła? Skoro wyspisko nadal jest czynne?

 9. pozwy byly zenujące, na szczescie Panie byly odważne
  ale teraz jakby urzad byl do przodu i to znacznie i niestety zdaje sie że niby jest po przyjacelsku a swoje robi
  pan Jagodzinski w tej sprawie palce chyba maczal razem z madziarm

  • Nie ma watpliowśc. Jagodziński odpowiada razem z Madziarem. RIPOK to pikuś w porównaniu z budową samorządowej rodzinki. Do sejmu przymierzają się obaj, no i liczą na podziękowania szwagrów.

 10. Oczywista, oczywistość. Umoczeni przeciągają drażliwe tematy na po wyborach. Nie zapominajmy o Sulichu, niczym dziecko dał się wystawić do wiatru.

 11. Pomijacie jeden istotny fakt: nowa burmistrz w toku kampanii wyborczej deklarowała zajęcie się problemem legalności powstania RIPOK, którego budowa w tym czasie toczyła się pełną parą. Objęcie stanowiska nie poskutkowało decyzją o wstrzymaniu robót budowlanych i pilnej weryfikacji stanu prawnego i środowiskowego RIPOK, ale jedynie teatralnym gestem w postaci doprowadzenia do wycofania pozwu w sprawie i tak przez miejską spółkę przegranej, bo pozew był żałosny. Trudno w tej sytuacji uwierzyć w dobrą wolę władzy w temacie rozstrzygnięcia problemu zagrożeń wynikających z istnienia wysypiska w takiej formie, w jakiej ono przez lata funkcjonowało w odmiennej od dzisiejszej rzeczywistości ekologicznej, i dodatkowych uciążliwości sztandarowej miejskiej inwestycji. Tych, którzy uwierzyli w dobrą wolę nowej władzy czekają co najwyżej niemiłe niespodzianki.

 12. Trzeba bylo zrobic przed wyborami wywiad na temat tej wladzy co wyprawiala w Kobylce a teraz sa szczensliwi ze sie pozbyli i tylko smieja sie z wolminiakow ze dali sie nabrac w babuko

  • Elf napisz coś więcej, co się działo w Kobyłce. Rozmawiałem ze znajomymi przed wyborami i ją wychwalali ale może mieli w tym swój cel. Sam na nią głosowałem i dziś widzę że to był błąd.

   • Nasza burmistrz nigdy nie sprawowała tej funkcji, była sekretarzem miasta lub gminy, a to całkiem inny rodzaj zajęcia, należący do grupy odtwórczych. A burmistrz nie może być odtwórczy, bo staje się albo pacynką, albo nieudacznikiem, albo po części jednym i drugim. Najbardziej żałosne są deklaracje sukcesów w działaniach pozornych, a w tym nasza władza osiągnęła najwyższy poziom wtajemniczenia.

   • czyli znalazła się odpowiedź na pytanie: „co robić, żeby się nie narobić, a zarobić” 🙂 motto? całej ekipy Pani Radwan. Ewentualnie cytując klasyka, pana Krzysztofa : „To co przedstawiłem, swoje postulaty, to ja wszystko uczynię i na mnie warto głosować …wiem na jakiej zasadzie to zrobić, jak uczynić, jak usprawnić drogi, jak wszystko, jak zlikwidować papierosy, jak wszystko zlikwidować.” „Niczego nie będzie … ot to…

   • SN ja wiem jaka jest różnica pomiędzy burmistrzem a sekretarzem, nie oceniałem jej po inwestycjach robionych w Kobyłce bo nie za to była odpowiedzialna. Osoby które pytałem jaka jest pracują w UM w Kobyłce i Jabłonnej bo kto inny lepiej ją zna jak nie pracownicy, oni wiedzą jaki ma stosunek do ludzi, czy sprowadza do UM swoich. Ale może chwalili bo mieli w tym swój cel, może Elf wie coś więcej.

 13. ??? Chirurgia Dziecięca dla Wołomina, Elżbieta Radwan cyt. „…widzę, że powstanie takiego oddziału w Wołominie jest możliwe … wiemy jak działać… „ … Obiecałam rodzicom dzieci, że zrobię wszystko aby ten oddział w Wołominie powstał … ” … prawdziwy samorządowiec nie może sobie pozwolić na bycie nieodpowiedzialnym i nie wolno składać obietnic bez pokrycia …” ???

 14. Sytuacja nie jest fajna. Wygląda na to, że burmistrz z własnej woli albo z przymusu obsługuje lokalnych działaczy wraz z rodzinami. Z ocenami jednak warto poczekać. Nie rządzi jeszcze nawet roku. Czas pokaże ile jest naprawdę warta.

  • Czas Pani Radwan to wg wielu czas stracony. Skoro tak zaczyna, chyba tylko dziesiątkami nowych dobrze płatnych posadek, praktycznie zero – zrealizowanych ważnych obietnic – zero… Słowa widać głównie na wiatr, moim zdaniem pustka i lans (… w chyba pięć osób przecinali wstążkę na budce telefonicznej – bibliotece za astronomiczną kwotę pewnie z 5 tys. zł, wcześniej po raz enty odsłaniali kamień itp itd ), praktycznie nic ważnego dobrego i nowego dla mieszkańców się nie dzieje. A będzie coraz gorzej. A jeszcze pewnie? czeka miasto – urząd Pani Radwan, starostwo Pana Rakowskiego, spółki, instytucje – po przegranych wyborach „desant peeselowy” z Warszawy.

  • I taki sam obraz widzę teraz (po wyborach) w Wołominie, wszędzie wsadzanie swoich. Rysiek też to robił ale chyba na mniejszą skalę. Swój błąd naprawię za 3 lata, kolejne 4 stracone dla Wołomina.

   • To już będzie chyba trzecia nieudana kadencja w Wołominie, bo ostatnia kadencja Jerzego M. do udanych nie należała. Dwanaście lat stagnacji, w tym osiem lat rozbuchanego nepotyzmu. Marnie to wygląda…

   • Tak, ostatnia kadencja Mikulskigo też była nieudana. Jak się nie wyłoni jakiś dobry kandydat to i kolejna po Elce będzie w plecy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj